Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem hallgat a kamaszkutyam....

Nem hallgat a kamaszkutyam. Elfog ez mulni valaha?

Figyelt kérdés

Egy 9 Honapos Alaszkai Malamutom van. Az elso honapokban szorgalmasan tanitgatam. A haz falain belul nagyon engedelmes, de ha kimegyunk az utcára ordog lesz belole. Folyamatosan huzz, nem lehet elterelni a figyelmet. Ha meglat egy macskat, akkor biztos, hogy repulni fogok utana. Minden erdekli, mindent meg akar enni, es nyaldosni. Azt mondjak, ha elkezd huzni, a masik iranyba kell vele fordulni, ez nala hatastalan. Megfog ez valtozni valaha?

Elore is koszonom a valaszokat.



2014. febr. 6. 09:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kamaszodik. Ne engedj neki, mindent csinálj ugyanúgy, mint azelőtt, ne hagyd abba! Légy következetes. Ilyenkor hajlamosak a szelektív hallásra. Persze, a kamaszkor végeztével elmúlik ez a fajta makacsság nála.
2014. febr. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kamaszkor már csak ilyen, ilyenkor sokkal keményebben kell fogni őket, mert ha most engedsz neki, igencsak megkeseríti az életedet.
2014. febr. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem változik,csak így marad vagy romlik,ahogy egyre jobban megérzi az erejét.Ha az utcán nem tudod irányítani,nem jó módszerrel nevelted eddig.Ingergazdag környezetben amúgy is minden sokkal nehezebb.Vidd suliba,ott megkapja/megkapod a szükséges segítsėget ahhoz,hogy kontrollálni tudd jobban.Amūgy sem egy egyszerű kutya.Addig kell elkapi,amíg még könnyebb nevelni.Sajna a mėrete miatt,egyre nehezebb lesz fizikailag irányítani.
2014. febr. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem ertem, hogy miert neveltem eddig rosszul? Teny, hogy nagyon makacs fajta. Pl. Ma is kiraktam a szobábol, de csak egy szekkel volt koztunk, es o vonyitva jelezte nem tetszeset. Ketszer megprobalt atjoni, visszaraktam Ot. Aztan egy ido utan megadta magat. Mindig vonyit ha nem tetszik neki valami, de hala isten en is makacs vagyok, es ha kell orakig figyelem nelkul hagyom ezt, aztan megadja magat. Most olvasgattam cikekket, mindenkepen kifogom rajta probalni.
2014. febr. 6. 11:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy kutya suli nem lenne hülyeség, mert ott segítenek abban hogy hogyan irányítsd a kutyát. Minden kutya más, van amelyikkel nagyon könnyű és van amelyikkel rohadt nehéz.

én sajnos elrontottam, mert mikor kölyök volt ráhagytam sok mindent, aztán ittam a levét később, mikor odáig jutottunk h egyáltalán nem figyelt rám, sőőt volt h ott hagytam a többi kutya barátsival játék közben (többször hívtam) látta h elmentem, pont lesza..ta.


elvittem kutyasuliba, rengeteget tanultam, és igaz rohadt sok meloval (többszöri sírással és majdnem feladással) most már 90%ban kezelhető. Igaz a macskáról nem tudom még mindig letiltani, de ha rászólok nem húz, nem rohan el,stb... De ez nagyon kemény munka volt. Szóval én javaslok egy kutya sulit, de ha nem akarsz menni, akkor viszont a szabályokat be kell tartani. Gyakorolni a hülyeségnek tűnő feladatokat, hogy rájöjjön a kutya h te állsz felette. Értem azt, hogy te eszel előbb, utána ő, nem nyúlhat a kajához csak engedéllyel. Nem jöhet mehet ki az ajtón csak engedéllyel.stb,stb.... és ha megszegi mehet neki a morgás, a kiabálás, nyakba bökés , bár nem tudom h egy ekkora kutyánál egyáltalán mennyi érez meg abból a nyakba bökésből. Nekem kis testű kutyám van, de nem nagyon szokta megérezni ha rácsapok a fenekére v az arcára. többet ér az ha nagyon csúnyán nézek és ha nagyon mérges vagyok rá.

2014. febr. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!