Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya testi jelzései?

Kutya testi jelzései?

Figyelt kérdés

Van valakinek valami jó, képekkel ellátott összefoglalója a kutyák testbeszédéről?

És szerintetek van olyan, hogy egy kutya asszertíven(de dominánsan) kommunikál?

Azt vettem észre, hogy a kutyám kihúzza magát, lógó fülű, de a fültő megemelkedik, kicsit hátrahúzza a fejét, és mereven áll, viszont nem tipikusan domináns kutya, eddig egyszer volt, hogy belekötött egy kutyába, de tiltással le lehetett állítani(csak egy kis morgás volt, a kutya nagyon mehetett az arcába), inkább belé szoktak belekötni.



2014. febr. 20. 17:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez is a dominancia jele, mert kihúzza magát, és azt akarja mutatni, hogy ő van fentebb. Viszont nem rámenősen csinálja és nem provokálósan,hogy ráteszi a másik kutyára a fejét stb. Az én kutyám is így viselkedik, ha kannal ismerkedik. Nagy testű, szépen kihúzza magát, felállítja kunkori farkát és nem köt bele a kutyákba, de esetlegesen szerintem meg is előzi,hogy belekössenek.
2014. febr. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem teszi rájuk a fejét, viszont van, hogy a törzsük(a másik kutya) felé emeli fejét, viszont nem mancsol, nem hág...eddig nem gondoltam, hogy domináns, mert ugye ha rá is mordulnak, nem tesz ellenlépéseket, (szerintem) nem is provokál, bunyót se kezd, de úgy tűnik mégis domináns, csak asszertíven nem agresszíven. Velem szemben megadó.
2014. febr. 20. 18:09
 3/4 anonim ***** válasza:
2014. febr. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ezeket én is megtaláltam, köszönöm, valami hasznos anyagot szeretnék, ami ennél részletesebb....
2014. febr. 20. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!