Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg fog sértődni a kutyám?

Meg fog sértődni a kutyám?

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves husky szukánk. Rengeteget foglalkozunk vele. Viszont mialatt dolgozunk egyedül van(nagy kertben lakik). Mostanra döntöttünk úgy, hogy hozunk mellé egy második kutyát. Félek, hogy féltékenykedni fog a kutyánk, ha beállítunk egy második kutyával. Jól szocializált, kutyákkal egyáltalán nem agresszív, csak attól aggódok, hogy most a figyelmünk meg fog oszlani, mivel a másik kutyával is foglalkozni fogunk. És félek, hogy féltékeny lesz.


Meg fogja szokni ezt az állapotot? Semmivel nem fogunk kevesebbet foglalkozni vele.



2014. márc. 1. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Én az ilyen kérdéseket sose értettem. Egyáltalán mi van akkor ha megsértődik? Elkezdi a földhöz verni magát és bömbölni, mint egy 4 éves aki nem kapta meg a cukorkát? :D
2014. márc. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szeretnénk a kutyánk számára is jó döntést hozni. Ez a lényeg.
2014. márc. 1. 18:14
 3/8 anonim ***** válasza:
Foglalkozz egyszerre mindkettővel és akkor nem lesz baj én is úgy csináltam :)
2014. márc. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
El kell fogadja, hogy amikor a másik van soron, akkor neki várnia kell. Ha a kutyát jól neveltétek, nem követelőző, nem nyomul, nem kunyerál, stb, akkor nem lesz gond belőle, de már az első pillanattól kezdve tisztázni kell, hogy ha elküldöd, mennie kell. A kutyák különben nem ismerik a féltékenység fogalmát.
2014. márc. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én vitatkoznék azzal, hogy "nem ismerik a féltékenység fogalmát". Igen is ismerik.

De hát aztán? Majd megbékél. És ha te vagy a falka vezér nem pedig a kutyád akkor nem lesz baj.


Viszont ha ennyire aggódsz, akkor vidd magaddal a kutyádat, hogy ő válassza ki az új családtagot.

2014. márc. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Itt minden azon múlik, hogy Te hogyan vezeted be az új kutyát. Ha határozott fellépéssel egyértelművé teszed, hogy Te a falkavezér úgy döntöttél, hogy "bővíted a falkát", akkor a kutyának ezt tudomásul kell venni. Te vagy a főnök, ő követ téged, ő engedelmeskedik Neked és alkalmazkodik hozzád, nem fordítva!

A baj akkor kezdődik, amikor elkezdesz azon rágódni, hogy "megsértődik" a kutya. Az ilyen gondolkodás a gyengeség jele, amit ebben a szituációban nem engedhetsz meg magadnak, mert ha Te nem vagy elég erős ahhoz, hogy ellásd a falkavezér feladatát, akkor a kutya megpróbálja ezt a feladatot magára vállalni. Ennek pedig általában nagyon csúnya következményei vannak.

Fegyelem és szabályok... és persze emellett szeretet és odafigyelés a legapróbb jelekre is. Ha erre képes vagy, akár 10 kutyát is hazavihetsz, nem lesz baj.

2014. márc. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És hogyan félékenyek a kutyák? És olyankor, amikor csak egymás között vannak, hogyan mutatják ki?
2014. márc. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat! Igazatok van :)

Ismerem magam, tudom hogy mind kettőre időt fogok szakítani, és én döntök. Köszönöm!

2014. márc. 1. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!