Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legjobb módja a...

Melyik a legjobb módja a kutya fogának ápolására? Fogmosás, rágcsák, spray, vagy fogkő elleni por?

Figyelt kérdés
Száraz táppal etetem a kutyámat, kis szobacirkáló 3 éves. Most lett leszedetve a fogköve, s ehhez kérnék segítséget, hogy rövid időn belül ne kelljen újra. Sőt, ha lehet, akkor soha többet. Fogtisztító rágcsák a legjobbak (csont, dentastix meg társai)? Vagy elegendő a száraztáp? Vagy mossam naponta/hetente többször a fogát? Vagy fogkő elleni spray? Vagy olvastam erről a "ProDen PlaqueOff Animal" porról is, hogy hatásos. Viszont a probléma, hogy száraz tápról lepereg a por... Vagyis valami nedves kajába kellene belekeverni, az meg elősegíti a fogkő képződést. Melyik a legjobb?

#kutya #fogkő #ProDen PlaqueOff Animal
2014. febr. 17. 22:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Rágás (lehetőleg nyers csont, a dentastix lószart sem ér) és rendszeres állatorvosi ellenőrzés. Bizonyos kutyáknál nagyon makacs tud lenni ez a fogkő-dolog, olyankor érdemes a dokival megbeszélni, hogy mi a legjobb és legolcsóbb védekezés hosszú távon. Olyankor jön általában a fogmosás, vagy nekünk pl. volt ilyen ivóvízbe keverendő cuccunk, bár az rohadt drága volt, nem is használtuk sokáig, inkább átálltunk BARFra, meg évente egy-kétszer lekapják a dokinál a szemfogaikról azt a kevés fogkövet, ami mégis odagyógyul.
2014. febr. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 sippara ***** válasza:
84%
A látható változást nálunk is a BARF hozta meg, mindkét rosszaságomnak világító fehér fogai vannak, ahogy akumi is írta, minimális fogkővel a szemfogak tövénél :) Ha tápra akarsz port rakni, előtte keverd el egy fél pohár langyos vízzel (mármint a tápot), rögtön ragadni fog rá a cucc :)
2014. febr. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt tanácsolta a doki, hogy egyszerűen gézre tegyek szódabikarbónát és azzal dörzsöljem át a fogát.

Hát ez részben bevált, mert van amelyik egész jól tűri, de van olyan kutyusom is, aki utálja.

Amelyik engedi, annak szépek a fogai.

2014. febr. 18. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
nyers húst kell a kutyának adni, hogy tudjon tépni, marcangolni, ez tartja rendben a fogait.
2014. febr. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Firestorm ***** válasza:
dentastix egy nagy 0...Kis kora óta kapott minden nap egyet a kutyám és 1 hónapja vettem észre,hogy hátul sárgulnak a fogai.Most átálltunk a füstölt sertéscsontra,meg az ilyen szárított bőr szerűségekre és kezd szépen helyre jönni a fogazata.
2014. febr. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Nekem is fogköves volt a kuyám - hajlama az nagyon erős - és áprilisban lesz 2 éve, hogy leszedték neki.


Mivel tudom, hogy erős a hajlama erre csak azt tudom tenni, hogy folyamatosan rágcsáltatom, hetente kap 3-4 alkalommal kacsanyakat - ennél azt vettem észre, hogy nagyon kemény csontos, jobb mint a csirkenyak - illetve marha ritkacsontot és minden este az utolsó séta után egy ún. rágószalag - pontos nevét nem tudom, kék-fehér dobozban árulják a kutya méretéhez valót kell venni.


Tehát a fentiek függvényében elmondhatom, hogy kihúztam eddig fogkő leszedés nélkül.

Fogát nem mosom, mert amikor próbáltam iszonyúan rángatta a fejét és féltem, hogy rosszul lesz - bár támogatom, ha a gazdi meg tudja oldani.


A dentastix és hasonló marhaságok xart sem érnek, de józan paraszti ésszel is rájöhet az ember,hogy hogyan is segíthet a fogkő leszedésnél egy puha anyag???

2014. febr. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
veszel egy nagy marhacsotot es megfozod azon el lesz egy darabig, azert marha m nem tudja elragni annyira kemeny de tisztitja a fogait mikozben pobalkozik, mivel kicsi kutya tuti nem rag le rola szilankot, nagyobbaknal azert figyelni kell h nehogy megis el tudja roppantani egy sarkon:)
2014. febr. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem kell megfőzni!!!!


Az a lényeg, hogy a főzött csont lehet veszélyes, mert szilánkosan törik!

2014. febr. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A tapot nem szeretnem vizezni, mert eleg finnyas s nem minden alkalommal eszi meg a tapot. hha meg vizezem akkor dobhatom ki a tapot. azt meg nrm szeretnem.

kacsa nyak?! azt lehet adni? ugy tudtam h szarnyas csontokat nem lehet adni mert szilankosra torik. vagy csak hha fozom?

dentastixot en nem adok neki. csak azert irtam azt, hogy ertsetek mire is gondolok. jelenleg ilyen szaritott fustolt dolgokat kap 2-3naponta. meg ilyen mucsont felesegeket.

2014. febr. 22. 22:41
 10/12 A kérdező kommentje:
a fogat sajnos nem nagyon hagyja megmosni. errol a fogsprayrol van valakinek valami tapasztalata?
2014. febr. 22. 22:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!