Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Védelmezzen vagy sem?

Védelmezzen vagy sem?

Figyelt kérdés

Tesómékkal egy ikerház két felében lakunk, a kertet is csak vékony drótkerítés szeli ketté, amin a kapu mindig nyitva van, ergo nincs kettézárva a két udvar. Mindkettőnknek rottweiler párja van, a két kan testvér, a két szuka szintén.

Tegnap lettem rá figyelmes, h tesóm kutyái morogva védik a kajájukat! Ledöbbentem, az enyémeknek a szájukból kivehetem az ételt, azt is hagyják, h a totyis ikreim odamenjenek, míg esznek, akár kézből is adhatnak nekik.

Mikor szóvá tettem a dolgot, tesóm azt mondta, nem akarja kiölni a védelmező ösztönt, a kutyák védjék csak az ételüket.

Én viszont úgy gondolom, h az én kutyám tőlem ne védelmezzen semmit. Az ételt a Gazdi adja, a Gazdi bármikor el is veheti.

Ez volt az első nézeteltérésünk az ikertesómmal, nagyon megvisel!

A kutyák testvérek, azaz az egyik tenyésztőtől két kant hoztunk el, a másiktól két szukát, mégis másként viselkednek a mi kutyáink, mint tesómékéi.

Melyik a normális, ha a kutya védi az ételt a gazdájától, vagy ha nem?



2014. márc. 3. 14:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
91%
Nem sok kicsit nálatok az iker? :D Ikerház, iker gyerekek, testvérek, testvér rotik...
2014. márc. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 zsuzsabazsa ***** válasza:
34%

Én sem engedném meg semmilyen szinten, hogy a kutyám tőlem védelmezze a flamót.

Volt már példa rá, egy frissen hozzám került kutya védelmezte a kajáját tőlem, de nála csak 10 percig tartott.

Egyszerűen belevertem a fejét az ételes edényébe, úgy, hogy még az orra luka is tele lett kajával. Többet nem kellett megismételnem, mert az volt az utolsó étel féltése tőlem.

2014. márc. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 sippara ***** válasza:
60%
Köszönjük figyelmüket, "Addig jár a korsó a kútra, amíg egy rehabos le nem tépi a karját közben" című rovatunkat olvashatták.
2014. márc. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ha a kérdezőnek nem tetszik, hogy a testvére kutyái hogy viselkednek, akkor egyet tehet, normális kerítést csinál és becsukja az ajtót. Szerintem ennyi privát szférára minden embernek szüksége is van, akkor is ha ikertestvérek. Amúgy pedig józan eszű ember nem engedi, hogy a gyerekei a roti vagy BÁRMILYEN kutya szájába nyúlkáljanak amikor eszik, akármilyen kedvesek! Lehet egy kutya akármilyen édes, nem hülye! Pontosan tudja, hogy a gyerek az gyerek (kölyök), nem normális és nem lehetséges elvárni tőle, hogy ugyanúgy ugráljon egy kisgyereknek mint a felnőtt gazdájának. Amúgy meg csak azért mert egy kutyának van valamilyen viselkedésbeli problémája, még nem jelenti azt, hogy mindenképpen rosszabbá fog válni és a végén széttép valakit.
2014. márc. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Szilvi & Argos ***** válasza:

Tényleg sok az "iker" Nálatok :D Mint a mesében :D

Komolyra fordítva a szót: a kis drótkerítést megerősíteném, hogy a kisgyerekek ne tudjanak átnyúlni se. Másodszor a kaput állandóan ZÁRVA tartanám a két telek közt, mert egyszer történik csak "baleset"...

2014. márc. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!