Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Skót juhász kennel?

Skót juhász kennel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hobbi céljából szeretnék vásárolni egy Collie-t. Milyen kenneleket ajánlotok ahol a kölyök ára 100 ezer Ft körül mozog? Próbáltam már kenneleket néznk, de a legtöbb több mint egy éve nem frissitette az oldalát.

Köszönöm!



2014. márc. 11. 07:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne a honlap frissességét nézd, mert azt sokszor nem is a tenyésztő csinálja, hanem megbízott webfejlesztő. Mindig a telefonszámon érdeklődj vagy facebookon.


Milyen színűt szeretnél?

Amit én ajánlok:

Sable/tricolor:

Nyitramenti kennel

Campobelloi collie kennel

Castle's Queen kennel (itt tán van is egy eladó kiskutya)

Most Majestic

Kőakói

Dragon Gold


Merle:

Rineweld


De itt is tudsz még nézelődni: [link]

2014. márc. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én egy dolgot ajánlok, de NYOMATÉKOSAN! Csak olyan kennelből vegyél kiskutyát, ahol a szülők szűrve vannak betegségekre. Sok helyen szűrnek szembetegségre, de pl. van egy degeneratív myelopátia nevű gerincsorvadásos betegség, amire szintén létezik már genetikai szűrés, de kevesen szűretnek rá, vagy az eredményeket alig figyelembe véve pároztatnak.

Az én collie-m 9 éves és fél éve kutya kerekeskocsiban van, mert szinte teljesen lebénult a hátsó lába. A tenyésztőjét csak azért nem hibáztatom, mert szűrés akkoriban még nem létezett erre és nem is igen lehetett tudni róla, hogy létezik collie-ban számottevő gyakorisággal ez a betegség. Azóta viszont csakis olyan kölyköt vennék, ahol ismerem, milyen erre a betegségre a genetikája, és maximum genetikai hordozó. (A fiatalabbik kutyámat így vettem már.)

2014. márc. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy ismert kennel az: Escoliar kennel, de én találkoztam már személyesen is a tenyésztővel, a kutyái gyönyörűek és jó a temperamentumuk is. Szerintem érdeklődd meg tőle hogy mikor lesz új alom mert gyönyörű kutyák.
2014. márc. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Akit leginkább ajánlok: HOLIDAY HILLS kennel. Nagyon jó hátterű kölykök, egészségesek, gyönyörűek, a tenyésztő pedig nagyon barátságos, igazi kutyaimádó!A kutyák kertben nem szűk kennelekben nevelkednek. (Személyes tapasztalat!)


Dragon Goldról jót hallottam, de nem ismerem.


Nyitramentit és Kőakóit nem ajánlom. Nem fair kennelek és szerintem nagyon drága mindkettő. Ráadásul a Kőakóiba több genetikai problémát is hallottam már. Nyitramentinek nem szimpatikus a tenyésztője, meg néha elég furcsa kinézetű kölykök születnek, de nem ismerem jobban, lehet ott is nagyon jó kutyákat kifogni!

2014. jún. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az előttem szólóhoz: Mi a baj a Nyitramenti kutyákkal? Szerintem az ország egyik , ha nem a legsikeresebb kennele. Semmivel sem drágább, mint a többi. A kutyák megfelelően szűrve vannak örökletes betegségekre, és a párosítások is meggondoltak. Én még nem láttam onnét "fura" kinézetű kutyát, sőt teljesen standard küllemet képviselnek. Ezt nem egyszer bizonyították már kiállításokon, nem csak hazánkban, hanem külföldön is. Nézz körül a honlapjukon, és megláthatod, hogy hány világ és európagyőztes kutya született náluk. A szimpátia valóban emberfüggő, nekem például nagyon szimpatikus Léna és János is. Léna orosz, lehet ezért kicsit nehezebb vele a kommunikáció telefonon, vagy írásban, de személyesen nagyon kedves nő, nekem már akkor is sokat segített, mikor még nem volt tőlük kutyám (akkor két Holiday kanommal jártam kiállításokra). Az meg hogy nem fair, az egyszerűen nem igaz. Őszinte, és igazságos, mind kiállítóként, mind bíróként. Amúgy a Holiday kennel tenyésztője Szabolcs is mostanában elég sok kutyát vitt hozzájuk fedeztetni :)
2014. jún. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!