Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok arról, hogy az...

Mit gondoltok arról, hogy az argentin dog két éves kora körül "érik" be?

Figyelt kérdés
Egy oktató mondta nekem. Hogy kb. 2 éves korukig mintha "babák" lennének, utána kezdenek el öntudatra ébredni. Két dogo-m van, az egyik még kicsi, a másik meg már 4 évesen került hozzám. Tehát eddig pont kimaradt ez az időszak. A kicsivel most megyünk kutyaiskolába. Mondta, hogy vannak egyedek akiknél már látszik nagyjából, hogy milyenek lesznek, de általában ez a 2 éves kor a meghatározó. Azért merült fel bennem a kérdés, mert a kicsi nagyon félénk, sosem védi meg magát a többi kutyával szemben sem. Ha rámásznak 5-6 kilós kutyák, akkor sem mordul oda. 8 hónapos múlt. Most viszem ivartalanítani 2 hét múlva, még nem tüzelt.
2014. febr. 25. 11:09
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Tenyésztőtől vettem, törzskönyvvel, láttam a szüleit, hát egyáltalán nem voltak félénkek...
2014. febr. 25. 11:12
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekem nem argentin dogom van/volt, de az idősebbik szukám az első tüzeléséig volt ilyen, utána ébredt öntudatra (14 hónaposan tüzelt először, ilyen későn tüzelő vérvonalból van), és kezdte megvédeni magát. Szóval simán lehetséges.
2014. febr. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Azt várod, hogy domináns legyen, de nem az. Változhat a jelleme, de ha ivartalaníttatod ivarérés előtt, akkor mindig is ilyen marad.
2014. febr. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nem akarom, hogy domináns legyen... Hol írtam ezt? Ja persze, a távgondolat olvasás...


Csak azt szeretném, ha megvédené magát, ha már nem ő kezdi az egészet. Gondolom te szereted, ha a kutyádat mindennap lenyomja a legapróbb 2 kilós kis ugráló majom is? Ha elakarnám vadítani, nem jönnék ide kérdezni, nem vinném kutyasuliba, hanem kibacnám a kert végébe egy lánccal, aszt' jóvan az úgy...

2014. febr. 25. 12:13
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha erősebb öntudatú szukára vágysz, várd meg az első tüzelést. Nekem eddig minden kutyám nagyon megváltozott, miután ivarérett lett. 14 évig spánielem volt, ő 12hónaposan tüzelt először és utána egy kis önfejű zsarnok lett. A kan nj-m ivarérés után kis bújós majomfejből egy igazi öntudatos kan lett ( mondjuk eső kemény kutyaként sokmindent elcs.sztem vele, de az már az én hibám) Most a 7hónapos dobim egy visszahúzódó kisegérből kezd öntudatra ébredni. Már most látom rajta, hogy egy kis zsarnok lesz, ha hagyom, ezért én is gondolkozom rajta, hogy megvárjam-e az eső tüzelést. Most még egy kis kajla szeleburdi kölyök, de már most látom, min kell fogni, hogy később ne legyen vele túl sok bajom.

Az tény, hogy a szukák általában puhányabbak, mint a kanok, bár erre is láttam már ellenpéldát.

Én a helyedben megvárnám az első tüzelést, sok veszteni valód nincs (főleg, hogy erről a dokik véleménye is nagyon megoszlik), aztán lesz, amilyen lesz.

2014. febr. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha rámásznak 5-6 kg-s kutyák és nem morog rájuk az még nem azt jelenti, hogy félénk. Nagy kutyáknál hogy reagál? Szerintem ez a lényeg. Első tüzelésig az én kutyáim mindent az ég világon játéknak vettek, tüzelés után már érzékelték hogy nem minden játék és a nagyobbik már a nagy kutyákat helyre tette, a kicsi a kölyköket is. Én kivárnám a tüzelést a helyedben mindenképpen, nem csak emiatt, bár ha már így eldöntötted akkor úgy is el fogod vinni.
2014. febr. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nagy testű, későn érő kutyám van. 8 hónapos korában ő sem szólt rá a nála idősebb kutyákra, legyen akár az yorki vagy bármi más. Ez így normális. Ahogy beérik, úgy fog változni.

Az enyém 1,5-2 éves kora körül kezdett el rászólni és szabályt felállítani a többi kutyával szemben, ha azok pofátlanok voltak.


Ha rámászik a többi kutya, te v a többi kutya gazdái mit tesztek?


És igen, én is megvárnám az első tüzelést, h mentálisan is beérjen.

2014. febr. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Múltkor kérdeztem itt, hogy megvárjam-e szerintetek, kaptam kb 20 választ, hogy ne...


Sajnos kevés a normális kutyás a környéken, nem szólnak rájuk, mondván, hogy majd megvédi magát, úgy is nagyobb. Igen, nagyobb, csak egyszer odacsap egyet, és a másik kutya kettétörik. Én próbálom hagyni neki, hogy lerendezze ő. Az idősebb pont az ellentéte. A kicsi már akkor is ilyen volt, amikor elhoztam. Lapos kúszásban ment mindenkihez, pedig jó helyről hoztam, nem érhette semmi negatív dolog. Mindegy, majd a kutyasuli segít.

2014. febr. 25. 13:14
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem jó, ha folyamatosan elnyomják!

Ha a többi gazdi nem tesz semmit, nyugodtan menj oda és szedd le róla a többi kutyát!

2014. febr. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Volt ismereted arról, az alomban milyen rangsorolásban élt a kutyád?
2014. febr. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!