Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát tartsak?

Milyen kutyafajtát tartsak?

Figyelt kérdés
Kinti- benti kutyus lenne, vinném kutyasuliba, mennék vele aglityzni ha olyan fajta, lenne rá legalább 4-5 órám.Közepes/nagytermetű kutya legyen.Amúgy hobbi célból tartanám.Legyen gyerekbarát kutya.A kertünk nagy, persze vinném hosszú sétákra, kirándulni is vinném, futni stb. :) A válaszokat előre is köszönöm! :)
2014. márc. 4. 17:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%

Német juhászkutya és a Dobermann ugrott be elsőnek.

Szerintem ezek megfelelnének.

2014. márc. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%

Hát úgy, hogy a kedves Kérdező gyakorin kérdezi mi lenne neki való, ne akarj rátukmálni se egy dobit, se egy nj-t! Nekem mindkettő van itthon és hidd el, egyik sem első kutyának való. Főleg nem egy dobermann, ráadásul egy németjuhásszal is igencsak meggyűlhet a baja bizonyos életszakaszaiban.

Első kutyának általában ha nincs elképzelés, menhelyit szoktunk ajánlani, nem véletlen! Egyrészt életet ment, másrészt ott ilyen paraméterekkel elé tesznek 4-5 kutyát, nem kötelezi el magát egy ismeretlen (sokszor rosszul választott) fajtának. Másrészt egy előkészített kutyát kap, akivel tud megfelelő tapasztalatot szerezni kutyázás terén és nem eszi meg az életét egy kölyök.

Harmadrészt pedig nem csúszik bele egy szaporítóba sem!

2014. márc. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
Nekem elsőre a golden retriever ugrott be, vagy a labrador :-)
2014. márc. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%
labrador, beagle, golden retriver vagy valamilen menhelyi keverék.
2014. márc. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%
Nem írta ,hogy első kutya lenne.
2014. márc. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%
Teljesen egyet értek a 2. válaszolóval. Kaphatsz fajtatiszta kutyust is menhelyről. Nézz szét több helyen, érdeklődj telefonon, e-mailben, mondd el/írd le, hogy mik az elvárásaid, mennyi időd van rá, stb. Nagyon szívesen segítenek, és nem kapsz zsákbamacskát. Egyébként én golden retrievert vagy vizslát választanék, de tuti elfogult vagyok :)
2014. márc. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%

Azt én sem mondtam, hogy csak mix van, az volt a lényeg, hogy dobit és nj-t ne!

Aki nem első kutyás, az meg utána néz az ilyeneknek, vagy tök elkötelezett egy fajta vagy a keverékek mellett. Gyakorlott kutyások, akik mondjuk fel lennének készülve egy dobira vagy egy keményebb nj-re, nem kérdezik meg vadidegenektől, hogy mit tartsanak, mert ha nem tudják, de szeretnék, bemennek egy menhelyre.

2014. márc. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%

Beagle egy nehéz kutya, én csak tapasztalt gazdiknak javasolnám.


Magyar vizslát ajánlanám. Van fajtamentésük is: [link]


A Mudi Fajtamentő Egyesületnél is lehetnek neked való kutyák.

2014. márc. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
24%
Staffordshire terrier
2014. márc. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
59%
Persze, tömjük tele a kedves kérdező fejét a legnehezebb fajtákkal! A Staff is ugyanúgy erős kezű, határozott gazdit igényel. Ennyi erővel rásózhatnál egy Kau-t, vagy KÁJ-t is... Vagy Rottit vagy Kanári szigetekit...
2014. márc. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!