Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya a nekemvaló?

Milyen kutya a nekemvaló?

Figyelt kérdés

Olyan kutyát szeretnék amellyel bent a házban lehet tisztán élni,ami szereti ha megölelik,szófogadó,nem nyálazik,nem az a aki akármikor csak ugy ugat vagy felppörög,hanem aki szeret hosszan sétálni,de ugyanakkor otthon csöndben aludni is imád sokat.

Nekem olyan kutya kell akivel barát tudok lenni,olykor amikor egyedül akarok lenni akkor legyen egy kis személyem otthon.:)

Mit gondoltok milyen az ilyen kutya? Fajta? és lehetőleg ne legyen nagyra növő fajta:))


2014. febr. 20. 18:27
1 2
 1/16 anonim válasza:
Elsőre labradort ajánlanék de az már nem olyan kistestű kutya. De labradoron elgondolkozhatsz.
2014. febr. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%
spániel, beagle, spitz, havanese, bichon
2014. febr. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Szerintem havanese kicsi de barátságos, a szőrével többet kell gondozni mint más kutyának de meghálálja.
2014. febr. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Egy közép korú keverék a menhelyről esetleg? Egy kölyök mindig lutri, hogy mi lesz belőle, még ha fajtatiszta is, sok különbség lehet az egyedek természete közt.
2014. febr. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem unalmasak már ezek "melyik nekemvaló, milyen kutyám legyen, illik hozzám" kérdések? Hiába ajánlom én a kínai kopasz kutyát, ha te egy Lassieről álmodozol, vagy javaslom a pitbullt, ha neked az annyira cuki pincser tetszik....Nézz utána a neten a fajtáknak, külsőre, belsőre, jellemre, igényekre stb. és ha már 3-4-re szűkítetted álmaid kutyájának a listáját, gyere vissza és segítünk abból választani vagy javaslunk kenneleket, ahol utána tudsz érdeklődni. Az összes létező több száz fajtából nem fogunk tudni segíteni, vagy írj egy 10 oldalas önelezmést magadról.....Irreálisan ostoba kérdések ezek, már bocs.
2014. febr. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Westie
2014. febr. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Vadkorte81 ***** válasza:
Esetleg csak a mereten kell gondolkoznod ebben az esetben na meg a nyaladzason.Mert rossz kutya nem letezik csak rossz gazda...mindent megtanithatsz neki...meg azt is hogy lakasban nincs ugatas.Ha tartani akarsz kutyat akkor asd bele magad alaposan kulonben csak teher lesz.Ha lusta lennel esetleg ehhez semmi gond,mert megvan erre az embertipusra is az "ilyen kutyafajta".Ugy hivjak hogy macska...
2014. febr. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 sippara ***** válasza:

Mind a két kutyámra tökéletesen illik a leírásod (na jó, a roti nyáladzik, de ki lehet bírni). Lehet velük lakásban, tisztán élni (rendszeres fésülés, fürdetés, törlés mellett), szeretik, ha megölelem őket (mert rászoktattam mindkettőt, hogy az ölelés jó dolog), szót fogadnak (mert kemény kézzel vannak fogva), nem ugatnak, pörögnek feleslegesen (mert tiszta szabályok szerint élnek, amibe ez nem férne bele), szeretnek hosszan sétálni (meg rohanni, meg labdázni, meg bandázni, meg tanulni), itthon is imádnak csendben aludni (ha megvolt a napi labda-rohanás-banda-tanulás).


Arra akarok kilyukadni, hogy elég általános igényeid vannak, amiknek a 99 százaléka (a méreten és a nyáladzáson kívül) nevelés kérdése. Ennyi alapján egy kedves, pár éves, nyugodt, "első látásra szerelem" keveréket ajánlanék a hozzád legközelebb eső menhelyről :)

2014. febr. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ha kifejezetten nyugodt kutyát akarsz, amelyik nem pörög, nem ugat, akkor én sem fajtában gondolkodnék a helyedben, mert bizony a kölykökkel elég nehéz tud lenni az élet, hanem körülnéznék egy-két menhelyen, kifejezetten kisméretű, nyugod, kiegyensúlyozott kutya után érdeklődve.

A többi, ahogy írták, rajtad múlik, nem a kutyán.

2014. febr. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

én egy fiatal felnőtt kutyát ajánlanék, amolyan bújósabbat, menhelyről...egyébként amiket leírtál nagyrészt minden kutyára igaz lehet, ha megneveled...magától egyikük sem ilyen.


pl ők?


1. [link]


2. [link]


3. [link]


4. [link]

2014. febr. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!