Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Súlygyarapodás. Hízás, vagy...

Súlygyarapodás. Hízás, vagy izomra ment?

Figyelt kérdés

A kutyusom kistestű, zömök, felnőtt, 6-7 éves szuka (ivartalan), francia bulldog. Júliustól decemberig elég rossz minőségű tápot evett és 11 kg-ról 12-re hízott, valamint több fura dolga is volt (zöld széklet, stb), így - többek között a Ti tanácsotokra- átálltunk egy fokkal jobb tápra, Romeo Excellence-re (Aldi). Azóta gyönyörű lett, újra arányos, lement a pocakja, azt gondoltam le is adta azt az egy kg-ot.


Erre voltunk dokinál egy bőrbetegség miatt (bakteriális fertőzés), és lemérte: a kutya 13.5 kg. El se hittem...


Kinézetre olyan, mint nyáron volt utoljára,lehet, hogy egy picit vállasabb...bár ő mindig vállas volt. Hová mennek fel rá a kilók? Lehetséges, hogy izomra, ha kívülről nem látom, hogy hízott volna? Vagy ez valami téli raktározás? Ő kint él, ami az ő döntése...ha akar bejöhet.



2014. febr. 19. 11:54
 1/5 anonim ***** válasza:

1. a mérlegek csalhatnak.

2. ha nem látod kövérnek, akkor mi a gond? Az embereknél se a súly számít igazán, hanem amit a tükörben látsz :)

2014. febr. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Imola Ágnes ***** válasza:
Az izom nehezebb, mint a zsír. Ha jól néz ki a kutya, akkor valószínüleg izomra ment a legtöbb része. És a mérlegek ténylg csalnak.
2014. febr. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
a doki mondta,hogy 12 kg-ig le kéne vinni,mert az az ideális,de ő sem látja túlsúlyosnak. Este mutatok képet az alkatáról,lehet h én elfogult vagyok,mert nekem ő a legszebb:-)
2014. febr. 19. 12:49
 4/5 sippara ***** válasza:
Ha végigsimítod az oldalát, és érzed a bordáit, akkor nem túlsúlyos. Mondjuk a 13,5 kiló egy franciának így hangzásra sok (a kisebbik sajátom 13,5 kiló, egy fr bulldog ugrándozva rohanna át a hasa alatt :D), de ha a bordáit érzed, nem "zsíros", akkor valószínűleg izomra ment az a plusz másfél kiló, azt meg nem érdemes (meg nem is lehet) ledolgozni :)
2014. febr. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

ő az:


[link]

2014. febr. 19. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!