Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy es fel eves macska el tud...

Egy es fel eves macska el tud fogadni egy 8 hetes kiskutyat?

Figyelt kérdés

Arra jutottunk a csaladommal hogy veszunk egy dalmata kutyust es van egy 1/2 eves kan macskank es attol felek hogy majd nem fogja megszokni a kutyust ti szerintetek legalabb lehetseges ez hogy soha ne szokja meg?

Tudom hogy nem fog ugy menni hogy csak ossze engedem oket es kesz de ti mit javasoltok hogy kezdjem?

Es mikor a macska 7-8 honapos volt volt egy kis kutya incidens nem ott tamadta meg de a testveret de akkor is ott volt szoval meg ha tudtja is hogy nem ugyanaz a kutya akkor is vissza fog emlekezni es ugy reagalni?

Ja es meg egy kerdes szerintetek ha kasztraltanam a macskat az segitene?(Igy is ugyis fogjuk csak szeretnem tudni hogy lesz-e valamilyen hatassal?)


2014. márc. 6. 19:40
 1/10 anonim válasza:

hát attól függ ha más cicáknak is nekiugrik akkor lehet(ha harcias természetű) de ha békés cica akkor semmi akadálya :)

a kiheréléstől szelídebb, visszahúzódóbb lehet a cica:)

2014. márc. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hath itten mind jon hozzank egy macska ami 2x nagyobb nala es annak neki sokott ugrani ugyhogy igen harcias de remelem nem lehetetlen.

De akkor is szelidebb lesz ha most kasztraltatjuk mert normalisan azt mondta az allat orvos hogy kicsi korabban kelett volna.

2014. márc. 6. 20:02
 3/10 anonim ***** válasza:
Húha, hát én mindenképp óvatosságra intelek. Én egyszer hazahoztam egy kiskutyát, mert valaki kidobta, alig volt vagy 5 hetes, nem bírtam otthagyni, és a macskám, aki azelőtt egy kis lusta bújós szeretetreméltó tündérvolt kijött a folyosóra mikor beléptem az ajtón, rámnézett, elkezdett ilyen vonyító üvöltöző hangot kiadni és nekemtámadt. A kiskutyát kilöktem a bejárati ajtón reflexből, de engem konkrétan elkezdett marcangolni a macska. Anyám a fazékkal ütötte belőlem meg ömlött a vér istentudja hány sebből. Ez nem kamu, a kutya szaga váltotta ki belőle ezt a reakciót, komolyan halálfélelmem volt. Az egész lakás tiszta vér volt olyan mély sebeket meg harapásokat ejtett rajtam. Nem mondom, hogy minden macska így reagál, anyum élettársának a macskájából pl a karácsonyfa váltotta ki ugyanezt a reakciót. Azthiszem azt az állatorvos el is altatta annyira bekattant. Én azt javaslom, ne tedd rögtön elé a kutyust, inkább kutyasimogatás után szagoltasd meg a kezed a cicával, ezt jópárszor csináld meg, hogy lkezdje megszokni a szagot.
2014. márc. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem azt tudom hogy nem fog meg tamadni egyszer probalta meg az volt az elso es utolso (bocs a macskajaert :/ )

Csak azt nem tudom hogy mikor maar ilyen nagy meg lehetseges meg szoktatni...

2014. márc. 6. 20:23
 5/10 anonim ***** válasza:
Jobban aggódom azon hogy tisztában vagytok-e azzal mennyire nehéz kutya a dalmata... Jól beleválasztotok.
2014. márc. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A dalmata nem nehez csak neha makacs azok ''nehezek'' amelyikek ezt a kutyat valasztjak de nem is tudnak rola semmit...
2014. márc. 6. 22:22
 7/10 anonim ***** válasza:

A macskák okos állatok, nekem egy lakáson belül van 2 kutyám és egy cicám. Na most a macska jött előbb, mint a két kutya. Utálja őket az első perctől fogva, hogy hazahoztam a a kutyákat.

Én ezt úgy oldottam meg, hogy a kutyáknak tanítottam meg, a macska tabu és tessék békén hagyni. Eleinte nehéz volt. Egy kiskutyának többször kell elmagyarázni, hogy ezt nem kéne. A macska ilyenkor megverte őket, de magától nem ment nekik. De mivel következetesen tiltottam róla a kutyákat, most már rá se bagóznak. Egy lakásban élnek, de elkerülik egymást. A cicám mindig valahol fent trónol (ablakpárkány, kaparófa, szekrényteteje vagy a kanapén) a kutyák meg a földön. A cicám egyébként 3 éves volt, mikor megérkezett az első kutya (előtte sosem látott kutyát).

Amúgy tapasztalataim szerint a macskák átlagban csak idegen macskák ellen lépnek fel támadólag, a kutyákat elkerülik, csak akkor verik meg, ha túlságosan bemerészkedni a személyes terükbe (amit egy macskánál nehéz megállapítani ((= ).

2014. márc. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Koszonom mondjuk barmenyire szeretnem majd egyszer oket ugy latni hogy egyutt alszanak vagy valami de na...

Azert nagyon koszi ezert az otletert :))

Mondjuk gondolom az se lehetetlen hogy majd egyszer ossze baratkozanak nem?

2014. márc. 7. 13:32
 9/10 anonim ***** válasza:

Persze, simán megszokhatja a cica. :)

Pl. nagymamám kutyája és cicája se voltak a kezdetek-kezdetén nagy spanok. Most viszont a cica rendesen kihasználja a kutymót. Mivel ők kinti cica-kutya, a kamrában van a helyük. A kutya mindig betekeredik estére a plédjére a cica meg hegyémászik, majd úgy alszanak. Ha megyünk az én kutyáimmal, és érdeklődnek a cica iránt, mamám kutyája rendesen bevédi őt és a cica meg dorombolva dörgölőzik neki.

2014. márc. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Koszi (biztos nagyon edesek :D )

A mienk is kinti macska a kutya idotol fugg pl. ha esik es megyek iskolaba akkor biztos nem rakom ki de ha szep ido van akkor igen de este bent fog aludni a hazban...

A macska pedig nem akkar bent aludni epp hogy mikor mi fekszunk le pont akkor megy az esti utjara :))

2014. márc. 8. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!