Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beagle kutyám zaklatottan...

Giacomopuro kérdése:

Beagle kutyám zaklatottan szaglász és vakkant reggeltől estig, mint aki elvesztett valamit. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Beagle kutyám 4 éves szuka. Együtt él egy 3 éves labradorral, udvaron, jól megvannak. Kb egy hónapja a beagle elkezdett furán viselkedni, reggeltől estig megy körbe az udvaron, állandóan szaglászva, mintha keresne egy nyomot, valamit, de az egész udvart körbejárja, megállás nélkül szagolva a földet, és rövideket vakkant izgatottan egész nap. Már a szomszédokat is zavarja az állandó izgatott vakkantgatás. A farka felfelé áll, közérzete nagyon jó, eszik, stb, ha sétálni visszük normális, csak az udvaron megy körbe keresve valamit folyamatosan, csak enni és aludni áll le. Már néztük, nincs-e vakond, egér, patkány, de semmi, "begolyózva" szaglász és vakkantgat és futkos egész nap, csak a földön keresgél, logikátlanul és mindenfelé, farka fenn, feje, orra lenn, és meg nem áll. Ha kimegyek hozzá, egy pillanatig figyel csak, vidám, de megy tovább, mint akinek nagyon fontos dolga van. Nem törődik a barátjával, a labradorral sem. Mi lehet a baja? Ilyen viselkedészavarral nem találkoztam még, pedig régi kutyatartó vagyok.

2014. febr. 23. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Mennyit jártok vele sétálni, és hogyan elégíted ki a minden jel szerint jól fejlett vadászösztönét?
2014. febr. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia. sajnos nem járunk "vadászni". Hetente egyszer van lehetőségem kivinni őket, folyópartra, vagy domboldalra, az nem sok, tudom, de nagy az udvar, sokat játszanak és futkároznak együtt a labradorral. Az elmút 3 évben (kölyökkora óta nálunk van) soha nem volt gondunk, boldog, egészséges kutya az állatorvos szerint.
2014. febr. 23. 17:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát úgy tűnik, eddig bírta a kutya a dologtalan életmódot. Beagle-t választottál, vállaltad, ami vele jár, itt az ideje teljesíteni is. Nem kell konkrétan vadászni vele, de a rengeteg séta és keresgélős játék sokat dobna a kutya életminőségén. Még ha emellé tiltod neki a kerti ökörködést, akkor szerintem pár hét alatt be is fejezi.
2014. febr. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Munkát ad magának,az a helyzet.naponta kellene foglalkozni vele,lemozgatni,hogy ne kelljen magának kitalálnia valami izgalmasat.Nálunk ezt a helyi biglik önsétáltatással oldják meg.Az egyik pl.teljes műszakban kíséri a póstást,aztán haza megy.
2014. febr. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!