Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megtudná nekem valaki mondani...

Megtudná nekem valaki mondani hogyan tudnám Német juhász kutyámat leszoktatni arról, hogy ne kergesse-harapdálja örökké a farkát? Már alig van a farka tövénél szőr az agyamra megy, lehetőleg szakember tanácsát várnám!

Figyelt kérdés
2014. márc. 2. 10:42
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Mennyit sétáltatod, dolgoztatod a kutyát, és hogyan? Hogy reagál a tiltásra? Kint vagy bent tartod?
2014. márc. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%
Szia! Nem bolhás vagy nincs neki ott valami bőr irritációja? Nekem is van 1 német juhászom, ő is szokta csinálni de nem olyan sűrűn.
2014. márc. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

2 oka lehet...unatkozik,mert nincs vele foglalkozva (eleget) és így vezeti le a felesleges energiáját.

Vagy valamilyen élősködő miatt viszket,ég neki az a tájék,ezért csinálja.


Az első megoldása a napi séta,agyi fárasztás,rendszeres foglalkozás,nem csak kerti dísz a kutya.

A másik megoldása állatorvos felkeresése és az adott területet meg kell vizsgáltatni vele.Bőrkaparékvétel stb...

2014. márc. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges, hogy nincs vele eleget foglalkozva és ezért unatkozik, illetve frusztrált.


Az is lehet, hogy valami nagyon zavarja (tüzelő szukák pl.) és ezért végez pótcselekvést.


Meg kellene próbálni egy életmódváltást vele, több foglalkozás, agyi fárasztás, illetve nem ártana megnézetni egy hozzáértő szakemberrel, valamint a seb elfertőződését elkerülendő, egy állatorvossal.

2014. márc. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A farokkergető kutyák általában a farok végét harapdálják. A tied, úgy írod, a farok tövét. Vagy bűzmirigy, vagy , ha felül rágja, akkor bolha lehet.
2014. márc. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Az én német juhászom bolha allergia miatt csinálta kapott rá krémet és elmúlt neki. Kedves előttem válaszolók nem azért rágcsálja ki a szőrt mert nem foglalkozik eleget vele!
2014. márc. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó,de simán lehet attól is,hogy unatkozik.Amiről nem tudsz,arról ne állíts semmit,mert csak magadat járatod le.


Lehet élősködő,bármilyen nem csak bolha...de lehet a stressz,szorongás is.



Kérdező,vidd el orvoshoz nézze meg,ha nem talál semmit,nem bolhás,nem atkás,nem férges,a bűzmirigye is rendben stb.,akkor viszont a foglalkozás hiánya a probléma.Többet kell vele lenni,sétálni,játszani,agyilag fárasztani.

2014. márc. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!