Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a vélemények? Kistestű...

Mik a vélemények? Kistestű kutya kontra nagytestű, közepes méretű kutya.

Figyelt kérdés
Mi lehet az oka,hogy a hírdetések televannak bichon havanese, frise, és bolognese valamint yorki kutyusokkal, de a tacsikat vagy a spánieleket esetleg a foxikat és a még nagyobb testű kutyákat szinte ingyen megkapod, sőt könyörögnek, hogy vidd el... Megváltozott ez a világ... És aki kistestű havanese vagy törpeuszkárt akar, ezért nem tud venni mert mindehol ilyen kutyusok vannak, a nagyobbtestű, vagy középméretű kutyák meg ingyen... Hihetetlen.. De igaz... Mik a vélemények?
2010. nov. 21. 15:50
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Nehezebben bízik meg az ember másokban... Ezért nehéz kistestű kutyát venni, mert annyian tenyésztik őket és sokan szaporítják.. És az emberek félnek.. Mi a magyarázat? Mik a vélemények? Csak az jár jól aki a közepes/nagytestű kutyákat kedveli????
2010. nov. 21. 15:53
 2/14 anonim ***** válasza:
6%

Nem tudom miért van ez, pedig a kutya korántsem ott kezdődik ahol azok a kis vakarék ölebek vannak. Inkább mennek el (főleg a yorki)kis patkánynak, mint kutyának. Divatból veszik ezeket a kis görcsöket, nálunk főleg az utcalány kinézetűek szaladgálnak ilyen "kutyákkal".

A tenyésztők tudják, hogy most ezekből a kutyákból jön a pénz, és nem a nagyobbakból. Pedig a kutya ott kezdődik, hogy pl.: német juhász, vizsla, közepes termetű keverékek, dalmata, spániel, pitbull stb...

2010. nov. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Itt van mindjárt egy-két példa:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2010. nov. 21. 16:11
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó, magadra mondd, inkább, hogy görcs, ne a kistestű kutyákra!!!

Nem ők tehetnek róluk, hogy ha elkutyátlanítják őket!

A Yorki például kiváló jelzőkutya és régen pedig mint kotorék hasznosították!

Nem árt kicsit tájékozottnak lenni, mielőtt leszólsz valamit!


A kérdésre: rohanó világ, kutya, csak, hogy legyen...a nagyobbakkal pedig igencsak foglalkozni kell, mert ha nem akkor elkanászodnak és testi erejük miatt félnek tőlük.

Neveletlen yorki/pit bull, németjuhász...melyik veszélyesebb?

2010. nov. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy jó tenyészetből nagytestű kutyákat sem lehet kapni 70.000Ft alatt. Még mindig rengeteg ember van aki nagytestű kutyát szeretne. Attól is függ hol laksz, milyen célod van a kutyussal. Egy pici lakásba inkább vesznek az emberek kistestű kutyust. Nekem van két 50kg-s kutyusom meg egy 4kg-s és mind a hármat ugyanúgy szeretem!! Minden fajta más és más. A kicsiknek is ugyanannyi jó tulajdonsága van mint a nagyoknak. Első válaszoló te aztán nagy kutyabarát vagy!! Ilyen embereknek nem szabadna kutyát tartani mint te. Mehet a lepontozás de nekem meg az ilyen elmebetegekből van elegem akik leszólják a kistestű kutyákat. Az én pici kutyám teljesen jól szocializált, szuperül kijön a rottweilertől kezdve a vizsláig mindenkivel. Teljesen a neveléstől függ a dolog. A kistestű kutyusok ugyanolyan értékesek mint a nagytestű kutyusok!!! Ha valaki leugatja a kistestű fajtákat, az nem szereti a kutyákat az tuti. Első válaszoló sajnálom szegény kutyádat, hogy ilyen szűk látókörű gazdija van!!!!!
2010. nov. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Most mindenkinek főleg kistestű kutya kell, de nem feltétlenül azért mert divatos... Nekünk dobermannunk lenne ha kertes házunk lenne mos viszont "csak" kistestű kutyánk van. Régebben a legtöbben kertes házban, tanyán lakta most többen laknak lakásba ahova nem való a vizsla, dobermann és azok a méretű kutyák "ahol a kutya kezdődik". Na meg a kistestű kutyák szaporítása se egyszerű, ráadásul kevés kölyök születik egy alomban.
2010. nov. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az sem utolsó szempont, így a válság idején, hogy mennyit eszik egy Yorkie és mennyit egy nagyobb kutya.

Én lakásban lakom, és sok pénzem sincs, ezért választottam kistermetű kutyát( keveréket, menhelyről), neki mindent meg tudok adni, minőségi kajától kezdve, orvosi ellátás, ivartalanítás stb. Ha a kutyám megenne egy kiló tápot egy nap, nem valószínű, hogy lenne pénzem Royalra vagy Acanara.

Szeretem a nagyokat is, de valahogy azt sem tudom elképzelni, hogy egy Németjuci fekdjön be mellém az ágyba:D

2010. nov. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nekem jelenleg egy shih-tzu-m van.

Imádom az boxert, az amstaffot, a staff bullt, vizslát, de nem engedhetem meg magamnak -legalábbis amíg itthon lakok- h nagyobb kutyám legyen egy 2 szobás lakásban. A mozgással nincs baj, mert az én kiskutyám néha kenterbeveri némelyik nagytestűt annyit fut.

Itt az a baj h némely gazdik elfelejtik h a kutya az kutya és nem egy plüss állat akit agyon kell csicsázni és mindent meg lehet neki engedni. Ebből van a sok gond! Ezért veszti el az adott fajta -jelen esetben yorki- a tulajdonságait. Jól írták előttem, a yorki eredetileg patkányfogó kutya volt. Manapság pedig egy státusszimbólum és teljesen kiölték belőlük a valódi tulajdonságaikat. Agyon vannak tenyésztve és idegileg gyengék. Itt van a baj!

...és igen, egy kistestű kutya is ugyanolyan kutya mint egy nagytestű! Igaz le vannak kicsit korlátozva a képességeik terén, de gondoljunk csak bele h az uszkár is eredetileg vadászkutya, a shih-tzu jelzőkutya, spániel szintén vadászkutya, tacskó is jelzőkutya ill vadászkutya.

Szerintem mérettől függően minden kutya csodaszép a maga módján!

20/L

2010. nov. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
én kisebb testű kutya pári vagyok. márcsak azért is mert ha kutya épp nem az a legszebb álmaim kutyája és néha agresszív akkkor inkább a kiskutya harapjon meg minthogy egy nagy német juhász tépje ki a fél lábamat.
2010. nov. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én is a kistestű kutyákat kedvelem jobban, és ilyen fajtát szeretnék.:) pl egy kis bichon havaneset. :)
2010. nov. 21. 17:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!