Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan legyen szobatiszta?

Hogyan legyen szobatiszta?

Figyelt kérdés

Tegnap boldog anyukája lettem egy 8hónapos labilánynak. Fantasztikus a kiscsaj, imádom!

Viszont eddig utcán, majd menhelyen élt, így még nem szobatiszta. Ennyi idősen lehet még az? Hogy kezdjünk neki? Milyen sűrűn menjünk ki? Mikor?

Köszi előre is!



2014. márc. 7. 05:32
 1/8 Imola Ágnes ***** válasza:
90%

Ami most fontos: szocializáció, alapengedelmesség, ne sajnáld a kutyát, hanem irányítsd.

Szobatisztaság:

A kutya elvégzi a dolgát ha felébred, ha ép játszott, vagy miután evett, kb fél órával.

Mivel felnőtt kutya, tovább tudja tartani, de az elején fontos, hogy gyakran kividd, hogy észrevegye, hogy mindíg lesz lehetősége kint végezni a dolgát. Azt javasolnám, hogy kezdetben vigyétek ki kora reggel, délelőtt, délben, délután, este, és késő este. Ez kb 6 alkalom... de lehet több is. Ami fontos, hogy pontos órához kösd ezeket a dolgokat, a kutyának nagyon jó az időérzéke, hamar beleszokik.

Ha bent végzi a dolgát, esetleg egy határozott nem, és utánna szó nélkül takarítsd fel. Ha kint végzi a dolgát, örömújjongás, rengeteg juti, dícséret, tüzijáték:p

Okos kutyák, hamar megtanulják. Sok boldog közös évet!

2014. márc. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Imola Ágnes, köszi! Annyival egyszerűbb talán a helyzetünk, hogy családi ház, kerttel, csak jeleznie kellene, h ki akar menni. A többiekkel mindig kimegy, lehet, h gyakrabban kéne? Meg rávenni valahogy, h ott kinn intézze el, ahol a másik kutyáink.

Eddig utcán, aztán a menhely kennelében élt, a lakás belseje tök új neki, szerintem tegnap lépte át először lakás küszöbét

2014. márc. 7. 08:59
 3/8 anonim ***** válasza:
26%
A kutyamenhelyre való beadás valóban a legjobb megoldás.
2014. márc. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
14%
Én is a kutyamenhelyet javasoltam első válaszolóként, de érdekes módon a válaszom törlődött.
2014. márc. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nyilván nem azért fogadtam örökbe menhelyről, h megváljak Tőle, bármi módon.

Úgy tűnik, csak az első nap izgalmai zavarták meg, tegnap kétszeri sétával és gyakori udvarra kimenéssel teljesen szobatisztának bizonyult.

Ami nem tudom, h jó vagy nem: a másik kutyánk kikéredzkedik, ha elintéznivalója akad. Ő nem. Nincs toporzékolás, se ajtókaparás, önként nem akar kimenni, inkább tartogatja-szorongatja, míg ki nem küldöm.

A jelek szerint okos, tanulékony kiscsaj...

2014. márc. 8. 15:40
 6/8 Imola Ágnes ***** válasza:
Nyilván nem jelez, mert nem tudja még hogyan kell. A többiektől majd eltanulja, nyugi.
2014. márc. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
El kellene adni egy kínai étteremnek.
2014. márc. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2014. márc. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!