Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány évig élt/ hány éves a...

Hány évig élt/ hány éves a spánieletek? Volt valami betegsége? Egészséges, boldog életet élt/él? Mik a fajtára jellemző betegségek és nektek előfordultak-e?

Figyelt kérdés

2014. febr. 23. 19:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

14 évet élt a drága. Karácsony előtt lett elaltatva. Vele nőttem fel. Sajnos rákos volt. Méhdaganattal kezdődött, aztán ivartalanítás után volt 1 tünetmentes éve. Később átterjedt a nyirokrendszerére. Húztuk, ameddig csak lehetett, végül 6 évet bírt így a gyógyszerekkel.

Szerintem kutya nem kívánhat magának jobb életet. 6éves koráig kiállításoztunk, közben rengeteget mentünk vele kirándulni. Mikor beteg lett és úgy döntöttünk, harcolunk, utána kicsit csendesedtek az események. Hisztis öreglány lett... Ettől függetlenül én úgy gondolom, tisztességes, boldog élete volt és mikor jelezte, hogy menni akar, mi elengedtük. Azóta sem tette túl rajta magát a család.

Sokféle jellemző betegsége van: csípőízületi diszplázia, fülgyulladás (ami gyakran felülfertőződik), fogékonyak a rákos megbetegedésekre, lehetnek fogproblémáik és a túltenyésztésnek és annak köszönhetően, hogy nem is olyan rég divatkutyák voltak, a mai napig elég híg az állomány, aminek a következménye lehet a nem túl tökéletes idegrendszer.

2014. febr. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Miénk 10 éves
2016. júl. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!