Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen örökletes betegségei...

Milyen örökletes betegségei vannak a Staffordshire bullterriernek?

Figyelt kérdés

(Itt nem Amerikai staffordshire terrierről van szó, a félreértés elkerülése végett! )


Jövőhéten megyünk egy tenyésztőhöz kiskutya nézőbe és szeretném megtudni milyen betegség szűréseit ellenőrizzem a szülőknél, ha már ennyi pénzt áldozunk a kutyára szeretném ha minden rendben lenne nála.



2014. febr. 22. 10:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Olvasd el a fajta standardot és nézd meg milyennek kell lennie, ezenkívül a lábán hogyan megyen. Vagy készíts róla ott helybe mobiloddal videót és tedd fel youtubre, így tudok véleményt mondani a piciről.



Általános megjelenés: Simaszőrű, jó arányokkal rendelkező, méretéhez képest nagyon erőteljes, izmos, aktív és mozgékony kutya.

Karakter: Hagyományosan rendíthetetlenül bátor és makacs. Nagyon intelligens és szeretetreméltó, különösen gyerekekkel.

Temperamentum: Bátor, rettenthetetlen és teljesen megbízható.

Fej és koponya: Rövid. Egyformán mély és széles koponya. Nagyon kifejezett pofaizomzat. Határozott stop. Rövid fang. Fekete orr.

Szemek: Lehetőleg sötétek, de valamennyire követhetik a szőrzet színét. Kerekek és közepes nagyságúak. Úgy helyezkednek el, hogy egyenesen előre pillantanak. Sötét szemhéjszél.

Fülek: Rózsafülek vagy félig felálló fülek, sem nagyok, sem nehezek. A teljesen lelógó vagy teljesen felálló fül felettébb nem kívánatos.

Ajkak/állkapocs/harapás: Az ajkak feszesek és hibátlanok. Az állkapocs erős. Nagy fogak, szabályos, rendezett és teljes ollós harapással, a felső metszőfogak, sora hézag nélkül az alsó metszőfogak sorára nyúlik, és a fogak az állkapocsban függőlegesen állnak.

Nyak: Izmos, inkább rövid, tiszta körvonalú, és a vállak felé szélesedő.

Mellső rész: A végtagok egyenesek és erős csontozatúak, inkább szélesen állnak, a mellső lábközép gyengeségének minden jele nélkül, melyből kiindulva a mancsok kissé kifelé fordulnak. A lapocka jól hátra nyúlik. A könyök nem laza.

Test: Rövid ágyék, egyenes felső vonal, széles front, mély mellkas, jól ívelt bordák, izmos és tiszta körvonalú.

Hátulsó rész: Jól izmolt. A csánkízületek mélyen elhelyezkedők. A térdízület jól szögelt. A végtagok hátulról nézve párhuzamosak.

Mancsok: erős talppárnákkal, erőteljesek, közepes nagyságúak. A körmök feketék az egyszínű kutyáknál.

Farok: Közepes hosszúságú, mélyen tűzött és hegyben végződő, meglehetősen mélyen hordott. Nem lehet erősen ívelt, inkább egy régimódi szivattyúkar formájára hasonlít.

Mozgás: Szabad, erőteljes és fürge, racionális erőfelhasználással. Elölről és hátulról nézve, a végtagok párhuzamosan mozognak. A hátulsó végtagok tolóereje határozott.

Szőrzet: Sima, rövid és sűrű.

Szín: Vörös, fakó, fehér, fekete vagy kék, vagy e színek valamelyike fehérrel kombinálva. Csíkozottság minden színnél megengedett vagy fehérrel kombinált. A fekete-cser és a májbarna szín felettébb nem kívánatos.

Magasság: A kívánatos marmagasság 14-16 inch (35,56-40,64 cm)

Súly: kanok 28-38 font (12,71-17,25 kg), szukák 24-34 font (10,89-15,43 kg)

Hibák: A felsorolt szempontoktól való minden eltérés hibának tekintendő, melynek értékelését az eltérés mértéke határozza meg.

Megjegyzés: A kanoknak két, szemmel láthatóan normálisan fejlett herével kell rendelkeznie, melyek teljes egészében a herezacskóban helyezkednek el.

