Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak vele? Van egy...

Mit csináljak vele? Van egy 6hónapos am sztaff szuka kutyánk eddig nem bántota a tyúkokat most me reggelre lefolytott 1 et és meg is kezdte egy kicsit megdorgáltam bezártam mit tegyek vele hogy máskor ne forduljon elő?

Figyelt kérdés

2014. febr. 21. 08:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Szeparáld el a tyúkokat a kutyától.
2014. febr. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Eddig kölyök volt, most tinéndszer :) Amúgy ha nincs lemozgatva ( nem elég az udvar) akkor ezt is fogja tenni. Munka előtt 1 órával felkelsz elmész vele vagy sétálni kb minimum 30 perc vagy biciglis futás. A tyúkokat elválasztod tőle, kerítéssel. De ha eddig köztük volt akkor most sem szabadna bántania. Hazajössz kb 17-kor elviszed ugyan úgy sétálni és kész. Alszik mint a bunda. Ha nem tudsz rá elég időt szánni akkor neked kutya nem való, főleg nem egy ilyen fajta. Várom kb 6 hónap múlva az újabb kérdésedet, hogy mit csináljak ha szülni fog az 1 éves szuka amstaffom :)
2014. febr. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Eddig együtt voltak!! kicsi kora óta nem bántotta őket!!! Együtt ettek!! egy udvaron voltak kertes házban lakunk szoktam vinni sétálni egész nap az udvaron van a kutya is és a tyúkok is kap kaját normálisan kb 18 kg a kutya 6 hónaposan nincs kiéhezve hogy azért ette volna meg mert éhes!! Ha bezárom a kenelbe rágja a rácsot minden baja van4! A szüléssel nem lessz gond mert nem akarom pároztatni nem ezért tartom meg nem ez az első kutyám! Csak annyit szerettem volna tudni hogy mit csináljak hogy ne bántsa őket ha a tyúkokat bezárom akkor kikaparja a földet ha nem tudja rágja a drótot!!
2014. febr. 21. 09:33
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Akkor vidd még többet sétálni. A "szoktam vinni" az ugye van legalább 2 óra hossza? Ő egy terrier, a terrierek pedig az energikusságukról híresek. A kennelt is azért szedné szét mert unatkozik, ha elég fáradt lenne akkor csak heverészne benne és örülne hogy pihenhet. Minden nap el kéne vinni legalább 2 órára sétálni, szaladgáltatni és tanítani is kéne, mert az remekül lefárasztja a kis agyát. Ha látod hogy még nem fáradt, bírja és még menne, akkor még többet kell vinni.
2014. febr. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudod elszeparálni őket és amúgy megfelelő mennyiségű és minőségű foglalkozást kap a kutya, akkor nehéz dolgod lesz. Amennyiben kellő tekintélyed van és tudod is őt megfelelően büntetni (amit kétlek), akkor bevezetheted azt a szabályt, hogy nem szabad kergetnie sem a tyúkokat, így ha nem kergeti, akkor nem is fogja meg. Csak mivel nem vagy mindig vele, ezért ha mégis megszegi a szabályt, az neki egy euforikus érzést fog adni és dobhatod a kukába az eddigieket, mert megerősíti saját magát abban, hogy ez neki jó. Minél többször előfordul, annál rosszabb lesz a helyzet. Én lehet, hogy még itt az elején ellenkondicionálással próbálkoznék méghozzá abban az értelemben, hogy egy kellemes ingert a kellemetlen ingerhez társítanék. A kellemes inger a ugyebár a tyúkok kergetése (a megfogásáról már nem is beszélek, mert az főleg kellemes), a hozzá társítandó kellemetlen inger pedig egy elektromos nyakörv a legerősebb fokozatra állítva. (És ez volt az a mondat, ahol sokan nekem fognak esni, de nem baj.) Tehát amint rámozdul egy tyúkra, azonnal megy a sokkoló. Közben pedig amikor nyugodtan, közömbösen sétál a tyúkok között, akkor mehet a pozitív megerősítés, azaz dicséret, jutifalat. És a kondicionálás idején kívül muszáj szeparálni, nehogy közben hibázzon. Akkor lehet csak legközelebb nyakörv nélkül a és főleg egyedül a tyúkok között, ha már tutira nem kergeti őket.

Nehezen kivitelezhető és sok a hibalehetőség benne (akár részedről is, pl. időzítés). Megmodnom őszintén, én magam se hiszem, hogy ezt meg tudnád oldani végleges és 100%-os fizikai elkülönítés nélkül. De a legjobb megoldás az, ha szobakutyát csinálsz belőle, mert bent gondolom nincsenek tyúkok.

2014. febr. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vidd sokat sétálni, labdázz vagy pecázz vele, hogy kielégíthesse a vadászösztönét. Ez egy terrier, valamire vadásznia kell, és ha csak a tyúkok vannak kéznél... Érted.
2014. febr. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat sok információt kaptam!! Van itt tőllünk nem messze egy rét és oda ki fogom vinni minden nap !! :)
2014. febr. 21. 10:40
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha van elérhető távolságon belül kutyasuli,azt is ajánlanám.
2014. febr. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!