Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sokan miért utálják a keverék...

Sokan miért utálják a keverék kutyákat?

Figyelt kérdés
Tegnap egyik ismerősöm lekorcsozta a keverék kutyámat, majd közölte velem, hogy minek adok neki gyógyszereket és drága gyógytápot (most van túl egy csúnya betegségen). Ezen egy kicsit kiakadtam...
2014. márc. 22. 12:27
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Mert hülyék. Nem kell velük foglalkozni. Sok keverék kutyus, okosabb, szebb, mint egy fajtatiszta!

Mondom ezt úgy, hogy törzskönyvezett kutyám van.

2014. márc. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Eléggé csőr piszkáló ez a gondolatmenet, hogyha egy keverék kutya beteg, akkor hagyjuk elpusztulni...
2014. márc. 22. 14:31
 3/9 anonim ***** válasza:
35%

A fjtatiszta kutyák erősen beltenyèsztettek ès nagyrèszt alkalmatlanok az eredeti feladatukra. El tudsz kèpzelni egy mázsás bernáthegyit a hóban embert menteni? (Eredetileg a mai nèmetjuhászhoz hasonlított)

Manapság a keverèk kutyák a fajta genetikai aranytartèka.


A kutya a 20. század második felèig munkaeszköz, munka árs volt. Egy különösen jól szolgáló kutya vagyonokat èrt, de ha nem tette a dogát egyszerűen agyoncsapták, ezèrt szinte nem is kell az aportírozást tanítani egy vizslának, egy szánhúzó meg amint helyzetbe kerül húz, mert az ősei közül csak az maradt èletben, aki ezt tette. Akkortájt a fajtiszta kutya "márkát jelentett" manapság inkább csak a külalakra szelektálnak, ezèrt egyre több a harapós vagy a lövèstől fèlő vizsla, ami 20 ève elkèpzelhetetlen lett volna.

2014. márc. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Mert sekélyes. Nem tudjak felfogni, hogy te szereted azt a kutyát, és mindent megteszel érte. Az te szemedben családtag a kutya, nem pedig tárgy. Nekem is keverék kutyám van, de szerencsére már nem mozgok olyan körökben, ahol lekorcsozzák. De a fajtatiszta kutyákkal sincs bajom :)
2014. márc. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

Mert buták...:) Tudod, egyik füleden be, a másikon ki. Vannak ilyen emberek, de még foglalkozni is kár velük.

Nekem sem a keverékekkel, sem a fajtatisztákkal nincsen bajom. Végül is minden kutyát szeretek.


3-as

Szerintem nem itt most lejáratni a fajtatisztákat, mert ez sem különb attól, mint amit a kérdező ismerőse csinál. A legtöbb fajtát nem a tenyésztők rontják el, hanem a szaporitók és onnan jön ki a legtöbb félős, ideggyenge kutya.

( én nem mondom, hogy nincs olyan fajta amit elrontottak, mert pl a német juhászok nekem sem tetszenek igy, de ott meg van munkavonal ahol szép kutyák vannak.)

2014. márc. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
Én nem tapasztaltam ilyet.Nálunk senki nem utál kutyát,csak mert keverék.
2014. márc. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ment a zöld. :)

Tudom, hogy el kéne engednem a fülem mellet, csak még a feltételezés is fáj. Annyi szeretet tud adni ez a kis szőrgolyó, és olyan elkeseredett szemekkel tud nézni, amikor beteg. Mégis ki, az aki ilyenkor nem segít rajta?

2014. márc. 22. 21:58
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

Hát én még ilyen dologgal nem találkoztam.


Szerintem csak egy rosszindulatú humanoiddal találkoztál.

2014. márc. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
47%
Miért nem kérdezted meg töle,neked miért adott anyád enni mikor tudta,hogy hulye vagy?Ne is figyelj oda ilyen emberekre,tudom hogy bosszantoak az ilyen megjegyzések.Mikor 6 éves voltam találtam a kukoricásban egy kis keveréket haza vittem ,mindjárt volt vidd vissza de most rögtön.Kimentem vele és felultem a padláslépcsöre,ugy kucorgott az ölemben hogy elhatároztam inkább világgá megyek vele ,de nem viszem vissza kukoricásba az biztos.Valameddig ultunk ott,végul maradt a kutyus morzsi lett a neve.Soha kutyát ugy még nem imádtam.
2014. márc. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!