Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Japán akita VS Amerikai akita...

Japán akita VS Amerikai akita külsőre! Kérdés: HIVATALOSAN (aki tudja, vagy csak véleménye logikusan elfogadható) Melyiket nevezzük MÁRA Japán akitának, és Amerikai akitának?!

Figyelt kérdés

Olvastam már HIVATALOS akita oldalakról, olyan megállapítást, miszerint:

Akkor beszélünk JAPÁN akitáról: ha fehér, vörös, vagy tigris csíkos a szőre. Az AMERIKAI akitának sötétebb a színe!

VAGY

A JAPÁN akitának a teste kisebb, vékonyabbak a mancsai, hosszabb a nyaka, ívelt testtartása van, míg az AMERIKAI akita zömök testű, vastagabb mancs, nagyobb test!


Én láttam már fehér színű vékony, kisebb akitát, és ugyanilyen színűt is amely egy potenciális ÓRIÁS "dög" volt! :D

És láttam már közepes arányút is (amely azt gondolom, hogy valaha a kettő keveréke, és egyébként innen is indult a kérdésem, hogy mennyire nevezhetőek ők keverékeknek!? :\ )

De inkább gondolom a második teóriát a megkülönböztetésre, legalábbis hivatalosan... Várom a véleményeket! :)



2014. márc. 2. 13:33
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Phfu.... Na Nálam most lett KO...! :D

Nyilván érdekel a véleményetek, azért írtam ki. De...


Az a baj, hogy Nekem ott kezdődik a probléma, amikor még mindig a kettő között vagyunk... 2in1 :\


Japán elvileg nagyságra ott körül volt mint a shiba... ma már az is veszett nagy (hozzá képest).

Az Amerikainak zömökebb a teste, és még nagyobb.

De van egy kettő közti állapot, mind színre, szemre, fejre, testre.


Engem a vizslás példa azért nem győzött meg, mert abból LÁTHATÓAN van több fajta is amit szerintem bárki meg tud különböztetni (pláne a színűk miatt, nincs nagy szórás...)

De Én jelenleg ha ránézek egy Akitára, akkor nem kettő, hanem huszonkettő fajtát tudnék akkor megnevezni. o.O

(Főleg, hogy bejött a hosszú szőrű... -.-')


Olvastam amúgy olyan állítást, amivel Én abszolút nem értek egyet... mégpedig, hogy: A Japán akita sokkal makacsabb, meg hűségesebb, meg intelligensebb, mint az Amerikai!

Na hát ez Nekem nagyon furcsa kijelentés.


Mert a lényeg, ha van egy kutya, amit ránézésre megmondod, hogy Japán vagy Amerikai, akkor azt MIRE FEL? lehet?!

Láttam már olyan kutyát, aminek a fejét Japánnak mondanám, főleg a szem ami sokat elmond, viszont teste kétszer akkora mint egy 'elvileg' japán fajta. Vagy fordítva...


Ami van link, azon nézd meg ezt: Red Sesame Urajiro és Red & Silver Brindle, az testtartásra egyáltalán nem hasonlít! Pedig a fejét Én Japánra tenném mind a kettőnek...

2014. márc. 12. 16:59
 12/16 anonim ***** válasza:
Attól, hogy nagyobb a teste nem biztos, hogy japán-amerikai keverék, két ugyan olyan fajtájú kutya közt is lehet különbség pl. túlsúlyos. Attól, hogy Garfield kövér nem lesz más a fajtája...
2014. márc. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
A japán akita sosem volt olyan kicsi mint egy shiba. Én fejforma alapján különböztetném meg őket. Meg annyi hogy amerikaiból nincs vékony,mindegyik zömök,míg japánból van.Egyébként a japán tényleg makacsabb.Bár gondolom egyénfüggő.
2014. márc. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Neten olvastam, hogy réééges régen mikor még....

Na akkor volt kezdetben az IGAZI Akita Inu kisebb mint most, a shiba-nal volt kicsivel nagyobb, állítólag...! De nem is ez a lényeg.


Nekem van egy kutyám, ami hivatalosan amcsinak van elkönyvelve. Láttam anyját, apját. Eléggé amerikaiak, pláne az apja, termetre, ráadásul szakértő tenyésztőtől is vannak. A kutyám viszont nem érte el az ő magasságukat (garfieldos példa...) viszont a szeme mandulás, és enyhén ívelt testű...

Még mindig ezekre a kutyákra gondolok! :D

Ha felnézek a netre, ott is látok ilyet is olyat is...


Túl sok féle van belőlük (aminek Én mondjuk örülök! :D ) de szerintem nincs, vagy legalábbis Én nem ismerek más kutyafajtát ami ilyen sok formában előfordul. (!?)

2014. márc. 14. 16:39
 15/16 anonim ***** válasza:
2014. márc. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Eachan válasza:

Ismerem a tenyésztőt, tőle van Hikaru is.

Fajtiszta Amerikai, mégis fehér. (Ő Hikaru anyja)

[link]

2014. dec. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!