Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky kifárasztás?

Husky kifárasztás?

Figyelt kérdés
Tehát, úgy néz ki, hogy lesz egy huskym ( sajnos lakásba ) tehát, a héten hétfőn, szerdán, pénteken, szombaton és vasárnap kitudom fárasztani, tehát végig tudja aludni az éjszakát, de kedd, csütörtök eléggé húzós.. hogyha mondjuk 3 fele elvinném futtatni, azzal mennyire tudna végig aludni? meg úgy, fél 9 fele is letudnám vinni egy picit.. illetve, ugye mivel én még sulis vagyok.. azt hallottam, hogy reggel felkel a husky egy picit sétálgat a lakásba eszik, és visszafekszik és alszik kb. 1ig.. ebbe mennyi igazság van?
2014. márc. 9. 12:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ebbe annyi igazság van,hogyha ki van fárasztva a kutya,akkor alszik.Ha nincs,akkor rombol.

Ráadásul nem írtad,felnőtt vagy kölyök,de egy kölyköt nem futtathatsz,sőt kb. 1-1,5 éves koráig egyébként sem lehet futtatni.


Én a helyedben átgondolnám ezt a husky dolgot,főleg hogy még iskolás vagy...Nem lesz rá mindig időd,de egy lakásban tartott huskynál az életedet is megkeseríti,ha nem foglalkozol vele.

2014. márc. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nekem is az a véleményem mint az elsőnek..Rosszul hangzik de szerintem várj vele egy kicsit vagy válassz másik kutyát.... Tudom hogy úgyis huskyd lesz és nem érdekel az én véleményem de ezt a te érdekedben mondom :)
2014. márc. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egy kutyának rendszeres sétára, "fárasztásra" van szüksége. Tehát reggel korábban felkelsz és megmozgatod. Ha jól sikerült akkor délig húzza lóbőrt, és utána (ha hazaértél a suliból) megint elviszed sétálni. Este ugyan ez. Ha a lakásban nem rombol, nem vonyít egész nap akkor ez sikerül. Sajnos minden nap kell ezeket csinálnod. Egy kutya nem érti, hogy ma csütörtök van és kevés a séta.....
2014. márc. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát.. Nekem két kutyám van, az idősebbel nincsen nagy gond, ha egy nap elmarad a séta.

De a fiatalabb még csak most lesz két éves és neki intenziv mozgásra van szüksége. Ha kimarad a séta elszórakoztatja magát, ás az udvarban, széthordja a cipőket( szerencsére nem rágcsálja), ág darabokat hurcol szét. Szóval gondolom lakásban ez még kellemetlenebb lenne. Vele járok biciklizni, sétánál nem elég a póráz, elmegyünk olyan helyre ahol eltudom engedni és kirohangálják magukat.

Szerintem jól gondold ezt át, mert nem mindenkinek való a husky. Szépek, de sok foglalkozás kell nekik, és számitanod kell rá, hogy főleg fiatalabb korában, ha nem mozgatod le rombolni fog és őt nem érdekli, hogy csütörtök van, vagy péntek.

2014. márc. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy lakáskutyának nem maradhat el egy séta sem. Más, ha az udvarban elvégzi a dolgát, de egy husky elég nagy kupacot tud a parkettára termelni :(
2014. márc. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát akkor a huskyt későbbre tartogatom.. még a border collie volt szóban.. de annak még nagyobb a mozgás igénye.. volt dolgom egyszer egy kutyával, pont az után, miután elolvastam egy kutya tanításról szóló könyvet, tehát azt tanítgattam.. tisztelet tudó volt és csinált mindent.. és úgy hiányzik az a korszak míg velem volt a kis töki.. és ugye a mondás pedig tartja, hogy a kutya az ember legjobb barátja.. a mostani időkben pedig eléggé magam alatt vagyok.. és kell a barát... milyen fajtát tudnátok ajánlani ami fiúsabb és szép ? ( tehát nem palotapincsi és a padlócirkáló yorki meg a tacskó )
2014. márc. 9. 18:27
 7/11 anonim ***** válasza:

Mi a baj a kistestű kutyákkal?

Szerintem egy mopsz, francia bulldog, boston terrier.

2014. márc. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
a kistestű kutyák nem annyira fiúsak, szerintem
2014. márc. 9. 19:27
 9/11 anonim ***** válasza:
Bármelyik menhelyi keverék tökéletes erre a célra.Ha kicsit idősebbet választasz (5-6-7 hónapos) akkor már lehet tudni,mennyire aktív.Így tudsz egy kevésbé aktív kutyát választani,aki örökké hálás lesz neked.
2014. márc. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én nem gondolok attól kevesebbet egy férfiról, ha mondjuk csivavája van, sőt, azt jelenti, hogy nem érzi attól magát kevésbé férfinak.

Meg mondjuk felismeri, hogy a kutya igényei az elsők...

2014. márc. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!