Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel jobb vágni a kutya szőrét?

Mivel jobb vágni a kutya szőrét?

Figyelt kérdés
Van 2 shih-tzum. nekik időnként vágni kell a bundáját, mert pl nyáron ha kint vannak megsülnek. Mindig fürdetem és napi fésülésen is részt vesznek. mégis befilcesedig a bundája. probáltam ollóval és hajnyiróval is vágni, de elég rossz a fazonjuk :D Kozmetika meg nincs a közelben. Ti mivel vágjátok a szőrét? Hogyan tartjátok karban a bundájukat? köszönöm
2014. márc. 13. 09:29
 1/8 anonim ***** válasza:

én rövidre nem vágnám a szőrét. A shitzuk nem azért szenvednek a melegbe mert hosszú a szőrük hanem azért mert rövid az orruk.


Hagyd hosszan a szőrét az nem melegíti hanem szigetel. A nagyon melegbe így is úgy is szenvedni fog de hosszú szőrrel talán kevésbé.

2014. márc. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pedig mindenképp kozmetikushoz kéne vinni őket. Valamit nagyon nem jól csinálsz ha filcesedik a bundájuk. Ha lenyírod a szőrt meg szoktál hagyni belőle legalább 5-10 centi hosszt?
2014. márc. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is van ilzensmi kutyulim azert nem tudom hogy pontosan fajtisztae mert az utszelen talaltam szegenykemet lefogyva kiszaradva szoval brutal volt ugy 8 hetes lehetett en hazahoztam apolgattam es megnott a szore de nem er le o foldig ezert gondolom hogy valami keverek. En olloval vagom majad fesulom es ismet vagom addig amig szep egyenletes lesz de hagyok neki 5 -7 cm szort! Nagyon szeretem :)
2014. márc. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hagyni én is hagyok, nem kopaszra vágom :) nagyon nagy az udvarunk, 2200nm. igy összeszednek bógáncsot ilyesmit, kiszedem, meg napjába többször fésülöm, nem nagy filcesedés, a combjánál van egy 2centis, de az rendszerint olyan. A legközelebbi kozmetika 60km. az autókázást nem nagyon szeretik. Pont ma mosom meg őket. tűrik a hajszáritást meg imádják. Normál hajra való samponnal mosom, mert akármilyen állatsampont használtam elkezdett hullani foltba a bundájuk, igy nem mosom Velük. a fülüknél belül vágom le a bundát teljesen, mert ha meghagyom mindig belemegy a fülébe és vakarják állandóan.
2014. márc. 13. 10:07
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy jó, hogy "mindig fürdeted". Évente párszor megfürdetni tökéletesen elég. Ha naponta fésülöd, nem tudom, hogy filcesedhet be egy nap alatt...


Én nyírógéppel időnként letolnám rövidre, lapos kefével kikefélném naponta, aztán ha már elég hosszú a szőr ahhoz, hogy beleragadjon a gaz, letolnám megint.

2014. márc. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
havi 1x mosom
2014. márc. 13. 10:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Az sok, tönkremegy tőle a bőrük.
2014. márc. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
jaa, de sarasan nem engedem be a szobámba meg az ágyamba, de a lakásba se
2014. márc. 13. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!