Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatartóktól kérdezem,...

Kutyatartóktól kérdezem, számotokra milyen az ideális kutyafuttató? Ismertek-e ilyet?

Figyelt kérdés

2014. márc. 4. 16:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Számomra az, ami itt van pár utcányira tőlünk: Folyó, hullámtéri erdő és nagy, nyílt füves területek sok kilométer hosszan.
2014. márc. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, amit én ismerek nem nagyon hasonlít az álomkutyafuttatóhoz. Nekem az egyik legfontosabb dolog az, hogy ne legyen piszkos, szemetes. Na, ezen szerintem sok kutyafuttató megbukna. Ahová én szoktam vinni a kutyámat (golden retriver) tele van eldobott papírzacskókkal, üditősdobozokkal, chipseszacsikkal. De ennél van rosszabb is, hallottam már olyanról is, hogy tele volt kutyapiszokkal, piásÜVEGekkel. Nem értem miért nem képesek 2 métert menni az emberek a kukához! Én forgalommentes nagy helyen, fákkal, esetleg kis tóval vagy patakkal képzelem el az ideális kutyafuttatót, természetesen szemét és kutyapiszok nélkül. Még az is jó lenne ha a nagytestű és a kistestű kutyáknak külön helye lenne, így talán nem lennének "a 90 centis írfarkas megtámadta a 15 centis csivavámat" jellegű balesetek. Jó lenne ha lenne a közelben egy állatorvosi rendelő, hogy sérülések esetén gyorsan kezelni tudja a kutyát.
2014. márc. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A környékünkön még egy sima elkerített rész sincs, de hogy milyen lenn az ideális..amit az első írt az jónak tűnik! :)
2014. márc. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én annak is örülnék, ha lenne a városban egy elkerített hely, amit futtatónak nevezhetnénk. Ha pedig még tiszta is lenne, az maga lenne az álom.
2014. márc. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Olyan,ahol a gazdák összeszedik a kutyáik után.
2014. márc. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a legfontosabb, hogy tiszta legyen és elég nagy, és biztonságos (csukható kapu, ép kerítés). Mondjuk elég nagy ahhoz, hogy az egyik végében eljátszhasson több kutya, míg a másik végében egy gazdi valamit gyakorol a kutyájával.

A másik, amit fontosnak tartok, hogy látható helyen legyenek feltüntetve a futtató szabályai, hogy a vitás kérdéseket tisztázni lehessen. Legyen benne több szemetes. A kakizacsi automata is jó ötlet lenne, ha valaki véletlenül otthon felejti, vagy valami...

Felőlem lehet forgalmas helyen, nekem inkább az lenne jó, ami nem valami extracsendes álmos kis lakópark közepében van, ugyanis mudim van. Gondos nevelés alatt áll, így nem ugat sokat, de azért durva lenne, ha soha nem ugatna egy kicsit se, és remek kis éles hangja van. Meg gondolom mások kutyái se némán játszanak.


Legyen benne árnyékot adó fa. Vagy fák. Egy kis vízfelület pedig már valóban idilli lenne.


Meg ne csupasz föld legyen, ami esős időben sártenger, hanem fű... vagy lóhere, vagy amit akarnak. xD


Nálunk még nincs ilyen, de elvileg nyárra tervezi az önkormányzat, hogy kijelöl helyeket, és én már kinéztem egy kellően nagy területet... majd lobbizok. xD

2014. márc. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A Kiskunsági Nemzeti Park parányi,11 ezer hektáros területe :)

Mi oda járunk a kutyáinkkal minden nap.

2014. márc. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van több is, mind rendesen bekerített. Van benne kutya kuka is, amiben zacskó is van mindig, ennek ellenére tele van kutyaszarral. :( Nagyon szomorú ez a dolog.
2014. márc. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Van egy a környéken, ami egész normális, de 100%-osat még sehol nem láttam. Ami szerintem fontos:

- nagy tér, ami széles is, nem csak hosszú (lehetőleg akkora, ahol 2-3 külön társaság is elfér anélkül, hogy egymás arcába másznának)

- biztonságos kerítés

- elég árnyékos, hogy nyáron se kapjunk hőgutát, de nem tök sötét, hogy ősszel-télen ne legyünk depressziósak

- rendszeresen ürített kuka (sima is meg kakás is), zacskóval

- székek, padok... fedett részt már említeni sem merek, ahova esőben be lehet állni, de az lenne csak az álomfuti :) meg valami kút, hogy víz is legyen, de ekkora luxust elképzelni is nehéz már :D

- normális akadályok... szóval hogy az ugrók olyan távolságra vannak, hogy egy jó tempójú ugrásnál ne hassal érkezzen a kutya a következőre, meg nem csúszik se a palló, se a hinta, hanem rendes agilityakadályos módon van kialakítva


Ezek után már csak egy normális társaság kell :)

2014. márc. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mind építő volt számomra.Ezek alapján biztosra vehetem, hogy a futtatómmal elégedettek lesznek a kutyásaim Debrecenbe.A számotokra legfontosabbnak írt dolgok már benne vannak.
2014. márc. 5. 09:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!