Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 14 hetes kiskutya érezheti...

14 hetes kiskutya érezheti magát falkavezérnek?

Figyelt kérdés
Nem hallgat rám ha hívom, meghágja a lábam, rászólok ha valami rosszat csinál, de csinálja tovább.. Tegnap este rágta a bútorom és elkaptam a nyaki borénél, és rászoltam, hogy "nem!", de le se sz*rta, neki ugrott az arcomnak és beleakart harapni. Mellesleg folymatosan harapdál, a kezeim véres sebesek.. Kistestu kutya, csak 1 kiló de nagyon erosen harap. Mit csináljak vele? Hogyan tudnám megneveli? Hogyan legyek falkavezér? 20L
2014. febr. 25. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

14 hetes kutya KÖLYÖK.

Annak minden jellemzőjével. Nevelni kell. megtanítani, mit tehet meg és mit nem. És nem egy nap alatt, hanem folyamatosan,kitartóan, türelemmel.

2014. febr. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%

Attól, hogy kölyök, még helyre lehet tenni az agyát. Tudja már, ki hány kiló.

Nem durván, de határozottan tiltani kell pl. a harapást és a hágó mozdulatokat, illetve mindent, ami neked nem tetszik. Semmit ne engedj neki, amit nem akarsz 15 évig nézni utána.

Azt, hogy rászólsz, még jó eséllyel nem érti. Viszont a hangsúlyból már elvileg értenie kéne. Tehát ha valami rosszat csinál, kiálts rá mérges hangon, hogy "Nem!!" nyugodtan túlozd el, idézd fel összes bűneit és sűrítsd bele a hangodba. A lényeg, hogy tudja megkülönböztetni a szidást a normál beszédtől.

Ha ne adj'isten neki áll feljebb, akkor kapd el a grabancát, picit emeld meg, vagy ha ez se elég, akkor nyomd le a földre és helyezd kilátásba, hogy elevenen felfalod.

Ha erősen harap, akkor fél kézzel kapd el a felső állkapcsát és szorítsd meg határozottan - ne nagyon, elég, ha picit megnyiffan.

Elsőre ez durvának tűnhet egy pici kutyával szemben, de a leírásodból úgy tűnik, vele kezd eléggé elszaladni a ló, és pici kutyákkal a gazdák automatikusan elnézőek - innen a rengeteg idegroncs csivava stb.


Nekem nagytestű kutyám van. Egyszer pici korában (kb. 3hónaposan) odakapott nekem - nem játékból, hanem támadósan. Azonnal földhöz teremtettem és előadtam a dührohamot, mire ő elkezdett torkaszakadtából üvölteni. De mint akit nyúznak. Nem azért, mert fájt neki, vagy mert megijedt, hanem egyszerűen a hatalmas egójával kikérte magának, hogy ŐRÁ bárki kezet emeljen?!?! Totál kiakadt. (Mielőtt nekiállna bárki beszólni, ismerem a kutyák jelzéseit, és meg tudom különböztetni a hisztit az ijedtségtől.) Olyan cirkuszt levágott, hogy összefutottak a szomszédok, aztán egyszer csak elhallgatott, mire elengedtem, kioldottam, és soha többé nem volt vele ilyen jellegű probléma. Rájött, hogy ez már nem az alom, én nem a tesója vagyok, lehet haverkodni, de csak módjával.

2014. febr. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Érezheti magát annak. Nagyon ritka, de vannak ilyenek.

Keresned kéne egy jó kutyaiskolát, ahol rögtön elkezdenek foglalkozni is veletek, nem csak "járd ki az ovit meg az x tanfolyamot, és talán 1 év múlva már tudni fogod, hogy neveld meg a kutyád" szöveget nyomnak.

Ha láthatóan hidegen hagyja a rászólás, lenyomás, grabancrázás, akkor se ess kétségbe, használj palackot. Olvass utána neten, hogy kell használni, meg pl Cerberos kutyaiskola honlapján is vannak infók.

2014. febr. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez nem falkavezérség, egyszerűen csak nem tanítottad meg neki a helyes viselkedést. De az lesz belőle nagyon hamar, ha nem kapod össze magad. Nem az számít, hogy milyen technikákat használsz, hanem hogy a kutya komolyan veszi-e. Ha nem tudsz rá hatni, keress egy jó kutyaovit, ahol megmutatják, hogyan tudtok gy kommunikálni, hogy az mindenkinek jó legyen.
2014. febr. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kutyaovi szerintem is jól jönne.

Kitartóan, sok türelemmel kell tiltani a kutyát állandóan...ha nem válik be a hangod, akkor tapssal vagy akár spricnivel (amibe vizet töltesz), vagy nem helyett egy éles á-á is jó.

És utána persze átirányítani a figyelmét(pl. játékot a szájába), és ha jó dolgot csinál, akkor dicsérni ezerrel.

2014. febr. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!