Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy lassan 10hetes kiskuty...

Van egy lassan 10hetes kiskutyam, shih-tzu fajtaju. Mostanaban megakarja a kezem, hat tudjatok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
sokat morog a kezemre es tamadja is, amikor alkalma van ra rafekszik majd belelendul a dologba.. ha raszolok akkor megjobban tamad...
2009. dec. 15. 19:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem elég agresszív kiskutya akkor.Legjobb lenne ha még most fiatalon megtanítanád neki, hogy a te kezed jó dolog, adj neki kézből ételt, simogasd.Vagy ha nagyon belejön, ne hagyd, hogy meg akarjon félemlíteni.Valahogy meg kell büntetned.Ha megharap, akkor pl.: zázd be egy hejre, (fürdőszoba, stb.) hogy egyedül legyen mondjuk olyan 5 percre, majd engedd ki és ha megint azt csinálja újra zárd be.Talán így meg fogja tanulni, hogy ha harap, valami számára rossz dolog lesz.Esetleg vegyél neki olyan dolgokat, amit rághat a kezed helyett.
2009. dec. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Kutyaiskola!

Sajnos vannak olyan helyzetek amiket egyedül nem tudsz megoldani. Mnj el egy kutyiskolába és kérd ki a kiképző véleményét, ő majd segít.

2009. dec. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Muszáj a kutyaiskola? Én nem tudom megnevelni?
2010. jan. 4. 15:08
 4/14 A kérdező kommentje:
Ha elzárom akkor sír mint egy kis ..buta.., bántani nem akarom, azzal úgysem érek el semmit
2010. jan. 4. 15:09
 5/14 anonim ***** válasza:
határozottan ordíts rá hogy elég és pöccints egyet az orrára és ha ezek után nem bírsz vele akkor kutyaiskola.
2010. jan. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Állj fel és fordulj neki háttal vagy amikor támad jajjgass hogy fáj.Ha a kutya erre se reagál akkor ráed be egy olyan jó 10 percre ha sír az nem baj.Azért sír mert kiakar jönni de így tudatni lehet vel hogy rosszat csinált!Ha esetleg ez se jön be szídd le majd üss a fenekére vagy az orrára ha meg jó megdiséred és jutalom fALATOT ADSZ NEKI!eZ HÁTHA BEJÖN

Sok szerencsét!!!!!!!!!!!!

2010. jan. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
milyen fajta kutya?
2010. jan. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
shih-tzu te hülye olvasd már el a kérdést!
2010. jan. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
amikor így csinál, ragadd meg a grabancánál, rázd meg egy kicsit, mondd neki keményen, hogy fúj, nem szabad és rakd egy másik helyiségbe... nem baj, ha nyüszít, akkor engedd ki, ha már megnyugodott(lehet 10-15 perc)... gyorsan meg fogja tanulni, hogy ezt a viselkedést hanyagolni kell....
2010. jan. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%
Szia!nekem shi-tzu-m van,és 8 hetes de már most próbálkozik.Vettem egy könyvet ami pont erről a fajtáról szól.Azt írja ,hogy ez a kutyus szereti a tomboló játékokat.Engem is többször meg akar harapni,és ugat is,a lényeg hogy ilyenkor ne folytasd vele a játékot hanem a nyakánál fogva(persze nem durván)rázd meg kicsit mert a kutyamama is így bünteti a picinyeit.Hidd el nekem bevált.Meg fog sértődni de ne is törődj vele.ez a fajta odáig van a gazdiért és annál jobb büntetés mint a figyelmen kívül hagyás(rövid időre) nincs jobb módszer.Illetve az előzőkben még a válaszoló aki azt tanácsolta neked hogy tedd ki picit a helyiségből.még szintén nagyon hasznos lehet.A lényeg hogy ne durván!De ha egyszer megtanulja nem lesz több gondod vele.Mi imádjuk gondolom te is!Kitartás!
2010. jan. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!