Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labradort vagy Golden Retriver...

Labradort vagy Golden Retrivert lehet városi lakásban tartani?

Figyelt kérdés
MIlyen a mozgásigénye és naponta hányszor? Mennyi ideig tartható egyedül otthon napközben? (A fenti két fajta közül mik a különbségek a feltett kérdések kapcsán?)
2014. márc. 18. 10:05
 1/6 anonim ***** válasza:
ez nem fajtafüggõ egy nagyobb testû kutyának sem ideális sokkal több múlik az emberen, hogy mennyi mozgást és otthon milyen kényelmet tudsz biztosítani neki. Az én rotweileremnek saját szobája van, van bejárása bárhová és napi több órát sétálunk 8 éve. A házban lakik egy szomorú németjuhász is egy középkorú fickónál, a kutya csak az elõszobában él nincs bejárása más helységbe és napi 2*20 percet sétálnak a ház körûl...
2014. márc. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nekem van egy tegnapi kérdésem, ott részletesen leírom, milyen körülmények közé keresem. Megtennéd, hogy elolvasod, és írsz rá ide?


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__5484221-milye..

2014. márc. 18. 11:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Megnéztem, amit ott írtál, szerintem maradj az ott ajánlott fajtáknál. Egy labi vagy golden alapból sokkal súlyosabb attól, mint amit ott írtok, hogy kézben el kéne bírnotok. Ha emeleten vagytok és nincs lift, a labi elég súlyos kutya, az ízületei 7-8 éves korára épp elég terhelésnek vannak kitéve amúgy is, nem kéne napi szinten lépcsőznie. A golden pedig mozgásigény szempontjából lenne túl sok nektek még szerintem.

Amit ott ajánlanak, középuszkár, spániel, sheltie, ezekből érdemes válogatni. Nem tudom, Magyarországon van-e shiba inu tenyészet, ha tudtok nagyobb összeget szánni egy különlegesebb fajta kutyára, ez is egy opció, és még nem is ugatós.

2014. márc. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Van Shiba inu... 1500EUR sajnos az egyetlen hazai kennelben.
2014. márc. 18. 13:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem semmi, mondjuk gondoltam, hogy húzós lehet. Csak éppen eszembe jutott a fajta, de valóban ezt kevesen engedhetik meg. Remélem azért sikerül választanotok egy megfelelő kutyust. :)
2014. márc. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Goldenről tudok írni. Felnőtt kutyaként simán elvan egész nap a lakásban, napi 3 levitellel, amiből egy hosszabb. Ha heti egyszer elviszitek képzésre, ami nagyon jót tesz a kutyának és remek időtöltés nektek is (mi vadászkutya képzésre járunk heti 1-2 órát) akkor hétközben lehet vele gyakorolni, ami szellemileg is lefárasztja, ha mellette még birkózhat egyet más kutyával, meg szaladgálhat abban a napi egy órában, akkor a nap többi részét átalussza, illetve ha otthon vagytok, akkor folyton a nyomotokban jár. Bár az enyém azt is hamar megtanulta, hova nem mehet be. Kölyökként kicsit húzósabb, míg beáll a rend és kicsit lehiggad. Ja, és az enyém lakásban semennyit nem ugat (szabadban előfordul), csak kicsiket nyüszög, ha ki kell vinni (pl. ha hasmenése van, akár éjjel is).
2014. márc. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!