Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felnőtt kutyának miért ne...

Felnőtt kutyának miért ne lehetne tehén tejet adni?

Figyelt kérdés
2009. dec. 13. 17:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
mert nem bírja a gyomra. hasmenése lesz. ilyen egyszerű. ne add és kész:D
2009. dec. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Mert az ember az egyetlen olyan emlős állat, aki képes más állat tejét felnőtt korában is megemészteni, de még az emberek közül se mindenki képes rá.
2009. dec. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hát, az enyém kap rendszeresen, kicsit megmelegítek neki úgy 1-2 decit. Minden héten kap egyszer vagy kétszer és sosem volt még tőle hasmenése.
2009. dec. 13. 17:17
 4/15 anonim ***** válasza:
32%

Én most épp beteg vagyok és fáj a torkom és az anyám csinált nekem meleg tejet mézzel :D

a kutya (2,5 éves kiherélt fiú foxi keverék) érezte az illatát és könyörgött érte.

kapott egy kicsit és azóta is mindig kér :D

amikor mi iszunk ő is kap és nincs hasmenése!

2009. dec. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
És akkor mi van? Téged zavar hogy más nem kisérletezik a kutyájával hanem hisz annak amit az okosok meg a tapasztalat mond? Adjál neki, ha te úgy gondolod.
2009. dec. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A kutya nem tudja megemészteni a laktózt. Ha nem is lesz hasmenése, megterheli a szervezetét. Nem tesz jót neki, nem erre találták ki az emésztőrendszerét.

Adsz neki, de minek? Használni nem használ, ártani pedig árt. Akkor mi a csudának?

2009. dec. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

17:34 Először is egy szóval sem mondtam, hogy zavarna, hogy ki kísérletezik és ki nem. Szerintem itt egy kulturált hangvételű vita folyik és légyszíves amíg én nem támadlak Téged ilyen hangnemben, addig Te se tégy így velem.


Az utolsótól meg azt kérdezném - és hangsúlyozom, nem bántó szándékkal, csak okosodni szeretnék - hogy a kutyák anyateje nem tartalmaz laktózt? Én úgy tudom, minden állat teje tartalmaz. Akkor az anyatejet hogy tudná megemészteni a kölyök kutya? De világosíts fel, ha tudatlan vagyok, mert ezért írtam ki a kérdést, hogy megvilágosodjak. :)

2009. dec. 13. 17:46
 8/15 anonim ***** válasza:
48%

Most hallom először, hogy a kutya állítólag nem bírja a tehéntejet... A macskákról tudom, hogy nem bírják megemészteni, de kutyákkal kapcsolatban más a tapasztalatom.


Az összes macskánk mindig fosik a tehéntejtől, ezért soha nem adunk nekik. A kutyáinknak azonban soha nem megy tőle a hasa, ezért időnként kapnak. Pl ha nyers tojással dolgozom a konyhában, és marad egy kicsi, akkor azt mindig felöntöm tejjel, és odaadom a kutyámnak. Még soha nem volt tőle semmi baja.

2009. dec. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Az állatok fajtától függően a szopási idő végére elveszítik több enzim termelési képességét, ami a tej megemésztéséhez szükséges.

A tejérzékeny gyerekek is szophatnak. A fajtára jellemző tejet meg tudják emészteni egy ideig.

Tehát a kutya tejét a kutyák meg tudják emészteni. a tehéntejet nem.

2009. dec. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

És akkor tejfölt sem kaphatna?

Egyébként ige, most utánaolvastam más helyeken is és azt írják, amit az utolsó írt az enzimekkel kapcsolatban.

De az, hogy árt, miben nyilvánul meg? Ha nem megy a hasa tőle, akkor azért még adhatom neki, nem? Meg azért hasznos anyagok is vannak benne mint a kalcium, foszfor pl.

2009. dec. 13. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!