Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kisméretű kutyafajtát keresek...

Kisméretű kutyafajtát keresek gyerekek mellé, melyiket ajánljátok ami nem agresszív és nagyon játékos?

Figyelt kérdés

10 és 3 éves fiaim vannak,akik imádják az állatokat.Kertes házban élünk.Szeretnénk "kisméretű" kutyát családtagnak,játszó pajtásnak.

Amit biztosítani tudok neki:

- napi 2-3X 1 vagy 2 óra mozgás,szellemi tréning

- benti kutya lenne

Amit elvárok:

- nem agresszív természet( a gyerekek miatt)

- ne legyen ugatós (tudom,hogy minden kutya ugat de én arra gondolok,hogy ne éjjel-nappal ugasson)

- ne legyen beteges fajta (azt is tudom,hogy megbízható tenyésztőtől vegyem,ha fajtatisztát szeretnék,de bizony nálam anno becsúszott,egy diszplázia a NJ kutyámnál,holott neves tenyészetből vásároltam).


2014. febr. 8. 11:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
12%

Havanese-t ajánlom :)

Nekünk is van egy és ritkán találkozik gyerekekkel,mert nálunk a családban nincsen kisgyerek.De az utcán már kölyök kora óta oda vittük gyerekekhez.Mai napig nagyon nyugodtan viselkedik a gyerekek közelében.Hirtelen mozdulatoktól sem kap oda a gyerekeknek.

Ha gyerekekkel nő fel az meg még jobb.Viszont a gyerekeknek el kell magyarázni,hogy hirtelen és erősen nem nyúlunk a kutyához.

Kistestűek azért még is csak érzékenyebbek.

2014. febr. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom kistestű alatt mennyire kistestűre gondolsz, de a spániel is nagyon gyerekbarát.
2014. febr. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
14%
Szia! Nekem egy bichon havanese kutyusom van. O az elso kutyam,es nagyon meg vagyok vele elegedve. Mi tarsashazban lakunk,ugy hogy egesz nap bent van(de ezt a fajtat nem is lehet kint tartani!). Nagyon jatekos,allandoan a kozeppontban szeretne lenni.Egyaltalan nem ugat(8 honapos,es eddig ha 10-et vakkanott,akkor sokat mondok :D) Reggel kell neki egy kicsit hosszabb seta,hogy lefarasszuk,es akkor amig iskolaban vagyok,es nincs itthon senki,akkor vegig alszik. Ot egyedul lehet hagyni,mert allandoan alszik ha nem vagyunk itthon. A szemere,meg a fulere kell vigyazni,arra van csepp,es minden nap kell mosogatni. A szore egyaltalan nem hullik,de minden nap kell fesuni. En ezt a fajtat nagyon tudom ajanlani :)
2014. febr. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat,mindenkinek ment a zöld kéz.

Mérete kb. max.40 cm legyen,abban még a spániel is benne van,ha jól emlékszem.

2014. febr. 8. 11:43
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy kis menhelyi kutyát ajánlok, akit a gondozók gyerekek mellé ajánlanak.
2014. febr. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Havanese,Bichon aranyosak,nagyon tetszenek is,de ez a fehér szín nem túl kényes?
2014. febr. 8. 11:48
 7/14 A kérdező kommentje:
Menhelyi kutyán is elgondolkodtunk,hiszen a keverékek is tüneményesek.
2014. febr. 8. 11:50
 8/14 anonim ***** válasza:
Mi általában a séta után letöröljük a mancsait,meg a hasát. Télen meg ha sáros,akkor egy gyors fürdetés. :)
2014. febr. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne fajtában gondolkodj, hanem nézz szét a sok-sok fajtamentőknél, menhelyeken. Ahol foglalkoznak a kutyákkal, netán családnál van ideiglenesben, ott biztosan lesz olyan kutya, amelyik már bizonyította, milyen a temperamentuma és a kapcsolata a gyerekekkel.
2014. febr. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Firestorm ***** válasza:
100%

Szerintem nézelődj az örökbefogadható kutyusok oldalán,szerintem lesz olyan,amibe beleszeretsz.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2014. febr. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!