Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit tojik egy felnőtt...

Mennyit tojik egy felnőtt nagytestű kutya egy héten? Sokan ennyire igénytelenek, hogy nem szedik fel, vagy ennyire sokat termel a kutya?

Figyelt kérdés

Sok kertesházban áll a sok akna, és tele vele a fű, néha a járda is. És sok ismerősömnél van egy nagytestű kutya, és lépegetnem kell óvatosan a járdán is, mert tele van szarva a járda is, de a fű is.


Mennyit tojik egy felnőtt nagytestű kutya egy héten? Nem hiszem, hogy nincs rá idejük összeszedni minden nap azt a kutyakakit!


Ennyire igénytelenek, vagy egy héten teleaknázza egyedül a kutya a fél kertet?


2014. márc. 4. 11:31
 1/7 sippara ***** válasza:
81%
Nyers koszton napi egy öklömnyi csomag, tápon 2-4 nagyobb, tehát heti 7-28 csomag aktivitástól, anyagcserétől, táplálástól függően. Igen, az emberek ennyire igénytelenek.
2014. márc. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

nálam 2 nagytestű kutya van. Minden nap minimum kétszer aknáznak a kertben, séta közben is ugyan ennyit kb.

Mivel elég sok szemét gyűlik össze egy héten, és csak egy kukám van, amiért szerdán jönnek a kukások, ezért minden szerda reggel szedem a kakit, ami egy hét alatt tisztességesen felgyűlik. Jó, járdára meg ilyen feltűnőbb helyekre nem nyomják, többnyire mindig egy helyen van kaki, de az se szép látvány.

Nem tudok mit csinálni, mivel így fér be minden cucc a kukába, anélkül,hogy zsákba kelljen pakolni, mert az itteni kukások előszeretettel hagyják itt a zsákokat, még ha szólsz nekik sokszor akkor is...Régebben csináltam azt,hogy elástam a kakit, de azt a kutyák kiásták...szóval nem volt az se jó megoldás.

Ha valaki emiatt azt mondja rám, hogy igénytelen vagyok, akkor tessék, szíve joga, ezt hinni, nekem meg jogom van letojni az ilyen embereket.

2014. márc. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nekem panel kutyám van, de kajától függetlenül is potyogat, van hogy 3 alkalommal is mikor lent vagyok vele, úgy hogy napi egyszer kap ennit
2014. márc. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Napi kettő,minél jobb a kaja,annál kisebb és kevésbé büdös.Legjobb naponta szedni utánuk.
2014. márc. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Általában egy felnőtt kutya 2-3-szor kakál naponta. Ez mérettől függően lehet kiscsomag, vagy nagyobb csomag. Nekem egy közepes és egy nagytestű kutyám van, szóval számolj kicsit, mondjuk napi 2-vel és máris megvan mennyit kakálnak (tojni nem szoktak) egy héten...

Egyébként meg elől, ahol járkálunk, játsszunk, sűrűbben össze szoktam szedni (kb. 2-3 naponta), de hátul, ahova ritkán megyünk, ritkábban (hetek is eltelhetnek).


Nekem ez így jó, más véleménye meg nem érdekel. Tudok olyat, aki folyton lesi a kutyáját és követi, hogy lehetőleg egyenesen a lapátba ürítsen, de azért ez már kicsit sok számomra. Hozzáteszem, a kutyái a napok nagy részét a kennelben töltik. Szóval én úgy vagyok vele, hogy inkább legyenek kint az udvaron, aztán mikor van időm, akkor összeszedem utánuk a csomagokat.

2014. márc. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szilvi & Argos ***** válasza:

Kutyám a napi két sétán összesen olyan 5-ször ürít kb, ebből mondjuk 3 felszedhető, a többi már csak kis híg cucc, arra rúgok füvet/földet és kész.

Kertben ha látok véletlen egy aknát, felszedem, de a két séta miatt nem szokott bent üríteni, csak nagy ritkán. Ha éppen vmikor maradnak el séták, akkor utána szoktam szétnézni és felszedni. Nem kerülgetném egy hétig, az tuti

Két utcányira van egy ház, ridgeback-et tartanak, szegény nagyon sovány ,télen-nyáron az első kertben van, semmit nem foglalkoznak vele, egy szélfútta háza van...nyáron legalább 50 akna volt az előkertben, szinte nem volt olyan rész, ahova le tudott volna feküdni :O

2014. márc. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Van aki nem szedi össze A KUTYÁJA VÉGTERMÉKÉT, CSAK ARRÁBB ÁLL KUTYÁSTUL.
2019. jan. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!