Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi legyen a kutyagumi sorsa?

Mi legyen a kutyagumi sorsa?

Figyelt kérdés

Nagyim mániája, h a kutyáink ürülékét össze kell szedni, beletenni egy nejlonzacskóba és úgy a kukába.

Ami érthető is lenne, ha városban, panelban élnénk...

De mi kertes házban lakunk, a saját udvarunkban. Miért nem jó az eddigi rendszer, hogy reggelente összegereblyézem és elásom a kert legvégébe? Lebomlik, trágyázza az orgonát meg az aranyesőt, s nincs szaga sem. Mama szerint ez nem jó, mert "megbüntetnek"...

Miért jobb az, ha sohalenembomló nejlonban egy hétig bűzlik a kukában, amit persze csak hetente visznek el? Szerintem az sokkal gusztustalanabb!

Ti hogy oldjátok meg? Hová tüntetitek el a kutyakakit, esetleg macskaalmot?

Köszi!



2014. márc. 18. 15:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi a régi emésztőaknába tesszük. Egyik ismerősöm üres tejes dobozban gyűjti és amikor az megtelt, megy a kukába.


Én zacskót nem pazarolnék ilyesmire, de el se ásnám, mivel a kutyaürülék nem igazán jó trágyának, nem tesz nagyon jót a növényeknek.

2014. márc. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
ne ásd el, mérgezi a talajt
2014. márc. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
mégis ki büntetne meg? :D
2014. márc. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.


Ja igen, ezt a büntetős dolgot én se értem :D

2014. márc. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 zsuzsabazsa ***** válasza:
Az, hogy elásod a saját kertetek végében, azért senki sem fog megbüntetni, csak éppen a Nagyid mondott valamit.
2014. márc. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Megbüntetni valóban nem fog senki, mivel az a te saját kerted, tehát azt csinálsz ott amit akarsz. Szerintem nagyid a növényvédőszerekkel keverhette össze a trágyázást, mert az van jogszabályhoz kötve. Amúgy a húsevő állatok trágyája valóban nem olyan mint a növényevőké, mert karbamidot tartalmaz (ez a fehérje bomlásterméke) és ez nem tesz jót a növényeknek, ezért van hogy a kutyapisi is kipusztítja a füvet. De lényegében nem lesz baj abból, ha elásod, csak oda majd ne ültessetek semmit a későbbiekben :)

Amúgy ha a nagyi hajthatatlan, hát akkor szedje meg szagolja, nem kötözheted össze a kezeit ha annyira akarja.

2014. márc. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%

Nem olyan ám a kutyakaki, mint a lótrágya... Ha egy ideig nem szedem fel, még látom is, ahogy penészedik, nem hiszem, hogy jó a talajnak.


Én egyszerűen csak kidobom a kukába. Ígyis-úgyis büdös ha kinyitom, hiszen van benne ételmaradék is, hetente egyszer szállítják, tehát rózsaillatú úgysem lesz és emiatt sem, meg környezetvédelmi okokból sem szeretnék heti 15 nejlonzacskót elpazarolni.

2014. márc. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A kutyaszar nem jó talaj trágyázásra. Kis mennyiségben be lehet szántani (van rá pontos előírás, hogy hektáronként mennyit), de nagy mennyiségben már káros. Mi a kukába dobjuk, bár valaki arra is azt mondta, hogy nem teljesen szabályos.
2014. márc. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
az emésztőbe megy. de van, hogy a kukába dobom.
2014. márc. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi a táp zsákjába szedjük, és úgy a kukába. Bár így később bomlik le,de legalább nem sok kicsit pazarolunk. a kertbe biztos nem gyűjteném egy helyre, akkor már maradjon szétszórva. A macskaalom időnként nem mindig a kukában landol. Mondjuk ha egy gödörbe gyűjtöd és időnként beforgatod nagyobb területen,ahol nincsenek olyan növények amiket megesztek nem lehet baja a növényeknek. De én nem igazán hiszem,hogy nyáron az egy helyre gyűjtött kaki nem bűzlik. Normál táp mellett is naponta 2x kakilnak az enyémek, ha olcsó táp 3 x is. Az már 1 közepes méretű kutyánál is egy hétre számolva jó nagy adag .
2014. márc. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!