2014. febr. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok és aki azt mondja, hogy egy kiskutyán még ezt nem lehet látni akkor nagyon téved, nem hiába van két a fajta legszebbik egyedem kíváló minősítésekkel jó arányokkal. Szóval lehet látni egy kölyökből, hogy milyen lesz ha nagy lesz.
2014. febr. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja a betegségeket lehagytam, amire ügyelni kell a fog betegségek, hajlamos rá, a láb betegségeg pl láb görbülés vagy a melső mancs kifordulása, farkaskörmöt is megnézheted de ha tenyésztő akkor levágatta már pici korában. A test arányossága. Csípő izület diszplázia ( HD) . Könyök diszplázia, térd (patella) problémák, szívrpoblémák is jellemzőek, nagyon mozgékony de vigyázni kell a izületeire. bőr betegésgek is jellemzőek, főleg a vörösödés. Írj rám privit ha megvan a kiskutya, küldhetsz képet is segítek a többiekben. Jól meg kell figyelni a kölyköt és nem lesz probléma. Én tenyésztéssel foglalkoztam, most már nem, de attól még értek hozzá :) Egy kiskutyáról is már sok mindent lehet megállapítani, ha gondolod dobj meg privivel.
2014. febr. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! A fajtastandardet már elolvastam (ezért kár volt bemásolni) de mivel én laikus vagyok, úgyse fogom látni a kiskutyán, hogy (példa kedvéért) jól áll e a farka vagy sem, ha nem értek hozzá. A kiskutyák szüleivel járnak kiállításra, nyertek is már elég sok címet, ahogy néztem, ezért bízom abban, hogy két kiállítási egyednek nem "keverék" kutyái fognak születni. A fajtastandard útmutatás, de sajnos én a nem szakértő szememmel nem fogom látni, hogy melyik kiskutya felel meg ennek jobban. Ez szerintem a szakértők dolga megállapítani. Nekem elsősorban a kutya viselkedése lesz a szempont, nem a külleme. Persze azon kívül hogy nyilván látom a kutyán, hogy fajtatiszta, de ez alapvető szerintem, ha egy jó tenyésztőhöz megyek. Azért gondolom, hogy jó mert kiállításra járnak és szép eredményeket is elérnek, van honlapjuk ami elég igényes és minden kérdésemre eddig készséggel válaszolt és bizony a kiskutyák ára sem olcsó. (tisztában vagyok a minőség árával)


Szóval akkor Csípő és könyök szűréseket kell kérdeznem. Ennyi? Szembetegségek? Olyan betegségekre gondolok, aminek a mentességét papírral lehet igazolni!

2014. febr. 22. 11:01
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor a diszplázia, szív, cystiurine, trombophita, bruseolózis-ra szokták még szűrni, de ez a három nem kötelező. A diszpláziát kérd, hogy mutassa meg a szülők eredményeit. HA viselkedés a lényeg akkor, legyen érdeklődő de nem agresszív, játékos, de nem nagyon pörgős és morgós.
2014. febr. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Valahol azt olvastam, hogy a staff. bullterrierre nem is annyira jellemező a diszplázia, inkább az epilepsziához hasonló betegség meg a HC (azt hiszem) szembetegség. Akkor miért lenne a csípő dp szűrés kötelező a tenyésztéshez?
2014. febr. 22. 11:27
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem kötelező de aki nem a pénzre megy az megcsináltassa, hogy csakis egészséges kiskutyák jöjjenek világra.
2014. febr. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
44%

Gratulalok, nagyon jo fajtat valasztottal:-) Ha szepen kerlek, kuldesz priviben egy kepet rola, ha mar megvan a kivalasztott?

Nekem is az van, nagyon imadom:-)

A mellso mancsait nezd meg, alljon szimmetrikusan, a labujjai is legyenek egyformak a ket mllso laban. Gyakori naluk ez a csampassag.

Szivbetegseg elofordul, vizsgaltasd meg, ha feltunoen hamar elfarad.

Ne lepodj meg, ha eleinte megy mindenkihez, barkivel elsetalna, aki szepen nez ra, vagy hozzaszol. Nem gondold, hogy agyilag nem stimmel nala valami, hogy azert nem ismeri

fel, hogy ki a gazdaja.

Tudja o, csak hat mindenkit szeret.

2014. febr. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az utolsónak! :) küldök képet mindenképp jövőhéten. Elküldöd priviben a tiéd melyik kennelből származik?
2014. febr. 22. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!