Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann vs akita Német...

Dobermann vs akita Német juhászkutya vs akita?

Figyelt kérdés

Melyik győzne harcban?

Csak egy elméleti kérdés.



2014. febr. 16. 21:11
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
0%
Dobermann vagy német juhász, kiképzéstől függ, akita inkább házi kutyusnak való, első kettő ellenben katonaságoknál is használt fajok.
2014. febr. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Akita kutyat te nem fogsz tudni ravenni harcra...
2014. febr. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Nálam a dobi 63x körberohanja a nj-t mire az megfordul, viszont fogást sosem fog rajta találni. Ezzel ellentétben ha a nj. fogást találna a dobin, ott vége lenne a dalnak, ha komoly lenne a helyzet.

Sajnos itthon kutyviadalok alkalmával előszeretettel hasznának német juhászkutyákat ún. "felkészítőkutyának", pont azért, mert strapabíróak.

Az akita meg leginkább egy nagy szőrös mamlasz macika, akinek jó beletúrni a szőrébe és itt ki is merült a dolog...

2014. febr. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
55%

utoló kettő.. :D

ha az akitát nem szocializálják időben, kérdezés nélkül tépi szét az összes azonosnemű kutyát. ezt megsúgom. cuki macika..persze persze. az akita egy kemény kutya. azt nem tudom, ki nyerne, sose érdekelt az ilyen hülyeség, de az, hogy nem lehet rávenni a harcra az akitát..elég egetrengető khm.

2014. febr. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Én egyszer találkoztam eddig szocializálatlan kerti kan akitával. Rettentő félős volt... Persze tudom, egy fecske nem csinál nyarat, ha van tapasztalatod velük, akkor bocs, ha hülyeséget mondtam. Én eddig akárhány akitával találkoztam mind nagy bújós passzív plüssmaci volt. Viszont manapság nagyon divatos
2014. febr. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
hát nekünk volt gyerekkoromban, sajnos kerti kutyaként. nyilván bánom, de hát még kicsi voltam, szüleim nem nagyon törődtek vele, napi pár simi. ugrott minden kanra. volt, hogy kiszökött és véresen jött haza. nyilván nem ez a normális, tisztában vagyok vele, de ha nem fektetnek bele energiát, hajlamos az agresszióra.
2014. febr. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

ahj de okos itt mindeki :D


A dobbermanok nj-k őr kutyák többnyire. Ember ellen alkalmazták őket.

Az akiták anno japánban pont olyan harci kutyaként is működtek mint nálunk a pitek. Elég gyalázatos sors ez a samurájok kutyájának de a tény az tény.


Edzetség függő persze meg gyakorlat meg minden.


De ha mindegyikből a leggyengébbet vennénk vagy a legerősebbet 0 edzestséggel 0 gyakorlattal akkor valszeg az akita győzne.

2014. febr. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Firestorm ***** válasza:

Itt van egy félig szocializálatlan akita.Ez annyit takar,hogy egyik pillanatban egy nagy kedves mackó minden kutyával a következőben pedig robban ok nélkül,eddig csak 2 kutyát tépett meg.

Akkor van másik 2 teljesen szocializálatlan ők a futtatóból szöktek ki rendszeresen és szedték az áldozataikat,pár hete azt hallottam,hogy el lettek altatva mivel sok feljelentés jött ellenük,pár kutyát megöltek.

2014. febr. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Ha az akita aranyos szőrős maci miért használták harci és vadász kutyának? Ráadásul rögtön medve vadászatra, nem fácánra meg vadkacsára, medvére.
2014. márc. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
40%

:D

"Aranyos" hozzászólók...

Nem egy akitával találkoztam már, és hallottam róluk. (több mint 10-el, alsó hangon) <-- ez NAGY szám, mivel ritkák!! (nem ér röhögni!!! :D )


Naggyon cuki, plüssek!! :3 Tényleg!

De ha harc, akkor közel sem hasonlítanak egy plüssre...

Nagyon intelligensek! Ezért nem keresik a harcot! Nem rég egy bátor PULI 'találta' meg az Enyémet, séta közben... egy mozdulat és vége lett volna! Csak szépen csendben figyelte, amíg jött velünk 10 percig, egyszer jött közelebb, akkor egy hirtelen "válasz" az akitától, de nem ölte meg!

De a kérdésre válaszolva/hozzá szólva: Valószínűleg Én is az Akitát hoznám ki győztesként! Nagyon fürge (bármennyire furcsa) szinte macska szerűen támad (madarakat, macskákat könnyű szerrel!) Hiába szocializálva van a kutya, ha nincs macskánk, az neki csak préda! Sőt... hiába volt is, más macskát attól még elkap ha úgy van kedve!

Idegenekkel semlegesek! Attól mert hagyja simogatni magát, az nem azt jelenti, hogy kipusztult az ösztöne!


Eddigi hallott és látott áldozatok akitának: Madár, macska, vizsla, németjuhász, rottweiler, másik akita...

(ezek vagy életüket vesztették, vagy nagyon komolyan megsérültek!) Ja és persze, a kutyák csesztették őket, elég türelmes fajta.... de van egy határ Nekik is!!


Szóval tényleg nem érdemes plüss macinak kezelni őket, PLÁNE IDEGENEKNEK! (Bár emberrel másképp viszonyul!)

2014. márc. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!