Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon bolognese kutyám 6,5...

Bichon bolognese kutyám 6,5 hónapos és tüzel! Normális dolog ez?

Figyelt kérdés
2009. dec. 13. 15:45
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, remélem még visszanézel a kérdésre, mert az ezelőtti komit és ezt is Neked írtam. :)
2009. dec. 15. 17:24
 12/19 anonim ***** válasza:
62%

Igen, visszanéztem. Mire a kutyádat fedeztetni lehet, az még fél év. Ennyit várnának a barátaid?

Nem arról van szó, hogy lelketlen szaporító vagy, hanem arról, hogy mivel nincs törzskönyve a kutyádnak, ezért hiába állítja a >röntgenszemű< ismerősöd, hogy a kutyád tökéletes, nem tudhatod, mit örökít. A szűrések nem azért vannak, hogy az ember kidobja az ablakon a pénzt, illetve fecsérelje az idejét, hanem azért, hogy a beteg, hibás egyedek kizáródjanak a fajta további szaporodásából. Ha a kutyád bármi bajt örökít, lehet, hogy a gazdái lelkiismeretesen ellátják, de attól még a fajta állománya romlik.

Arról nem is beszélve, hogy másfél millió gazdátlan kutya él az országban, a menhelyeken, az utcákon.

Ha egy ember fajtatiszta kutyát szeretne, akkor vásároljon tenyésztőtől, komoly szándékkal! Akinek nincsen rá pénze, az menjen el egy menhelyre, és válasszon a számtalan csöpp méretű kutya közül. Egy menhelyes, keverék kutya is pont ugyanúgy tud szeretni, mint egy >fajtatisztának titulált< kutya. Ha nem kell törzskönyv, semmi, akkor egyszerűen nem értem, miért kell bolognese.

A saját almod helyett inkább győzd meg az ismerősöket, hogy fogadjanak örökbe menhelyről. Ha ez 3 embert jelent, azzal 6 kutya életét mented meg. Háromét, aki végre gazdihoz kerül, és háromét, akik ki tudja honnan, az út széléről, a fagyhalál elől kapnak menedéket, ételt és orvosi ellátást.

Én elhiszem, hogy te nem akarsz semmi rosszat. De a magyarországi irdatlan mennyiségű kutyaállományt elsősorban nem a lelketlen kutyagyárosok okozzák, ezek száma nem olyan nagy, mint ahogyan azt gondolják. A kóbor kutyák legnagyobb része pontosan az ilyen "családi, baráti kutyázásból" kerül ki. Nem akar senki semmi rosszat, jó helyre is adják, csak aztán valahogy mégis lett pár százezer gazdátlan kutya.

A szaporító szó nem a rossz szándékú, aljas pénzhajhász férgek "jelzője", hanem egy gyűjtőfogalom. Szaporító és szaporító között ugyanakkora a különbség, mint paraszt (bunkó) és paraszt (földművelő ember) között. A szaporítás fogalmába az is beletartozik, hogy a párosítás egyik tagja nem rendelkezik sem törzskönyvvel, sem tenyész szemlével, sem szűrésekkel. A tenyésztés egy átgondolt, alapos munka, a fajta jobbá érdekében.

2009. dec. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Igazad van, teljesen, ez nem jutott eszembe, de mindannyian "bele vannak zúgva" a mi kutyánkba és nekik is ilyen kell. De megpróbálom lebeszélni őket :)
2009. dec. 16. 14:14
 14/19 anonim ***** válasza:
78%

igaza van az előttem szólónak, és örülök, hogy ha meg tud győzni. a rokonoknak mondd azt nyugodtan, hogy ilyen kutya úgysincs még egy, mint a Tiéd :))) (és ez igaz is, nincs rá garancia, hogy a kölykök természete/kinézete ugyanolyan lesz) Azt tudni kell, hogy még két törzskönyves kutya párosítása sem tenyésztés, mert elképzelhető, hogy a szülők tulajdonságai külön külön jók, de mégsem a megfelelő egyedek születnek. A tenyésztők nem véletlenül válogatnak hosszasan a törzskönyves jelöltek közül, mire találnak olyat, amivel véleményük szerint a fajta jobbá tétele érdekében a standardhoz minél közelebb álló megfelelő kölyköket tudnak létrehozni. Egy kutyának egyébként akár 10-15 (!) kölyke is lehet, és nem biztos, hogy lesz ennyi lelkes rokon/barát. Sajnos volt ismerősöm, aki nem hagyta magát meggyőzni, lehozott almot a keverék kutyájától, mert minden szomszéd olyat akart. Végül csupán 3 kiskutya született, ebből egyet megtartott, és a maradék kettőnek is kínszenvedés volt gazdát találni, mert a sok jelöltnek valahogy mégsem kellett végül, vagy kiderült, nem is gondolták annyira komolyan, stb.

A rokonoknak viszont tudod ajánlani esetleg a ti tenyésztőtöket pl. (Olcsón ne akarjanak, gondolom Te se olcsón vetted, nyugodtan mondd meg nekik, hogy ez sajna pénzes játék. Vagy fogadjanak örökbe)

2009. dec. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Na ez igaz:))


Tényleg nem volt olcsó, bár viszonylag alacsony volt az ára, 40 000 ft, tvk-val 60 000 lett volna:)

2009. dec. 17. 11:18
 16/19 anonim ***** válasza:
83%

Akkor viszont nem igazi tenyésztőtől vásároltál, mert a törzskönyv 5000 Ft. Aki a törzskönyvet 20e Ft-ért adja, az valójában csak nem szeretné, vagy nem is tudja kiváltani a kiskutyáknak. Ezért adNÁ olyan drágán törzskönyvvel a kiskutyákat, mert tudja, hogy 20e-t senki nem fog kifizetni pluszba.

Örülök, hogy sikerült téged meggyőzni, megértetni, miért nem jó ilyet csinálni. Eggyel több felelős állattartó ;). Bárcsak mindenkinél ilyen könnyen menne, egyből kevesebb gazdátlan kutya lenne!

Én vagyok, aki a hosszú választ írta, és egyébként menhelyen vagyok állatgondozó két éve, tehát amit írtam, azt csupa szívből írtam, nem kötözködésből vagy lehurrogásiból.

2009. dec. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszi, tudom, nem is gondoltam, h rossz szándékból írod:)
2009. dec. 18. 10:42
 18/19 anonim ***** válasza:
36%

nézd meg,hogy ha a kutyusod normálisan áll a 4 lábán ,akkor az első kettő nem csámpás-e kifelé..

egyébként az smerőseid,vagy akinek eladtok picit,az tovább tudja majd szaporítani,tehát rohadt nagy hülyeséget teszel,attól meg mert a kan olasz vérvonaló nem biztos,hogy jó!

a szülés veszélyes,bele is hallhat!


könyörgöm ne a rokonok kívánsága legyen az első,ahnem a kutya!


a tenyésztéshez szaporodásbiológi,a fajta ismerete kell,meg még ezer más dolog,attól még mert összeraksz 2 kutyát nem vagy tenyésztő!


ha pedig az állatorvos mondta,mint szakértő,hogy szép,akkor azt tudd be annak,hogy jó sokat le fog go,mbolni majd a kicsikért és így neki is érdeke,hogy szüljön,másrészt egy állatrovos nem küllembíró,sokszor méga kutyák fajatáját sem találja el..


ne hozz le almot!!

2009. dec. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

jó lenne, ha előbb elolvasnád, hogy már lemondtam a fedeztetésről, és nem kezdenél el pattogni...

2009. dec. 27. 21:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!