Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lesz "bőrkeményedés" a...

Mitől lesz "bőrkeményedés" a kutyán?

Figyelt kérdés
Nem tudom pontosan mi ez, kb hüvelykujjnyi vastag kemény szürkés valami... Ami van a kutya lábain is a "könyökénél". Ez pontosan mitől keletkezik? És mitől jön ki az ilyen a combján a feneke fele? Kihullik a szőr és ilyen bőrkeményedéshez hasonló valami jött ki.. Nem atka az biztos mert atkás már volt az nem így nézett ki és lett is kezelve, helyre jött.
2014. márc. 11. 19:59
 1/8 sippara ***** válasza:
Kemény felületen sokszor, hosszú ideig fekszik a kutya. A combján nem tudom, mennyire normális, az enyémnek csak a könyökén volt, és csak addig, amíg a parkettán aludt rongyszőnyegen.
2014. márc. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezek felfekvések, kemény felületen való fekvéstől alakulnak ki. Tegyél le neki valami puhát, amire lefeküdhet.
2014. márc. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ettől lehet valami baja amúgy? vagy bármi...
2014. márc. 11. 20:32
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen.

Egy idő után sebes lesz és az ízületek is begyulladhatnak.

2014. márc. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Hovarju ***** válasza:

A feneke felett nem tudom mitől jöhet elő.

Az én előző kutyámnak mindkét könyöke ilyen volt (hol jobb, hol rosszabb állapotban) Nálunk a padlószőnyegen való fekvéstől jött elő.

Rosszabb állapotban sebes volt és vérzett. Jobb állapotban szinte alig látszott.


Tegyél neki valami puhább fekhelyet (már ha hajlandó ráfeküdni.)


A mostani kutyám megoldotta ezt a problémát vagy a nappaliban alszik az ágyon vagy a fotelban :-)

2014. márc. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kinti kutyáról van szó egyébként és az a baj hogy próbáltam már nem egyszer alá tenni valamit de még télen se tűri meg csak a szénát. Fél percig se marad meg semmi mert szétszedi..
2014. márc. 12. 00:51
 7/8 anonim ***** válasza:
És ha jól leszögeled a plédet/párnát/akármi puhát és arra teszed a szalmát?
2014. márc. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nála nincs lehetetlen, a hungarocelt is szét szedte ami be volt neki ragaszta meg minden. 60kgs kutya, de egyébként meglehet próbálni leszegelni vagy bármi de így hogy jön a jó idő így csak télére marad..
2014. márc. 12. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!