Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek egy tenyésztő...

Szerintetek egy tenyésztő odaadna 8 hetes kor előtt egy kiskutyát?

Figyelt kérdés

Kinéztem egy almot, de az a gond, hogy bizonyos családi okok miatt csak 8 hetes kora előtt néhány nappal (még nem tudom, pontosan hánnyal) tudnánk csak elutazni a kölyökért. Ezt így az elején nem "merem" megkérdezni a tenyésztőtől, szeretném előbb tudni, Ti mit gondoltok erről? Nagyon káros lenne ez a kiskutya számára? Ha esetleg nem, szerintetek hány nap férne bele?

Ja és kérlek ne szóljatok le, ez csak egy feltevés.



2014. márc. 7. 17:19
1 2
 1/16 Firestorm ***** válasza:

Az a gond,hogy törvény tiltja,hogy 8 hetes kor előtt elhozhassa bárki a kutyát.

Bár szerintem 1-2 nappal előtte lehet oda adná.

2014. márc. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
3%
Nem adná oda sajnálom
2014. márc. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
14%
Ha megkérdezhetem, mi az a családi ok? Mert ha pl szülinap, névnap, akkor biztos hogy nem fogja odaadni. Akkor már inkább később vedd át, ha az a nap nem jó neked. De ahogy írták ez már önmagában azért sem fog működni mert ez törvénysértés lenne.
2014. márc. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Egy szaporító odaadja akár 6 hetes korában is, de egy tenyésztő sosem.Persze odaadhatja, de ha 8 hetes kora előtt akarja odaadni egyik tenyésztő, akkor érdemes másikat keresni.Pár nappal előbb lehet hogy odaadja, de nem biztos.Szerintem nem. :)
2014. márc. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Hozd el később, azt biztos meg tudod beszélni a tenyésztővel. Küldesz előleget és mész érte amikor tudsz.
2014. márc. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%

Azért el lehet hozni épp ész érvekkel, mondjuk 7-8 hetesen.Ez tenyésztő és kutyafüggő is. 6hetesen még nem hoznám el, inkább később.

Az sem mind1,hogy hanyadik vagy a választásban, mert feltartod a többieket az elvitelben és azért 8 hetes korukba már a többi gazdi is be van sózva :)

Mi mondjuk az egyik kutyánkat 7 hetesen hoztuk el,a másikat meg 9. Azért ha messzebbre mentek érte sokkal nehezebb összehozni a dolgot, mint ahogy egyesek elképzelik.

2014. márc. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%

MNem fog a tenyésztő megenni, ha megkérdezed. Az égvilágon senki nem ellenőrzi, mikor került hozzád a kiskutya. A 8 hetes kor csak egy határidő, amit emberek jelöltek ki. Évtizedekig 6 hét volt. Aztán lett 8 hét.

Szóval, kérdezd meg.

2014. márc. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Akkor lenne csak, aki vigyen és hozzon.

7 és 8 hetes kora közt gondoltam.

2014. márc. 7. 19:11
 9/16 anonim ***** válasza:
nekem az egyik tenyésztő ( igazi tenyésztő volt ) odaadta 2 nappal előtte mert utána csak 2 hónap múlva tudtunk volna visszamenni.. szerintem 2 nap belefér de 5 nem :D
2014. márc. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
szerintem ha nagyon sok időre mentek akkor odaadja max. 2 nappal előtte de ha nem annyi időre mentek el akkor lehet hogy visszamehetsz érte 1 hét múlva ( ha addig el nem viszik ) :D
2014. márc. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!