Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labradort szeretnék, mire...

DzsiDzsi77 kérdése:

Labradort szeretnék, mire számítsak?

Figyelt kérdés
Végre életemben először kaphatok kutyát. Labradort szeretnék, csak nem tudom, hogy mire számítsak. Kinti-benti kutya lenne. Kérem, ha valaki tud bármi fontos dolgot, vagy tapasztalatot az írjon. (főleg az etetése érdekel) Köszönöm előre is :)
2013. jún. 16. 11:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Kinti kutya és nagyon szereti a sétát és a vizet fajtájából adódóan!Nagyon jó kacsavadászatra is!
2013. jún. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Fruzsi6000 ***** válasza:
Leírom neked milyen egy átlagos labrador jó :) Tudjad mire számíts.A karakterére jellemző a szelídség,könnyen tanítható,házőrzőnek nagyon jól megfelel.Ha bent akarod tartani akkor sok mozgásra van szügsége ahhoz,hogy az energiáját le tudja vezetni.Jellemzőek rájuk a szemmegbetegedések,így legyél bizos abban hogy fajtiszta.Az etetésével kapcsolatban mit kell mondani??? :)) Kell két külön tál (ennél a fajtánál ajánlatos a jó nagy ) egyik vízhez a másik az élelemhez.A kajával kapcsolatban szerintem jobb hogyha megszoktatod a különféle ételekre(Gondolok itt pl.olyan ételekre amit mindennap megeszel,ha marad maradék azt add oda és nem ilyen spéci kutyakaja.Ja ha ez az első kutyád tudnod kell,hogy soha de soha ne adj neki tejet.Bélférgei lesznek.Remélem tudtam segíteni. :)
2013. jún. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Szia! Nekem is labradorom van,de készülj fel, hogy másfél éves koráig nagyon rossz kutya, egyébként okos, könnyen tanítható. Sok törődést igényel, én esténként szoktam vele labdázni, figyelj hogy kiskora óta szoktasd a pórázhoz,mert később húzni fog és megmakacsolja magát. Érdemes minőségi táppal etetni, mert a drága, rossz minőségű táp(pedigree, chappi) 300 ft kiloja és semmi fehérje, hús nincs benne csak becsapás, többnyire nyesedék van benne,akkor ennyi erővel veszel kimérve minőségi tápot( én Joserával etetem 700 ft/kg) vagy ha nem kimérve 10 ezer forint egy zsák, én azért veszem kimérve,mert nem engedhetem meg magamnak,hogy tízezer forintért vegyek tápot max 3000-4000 forintot költök egy hónapban,mert 10 dkg vagy 20 dkg-ot kap naponta(ez attól függ, hogy kölyök vagy felnőtt).Van olyan kölyök aki nem is eszi meg a tápot kölyökkorában én hozzászoktattam és szereti. Maradékot nekem nem eszi, csontot kap néha, csirkecombot, farhátat(kölyöknek nem szabad csontot adni). Én kiskorában úgy csináltam,hogy lefejtettem a combról a húst és azt adtam oda neki. Vigyázz ne adj neki sok kaját,mert hízásra hajlamos, nekem meghízott a télen,de leadta mostanra. A labrador nem hosszúszőrű és nem is rövid, hanem többrétegű bundája van, mintha a szőre alatt vatta lenne és nyáron csomókban vedlik. Első nap ha sír ne menj oda hozzá,mert akkor megszokja (én tudom,mert elkövettem ezt a hibát és most egy évesen is néha csinálja.
2013. jún. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Még annyi,hogy a maradékkal vigyázzál,mert az egyik ismerősöm kutyájának besárgultak tőle a fogai
2013. jún. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Nekem egy zsömle színű fajtiszta labradorom van, most 6 éves. Nagyon játékos kutyus, kiskorában igazi pajtásod, ha megnől pedig igazi barátod lesz. Az enyém hihetetlenül ragaszkodó típus, kinti kutya, de mindig ott van ahol én bármerre is megyek. Volt már több fajta kutyám, de ennél fantasztikusan lehet érezni hogy szeret, ki tudja fejezni, és én nagyon imádom! Mozgást biztosítani kell neki, ha nincs nagy kert, akkor séta. Könnyen lehet tanítani, de sokat kell vele foglalkozni kiskorában hogy okos legyen. Ha megadod neki a törődést és a szeretetet, akkor sokszorosát adja vissza. Na hát az etetés, az enyém konkrétan mindent megeszik és bármennyit :D nem találtak fel még olyan dolgot amit meghagyott volna, imád enni. Házikosztot kap főleg meg tápot. Szereti a vizet fajtájából adódóan, nyáron melegben van neki kád amiben hűsölhet, de ha locsolok is mindig odarohan hogy őt is - őt is! Egyszer volt egy kisebb bőrbetegsége a hátán, de azt kikezeltük, meg ha idősödik az ízületei rakoncátlankodnak. Összességében mindenkinek csak ajánlani tudom, egy élmény ez a kutya. Nagyon tud szeretni ha őt is szeretik, barátságos, okos, értelmes, szinte már emberi tulajdonságokkal lep meg nap mint nap. IMÁDOM
2013. júl. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Miss Cute válasza:
sziaa:) nekem is labradorom van, Molly, 6 éves és egyszeruen imadom:DD nagyon lusta kutya lesz fenőtt korára (legalábbis Molly az lett) a gyerekeket imádja, a nyulainkkal is jól kijön:) csak ajálani tudom ezt a fajtát:)) szeretnek kirándulni és sokat a családdal tölteni:) én 1 éves korában kaptam és nagyon sokmindent meg tudtam tanítani neki:) ami a kaját illeti, temérdek sokat tud enni, de figyelni kell arra, hogy ne hízzon el. sok sikert:DD
2013. júl. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm nektek a segítséget :) Hála a tapasztalataitoknak csütörtökön érkezik hozzánk Süti a 10 hetes labrador kislány :) file:///C:/Users/Lili/Downloads/S%C3%9CTI/IMG_1120.JPG
2013. júl. 22. 21:42
 8/8 anonim válasza:
Köszi a válaszokat én kedden kapok egy kis labradort.:D
2013. júl. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!