Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítségre lenne szükségem!...

Buddha1 kérdése:

Segítségre lenne szükségem! Vettem egy kzyát franciaországban és örökletes betegsége van! Kérem aki jártas vagy tudja a kinti követelési jogaimat jelezze nekem, ill. tanácsot is szívessen fogadok hova fordulhatok segítségért? Hálás köszönet előre is!

Figyelt kérdés
Segítségre lenne szükségem! Vettem 1 kutyát franciaországba,10 hetesen törzskönyvvel tavaly augusztusban nem kevés pénzért! Majd oktober felé láttam hogy nem úgy nő a 2 mellső lába ahogy az kellene! A tenyésztő most szinte engem fenyeget és semmilyen kártérítésre nem hajlandó!Elvittem orvoshoz ahol is megállapították hogy nővekedési rendelleneség és műteni kell mindket mellső lábát! Ezt azonnal jeleztem is a tenyésztőnek, de mivel az utó kontróll mondta meg hogy örökletes avagy sem még nem volt szó a következményekről! Most viszont eljött a kontróll ideje és egyértelmű genetika és dysplasia!
2014. febr. 3. 16:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Erre soha a büdös életben nem fogsz kapni kártéítést. Először is mi áll a szerződésben?

Másodszor, ha az van benne, h örökletes betegségekre fizet, akkor elmondom, NINCS olyan betegség, amiről elmondhatod biztosra, h örökletes. Ez a genetika csodája. Vagy kijön, vagy nem, az is lehet, h az adott probléma eddig 2-3 generáción át rejtett volt. A diszpláziát meg te magad is okozhattad, baromira nem csak örökletes lehet.

2014. febr. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A diszplázia kontroll nélkül is diszplázia és valóban lehet szerzett is, nem csak öröklött. Nehéz úgy okosat mondani, hogy nem látjuk a leleteket ami alapján te úgy érzed, hogy jogos a követelésed. Az viszont biztos, hogy ha elolvasod a szerződést amit aláírtál, akkor abban benne van, hogy mire vállal garanciát a tenyésztő.
2014. febr. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Akiteki ***** válasza:
Minden attól függ, mi van a szerződésben.
2014. febr. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Off.

Ha már itt tartunk elmondaná valaki, hogy lehet elkerülni a diszpláziát?

2014. febr. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy lehet csökkenteni az esélyét (nem elkerülni), hogy eleve olyan kölyköt kell venni, akinek a szülei és lehetőleg a nagyszülei, dédszülei is szűrve vannak. Ezen kívül a szerzett diszplázia elkerülhető a kölyök megfelelően kialakított étrendjével, nem szabad túlhízlalni, megfelelően kell mozgatni, mert a vázrendszer csak akkor tud rendesen kifejlődni, ha a rendszeres egésszéges mozgás megvan és közben nem szabad túlerőltetni se a kutyát. Ja és nem szabad kálciummal tömni!
2014. febr. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A nem úgy nő a két mellső lába, meg növekedési rendellenesség - tehát ha ezek szabad szemmel láthatók voltak (ebből a leírásból úgy tűnik), akkor az nem diszplázia... A diszplázia kimutatásához meg nem kell "utókontroll" csak egy jó röntgen felvétel. Itt nem csak a kutya de a story is sántít...


Egyébként kártérítést max akkor kaphatsz ha ez a szerződésben benne van. Én pl. csak C-snél rosszabb dp esetén fizetem vissza a kutya vételárát. De ez benne van a mindkét fél által elolvasott és aláírt szerződésben...

2014. febr. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!