Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya-macska. most játszanak...

Kutya-macska. most játszanak vagy bántják egymást?

Figyelt kérdés
4 éve van kutyánk és 1 éve macskánk. Eleinte ki nem állhatták egymást, nem mertük őket összeereszteni, csak kb. fél év után. Mára már nagyjából minden nap együtt vannak kint, még nem volt belőle baj. Egyszer a macskánk megsérült, de nem tudjuk, hogy vajon a kutyától vagy mástól. (nagy, piros, csúnya, vízhólyagszerű púp volt a fején pár hétig) Na a lényeg, hogy most kinéztem az ablakon és a macska háton feküdt a földön, a kutya (amúgy nagytestű kutya, kb. 50 kilós) fölötte állt és próbálta harapdálni, vagy valami hasonló, de nem annyira, inkább a macska pofozgatta az orrát. Aztán megfordult a kutyám, fölé állt úgy, mintha le akarná pisilni a macskát, de aztán mégse, akkor tovább lépett, félig rálépett szegény macska hasára-combjára. Nekiállt kicsit harapdálni a hasa körül. A macska hagyta, időnként pofozgatta, talán karmolta. Nem tudom, ez most komoly vagy játék-e. Komolynak tűnik nekem, de ha az lenne, szerintem a kutyánk simán megharapná, nem csak próbálkozna. Kiléptem az ajtón, akkor a macska arrébb rohant. Most visszajöttem, nem tudom mit csinálnak, de szerintetek csak játszanak?
2014. febr. 24. 15:17
 1/4 A kérdező kommentje:
Lenne még egy kérdésem amúgy. A kutyánk hamarosan pároztatva lesz, nyár elejére/tavasz végére lesznek kölykei (légyszíves ne kezdjetek magyarázni, hogy minek neki kölyök meg stb. Még nem is vemhes, de már van 4 biztos és 2 valószínű jelentkező.) A lényeg, hogy ha vemhes lesz, merjük a macska közelébe engedni? Szóval akkor gondolom kicsit harapósabb kedvű lesz, meg amikor megszületnek a kölykei, akkor is, védené őket. Bántaná a macskát? Így sem a legjobb haverok. És fordítva? Ha a macska lenne vemhes, a kutyát kiengedhetnénk hozzá? (a macska nem lesz az, csak kérdezem:D)
2014. febr. 24. 15:22
 2/4 sippara ***** válasza:

A 2 valószínű már vemhesülésnél visszalép, a 4 "biztosból" kettőnél hirtelen sok lesz a munka, egynél figyelni kell a nagymamára, most nem alkalmas, talán egy megmarad, annak meg a gyereke unja meg 3 hónap múlva, aztán mehet a kutya jobb esetben(!!!) láncra, rosszabban utcára, gyepire. De tudom, a TE ismerőseid nem ilyenek, a TE kutyád kölykeinek jó gazdája lesz - nyugodtan szánd rá az időt, hogy a menhelyeken élő több száz kölyök anyjának a gazdáit felkutasd, pontosan ugyanazt fogják mondani, amit most te: mindnek volt gazdája már a vemhesség előtt.


ON: Ha van 1-200 ezer forintod egy alomra, akkor igazán rászánhatnád azt a 2-3 ezer forintot, hogy kihívj egy hozzáértőt, megnézze őket és esetleg tanácsokat adjon - ugyanis az alapján, amit te ide leírtál, tippelni sem lehet, hiszen nem tudjuk, milyen a kutya testbeszéde a macska közelében, ráfixál-e, "játszik a kajával", vagy tényleg szórakozik-e a maccsal, nem látjuk a macskát sem, hogy meg tudjuk mondani, ő fél-e az adott szituációban, és még sorolhatnám.

2014. febr. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az egyiket mindenképp megtartjuk mi. A másikat a legjobb barátnőm, akiről TUDOM, hogy biztos vállalni fogja és nem unja meg. Hasonlóképp a kutyánk saját kiképzőjével, aki foglalt egy kiskutyát magának. A többiről biztosra talán nem állíthatom, de mindenesetre valószínű, hogy kelleni fog nekik. Ha esetleg nem, keresünk mást, jó gazdát, elsősorban mindenképp olyat, akit ismerünk is jól, nem vadidegenek, mert mi tényleg nem adjuk oda akárkinek. Ha netán nem találnánk megfelelő gazdát, akkor megtartjuk őket. Ugyanis a szüleim benne vannak, úgyis csak egy kutyánk van eddig, pedig többet akartunk, és hely bőven van.


Hülyeség ezért kihívni, mert nem fog itt ülni egy napot, és figyelni az ablakon át. Egyrészt ha kimennénk hozzájuk az udvarra, nem csinálnának semmit egymással, olyankor nem érdeklik egymást. Másodszor, bár egész nap (kivéve este/éjjel) együtt vannak kint, de a macska mindenfelé megy, ezért elég kevésszer vannak ténylegesen együtt. Szóval nem igazán lehetne megfigyeltetni egy hozzáértővel. A szüleim értenek hozzá, én annyira nem, de pl. ők sem látják ezt, mivel ilyenkor dolgoznak, este már külön van a kutya. Hétvégén van csak esélyük megnézni, de akkor sem igazán látják, mint mondtam, nincsen a két állat túl sokat egymás közelében. Én is most láttam talán másodszorra..

2014. febr. 24. 16:32
 4/4 Akiteki ***** válasza:

1. Ha a kutya bántani akarná, a macska már nem élne.

2. Még mindig nem tudok róla, hogy kiürültek volna a sintértelepek. Márpedig addig felesleges szaporítani a kutyákat.

2014. febr. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!