Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Térdszalag szakadás?

Térdszalag szakadás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tegnapelőtt a kutyám elkezdett sántítani a jobb hátsó lábára, tegnap elvittük állatorvoshoz, aki szerint elszakadt a szalag a térdében. Kicsit sántít, de rá tud állni, tud futni, ezért lepődtem meg. Tényleg tudja használni a lábát szalag szakadással. Nyilván fogjuk kezeltetni, csak érdekelne.

Illetve a kérdés. A doki azt mondta, gyógyszeresen szinten tartható vagy javulhat is, de lehet, hogy műteni kell. 7 kg a kutya. Volt valakinek hasonló a közelmúltban? Mennyibe kerül kb? Javít a kutyán? rutin műtétnek számít? Még fiatal kutya, 6 éves, nem volt soha ilyen gond szerencsére.



2014. febr. 26. 10:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Pontos diagnózist csak a röntgen adhat. Lehet akár patella is. Ne ránézésre engedd kezelni a kutyádat.

A szalagszakadás azt jelenti, nincs, ami tartsa az ízületet, így az rendellenesen is tud mozogni. Tehát kopni fog.

2014. febr. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ismerősöm kutyájának térdszalag szakadása volt nem rég.

Simán használta a kutya a lábát, csak sántított. De persze szerencsétlennek fájdalmai voltak. Nagy nehezen kiderült, h mi a baj (a saját dokijuk röntgene nem mutatta ki, Pestre mentek Dr. Seregi Antalhoz, ő találta meg, h mi a baj és végül ő műtötte a kutyát.

100eFt volt a műtét (nj).

A kutya teljesen jól van, műtét után kb. 2 hónap volt a rehab.

2014. febr. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
13 éves kutyámat műtötték két éve a Tétényiben. 80 ezer volt+gyógyszerek. Anélkül is elélt volna, mondta a doki, de sántított és fájdalmai voltak. Most teljesen egészséges, nem bántuk meg. Én is azt javaslom, hogy csak röntgen alapján fogadj el diagnózist!
2014. febr. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Mindenképp akarok röntgent, de félek, hogy lesz műtét :( Sajnos nekünk most nincs ennyi pénzünk, részletre ki lehet fizetni szerintetek? Nyilván a dokit is meg fogok kérdezni, de a mostani vizsgálatot is majd csak holnap vagy pénteken tudom kifizetni, nem volt pofám megkérdezni :(
2014. febr. 26. 15:21
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérdezz csak rá az orvosnál. Manapság már az orvosok nagy része tisztában van azzal, nagyon sokan csak részletre tudnak bármit megcsináltatni. Orvosa válogatja, ad-e részletre lehetőséget, vagy sem. Ha megvan a röntgen és műteni kell, és az a doki nem engedi a részletet, nyugodtan keress olyant, aki megengedi.
2014. febr. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tavaly nyáron kivittem a kutyusomat sétálni, közben labdáztunk. Egyszer rosszul léphetett, felvisított és sántítot, de 1-2 perc múlva, már újra használta, de tovább sántított. Azt hittem meghúzódott neki, de hetek múlva sem múlt el, csak javult valamennyit. Láttam rajta, hogy nem olyan ugri-bugri, de azt gondoltam a meleg miatt lassított le. Végül csak nem hagyott nyugodni a dolog, elvittem orvoshoz és meg is állapították a hátsó keresztszalag-szakadást. Ez volt hétfőn, csütörtökön már műtötték is. Megbántam, hogy heteket vártam vele, mert már elkezdett deformálódni az ízület, így faragni is kellett picit. De sikerült szépen rendbehoznia a dokinak. Ma már az a legjobb lába :-)

Anyagiakban 45 ezer volt a műtét és még kb 10 a különbözö kiegészítők, Debrecenben az egyik legdrágább helyen. 11 kg-s keverék kutya.

2014. febr. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 zsuzsabazsa ***** válasza:

Az én szukámnak kétszer is volt térdszalag szakadása. Egyik évben az egyikben a másik évben a másikban.

Azt vettem észre, hogy amikor áll, nem nehezedik arra lábára, lógatja és csak a lábfeje érinti éppen a talajt. Mikor elindult enyhén sántikált de a lábát rendesen lerakta menet közben.

Az egyetemen a Szokolóczy doktor műtötte, a másik évben meg a Diószeghy doktor műtötte. Damilt ültettek a térdébe és két hónapig szigorúan pórázon kellett sétáltatni azért nehogy véletlenül is megugorjon és megnyúljanak a beültetett szalagok.

Ez már régen volt, akkor 3000.-ftba került.

2014. febr. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!