Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kistestű vagy közepes...

Milyen kistestű vagy közepes testű kutyust ajánlotok 12 éves lánynak?

Figyelt kérdés
Kint tartanám mert Anyukám nem engedi bent. Délelőtt 4-5 órát lenne egyedül egyébként vele lennék, sétáltatnám meg minden. 20.000-30.000 forintom van a kutyusra. a válaszokat előre is köszönöm.

2014. febr. 22. 10:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Mármint te vennéd meg 30.000Ft-ért, vagy a kutyát a szüleid? Mert ennyi pénzből nem lehet venni egy kutyát.Max. egy menhelyi kutyus lenne jó neked, de állatorvosi költségek, étel, kutyacuccok.Ez nem kevés pénz.Amúgy a yorkit ajánlanám.
2014. febr. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Kistestű kutyust nem tartunk tartósan az udvaron, a közepesnek is legalább egy meleg kuckó kell. Egy menhelyi kutyus nagyon hálás lenne.
2014. febr. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

12 évesnek max plüsskutyát. Bocsi hogy ezt írom, de már bőven sok ilyen ígéretet hallottam hogy "mindig vele leszek, sétáltatom, stb", aztán mindig megunják a kutyát és szerencsétlen ott unja az életét egész nap a kertben egyedül... a sz*r megeszi mert azt ugye senki nem akarja utána felszedegetni, meg senki nem akarja a táljait mosogatni meg a saras kutyát fürdetni, soroljam még?

Amúgy a menhelyek tele vannak gazdira váró kutyákkal, miért költenél 30ezret erre? Azt majd tedd el az orvosi költségekre, kajára, felszerelésekre. De mindenekelőtt gondolj bele hogy milyen gondokkal is jár, mennyi pénzbe kerül havonta, hány évig kell róla gondoskodnod ugyanúgy... stb.

2014. febr. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 sippara ***** válasza:
57%

Yorkit kertbe. Persze.


12 évesen, csak kinti tartással, max. 30.000 forintból semmilyen kutyát nem ajánlanék. Gimi, tanulás, pasik, aztán egyetem, még több tanulás, még több pasi, bulizás, a kutyából meg kerti dísz lesz, főleg, ha nincs is a szemed előtt, csak valahol a kert végében. Tegyük fel, két oltással hozzád kerül egy kölyök, vagyis nem, kölyök nem, mert azt fél éves koráig bent kéne tartani a szocializációja, kötődés kialakulása miatt, tehát hozzád kerül egy legalább fél éves növendék kutya, mondjuk menhelyről, tízezer forint adományért - maradt húszezer -, nyakörv, tálak, póráz, játékok, 5-6 ezer forint - maradt (jó esetben) 15 ezer -, kutyaház minimum 15 ezer, de inkább több, és már mínuszban is vagy - a kutya még nem EVETT, nem kapott OLTÁST, nem volt BETEG, nem került rá élősködők elleni védelem, nem járt suliba, nem kapott jutalomfalatot... és ha mindezek a problémák nem is állnának fenn, 12 évesen közel sincs elég felelősségérzeted egy másik élőlény ellátásához - magad is gyerek vagy még -, a szüleidnek meg el tudom képzelni, mennyire kéne a kutya, meg mennyire látnák el, mozgatnák le, miután te meguntad, ha már most sem engednék a házba.


Javaslatom: hörcsög, degu, tengerimalac, macska, teknős, papagáj

2014. febr. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Yorki nem való kintre. Kezdő kutyásoknak a terrierek kemény diók.

Menhelyről vagy fajtamentőktől hozz kutyát, olyan helyről, ahol segítenek a választásban. Ha nincs túl sok tapasztalatod a kutyázás terén, és nincs pénzed kutyaiskolára, akkor az a legjobb, ha egy felnőtt kutyát választasz, akinek a gondozói / ideiglenes befogadója jól ismeri a jellemét, és ajánlják kezdőknek.


A Mudi Fajtamentő Egyesületnél is vannak szerintem neked való kutyák, pl [link] itt Morzsi.

2014. febr. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én úgy értelmeztem, hogy a 20-30 ezren felül még van pénz a kutya felszerelésére. De ha félreértettem, akkor az valóban kevés.
2014. febr. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

javítsatok ki ha tévedek, de ahány spánielt láttam eddig, mindegyik tök nyugodt, alkalmazkodó, alacsony mozgásigényű, kissé bamba eb volt. Ez a városi kutyatartás következménye, mert úgy tudtam a spániel vadászkutya.


No mindegy. A látottak alapján egy spániel - spániel keverék jó választás lehet, kellő foglalkozás mellett.

2014. febr. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kapsz 20-30 ezer forintért kutyát. Egy olyat, ami egy agyonszaporított, fajtatisztának mondott és annak látszó beteg egyed, ami esetleg pár nap múlva meg is hal. Egy normális vérvonallal rendelkező egészséges eb ennél jóval többe kerül, 50 ezer körül kezdődik, a határ fajtától függően változik. Kis és közepes testű kutyát nem szokás kizárni a lakásból. Éjjelre se mehetne be? Inkább fogadj örökbe egyet egy menhelyről. 20-30 ezer forintból még szinte semmit nem fizettél ki: ott vannak az állatorvosi költségek, a táp, játékok, fekhely, póráz, hám vagy nyakörv, ha meg olyan fajta amit nyírni kell akkor a kozmetikust is fizetheted. Nagytestűt nem ajánlanék, mert bár kint akarjátok tartani, ennyi pénzből kutyát tartani kicsit nehéz. Beszélj erről többször a szüleiddel. Menjetek kiállításokra, menhelyekre körülnézni. És tájékozódjatok kutyás weboldalakon.
2014. febr. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A Cavalier King Charles spánielt ajánlom, tökéletes természetű, mindenkivel barátságos, okos, első kutyának is szuper. Hosszú szőre van, kinnt is lehet tartani ha már felnőtt. Kölyökkutyát semmiképpen ne tarts csak kinnt, főleg ilyen hideg időben! Tenyésztős kutya elég sokba kerül 80 000-100 000 körül van. 30 ezerért csak szaporítótól kapsz kutyát!

Még a menhelyeket tudom ajánlani ha csak ennyi pénzed van a kutyára, de inkább gondold át mégegyszer hogy fel vagy-e készülbe egy kutyára, mert nem plüssállat, nem lehet odébbdobni ha megunod, vagy nem érsz rá! Az állattartás nem 2 hétre szól, hanem jó esetben 10-15 év! És nem csak a kutyát kell megvenni hanem a fekhelyét, a tápot, a tálkákat, a pórázt, a nyakörvet, a hőszigetelt kutyaházat, sampont, fésűt, játékot, jutalomfalatot is! Az oltások és a későbbi esetleges betegségek is sokba kerülnek.

A kutyával minden nap legalább másfél órát kell sétálni. Még akkor is ha gimnáziumba, egyetemre vagy bulizni méssz!

A kutyatartás komoly felelősség, nem passzolhatod át a szüleidnek ha most éppen nincs kedved hozzá, ezért jól gondold át hogy vállalni tudjátok-e.

2014. febr. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Menhelyi (lehetőleg felnőtt) keveréket, a 20-30 000 fedezi valamennyire az állatorvosi költségeket, de utána a táppal is számolj, az se lesz olcsó.
2014. febr. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!