Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi egy kutyánál a normális...

Mennyi egy kutyánál a normális vakarózás? Egyáltalán van olyan hogy normális mennyiségű, vagy a legkevesebb is sok?

Figyelt kérdés
Bocsánat lehet hogy ez igy furin hangzik, de tényleg nem tudom másképp megkérdezni. Kölyök 10 hetes kutyusról van szó, 4 napja van nállunk. Frontline combóval van kezelve. Nem gyakran napi 5-10 alkalommal vakarja meg magát, nem intenzíven csak úgy lustácskán. De engem zavar ez is, pedig lehet hogy teljesen normális.
2014. febr. 26. 07:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem bizonyos mértékig normális, hiszen pl. mi emberek is vakarózunk néha, pedig rendesen tisztálkodunk, éppen nincs semmi bajunk, bolhásak sem vagyunk. Szerintem néha a kutyáknál is belefér, meg nekik ott a bundájuk is. Pl. nyáron a hosszú hajú nők is gyakran beletúrnak a hajukba vagy csak úgy megmozgatják, mert melegük van. Tudom, hogy most nincs nyár, de a kutyák bundája általában dúsabb, szerintem néha kicsit így át is szellőztetik. Magyarán attól, hogy néha vakarózik nem feltétlenül bolhás, valószínűleg semmi baja.

A Frontline jó szokott lenni, a többségnek beválik és nem marad semmi, ami miatt vakaróznia kellene (a normálisnál többet). Azt meg szerintem látod, ha esetleg gombás a bőre vagy ilyesmi, és esetleg azért van. Egyes kutyáknál szokott a stressz miatt is lenni, de az teljesen más, olyankor véresre vakarják magukat, teljesen kikopik a bundájuk is.

Akár valami nagyon enyhe irritáció miatt is vakarózhat, pl. kutyasampon vagy a fekhelyénél a mosópor stb.

De ha nem találsz semmi okot, akkor egyszerűen csak ennyi nála a normális. Egyébként a frontline sem hat rögtön és csak megfelelően alkalmazva véd, de gondolom ezt tudod.

2014. febr. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyébként hol vakarózik? Úgy értem, hogy mindig ugyanazt a testrészét vakarja vagy úgy kb mindenhol ugyanannyiszor?
2014. febr. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A frontlinét inkább csak megelőzésképpen raktam rá, mert nem volt benne bolha. Alaposan átnéztűk, fésűltük de nem volt semmi. Àltalába a fejét, nyakát, oldalát vakarássza de nem intenzìven. Többnyire alváls után csinálja,olyan kis lassú, lusta mozdulatokkal, vagy félálomba. Egyébb esetben nem tapasztaltam még.
2014. febr. 26. 08:06
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor az szerintem teljesen normális. Az is lehet, hogy csak elzsibbadtak kicsit a végtagjai vagy valahol, de ők ugye nem nagyon tudnak vele mit csinálni, lehet csak átmozgatja magát vagy ösztönösen vakarózik egyet-egyet párszor valamiért. Én a legtöbb kutyánál láttam ilyesmit, még a lakásban tartott egyáltalán nem bolhás kutyáknál is néha.

Szerintem amiről írsz, az normális, szerintem nincs baja a kutyádnak.

2014. febr. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Kicsit megnyugodtam. Hajlamos vagyok túlparázni a dolgokat.
2014. febr. 26. 08:33
 6/7 sippara ***** válasza:
Ha nem görcsösen, percekig folyamatosan, két-három feltűnő helyen (fül-faroktő; lábak vége, stb) csinálja, nem hullik a szőre, nem romlik a szőrminősége, nem áll meg rendszeresen mondjuk játék, rohangálás közben veszettül kaparni a kicsi testét, akkor teljesen normális a vakarózás :)
2014. febr. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sippara, szerencsére semmi ilyet nem produkál:-)
2014. febr. 26. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!