Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől csinálja ezt? Fél és...

Mitől csinálja ezt? Fél és maga alá pisil?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves kutyim. Kedves, beszédes kutyus, szeretni az embereket, de nem az a nagyon nyomulós típus. egy-kétsimi elég neki, de társasági kutya. Van egy ismerősünk akitől nagyon fél, és amikor meglátja, maga alá pisil, majd oldalára fekszik.Nem tudom miért csinálja ezt szerintem fél és azért pisil be és azért dől el hogy mutassa, megadja magát. De miért van ez?Senkinek nem csinálja ezt, sem embereknek sem kutyáknak nem fekszik el.

Csak úgy találkoztak az ismerőssel amikor mi is ott voltunk, maximum annyi időre lehettek egyedül amíg kiszaladtunk valamiért. Ezalatt bántotta volna, ami ennyire megfélemlít egy kutyát, aki egyáltalán nem félős?Nagyon fura ez a viselkedése, mivel nagyon nem jellemző rá. Szerintetek mi lehetett?


2014. márc. 5. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem is a kutyám ezt csinálja az egyik nagybácsimra. Ha ő megsimogatja, akkor maga alá pisil, de közben olyan fejet vág, mint aki majd elolvad az élvezettől, és eldől. Pedig soha nem bántotta. Viszont rendkívüli ember, és ő egy olyan "született falkavezér", ha lenne kutyája, szerintem soha nem lennének dominancia problémái, mert annyira tekintélyes, nyugodt, határozott, és ráadásul mi is megbecsüljük. Szóval én nem tudok más magyarázatot adni erre. Mondjuk az én kutyám ezt nyilvánvalóan domináns kutyákra is csinálja.


Szerintem nálatok is inkább ilyesmi lehet a háttérben.

2014. márc. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek az első válaszolóval. Szerintem olyan kisugárzása van az adott embernek, amire a kutya így reagál. Nagyon határozott, magabiztos ember lehet és ez a kutyát nagymértékű tiszteletmutatásra, talán pici félelemre készteti.
2014. márc. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az a vicces az egészben, hogy egy iszonyat link ember, kicsi is, és nagyon nem komoly és fiatal Régen nem csinálta ezt vele, semmi nem volt, nem fél a kutyám tőle. Ugyanúgy viselkedett mint más emberekkel. Az elmúlt két alkalommal vettem észre ezt csak .
2014. márc. 11. 18:27
 4/6 anonim ***** válasza:
A megadás jele.
2014. márc. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az az ember hogy viszonyul a kutyákhoz? Ez biztos, hogy a kisugárzása ilyen, de lehet, hogy azt közvetíti a kutyád felé, hogy: "hé haver, nagyon nem csipázlak ám! jobb, ha rám se nézel!". Éés a kutyud inkább megadja magát, nem akar balhét.
2014. márc. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az ember kisugárzása: tipikus mai fiatal, aki szerintem sose fog megkomolyodni és élete célja a bulizás. Szóval semmi komolyság nincs benne, csak a hülyeség megy. Elvileg nem fél a kutyáktól és volt is nekik.
2014. ápr. 11. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!