Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha ingyen hírdetnek keverék...

Ha ingyen hírdetnek keverék kutyákat (pl becsúszott egy alom) akkor érdemes elhozni onnan kölyköt vagy akkor is inkább a menhely?

Figyelt kérdés

Nem akarok kutyát elhozzni sehonnan.Még nincs lehetőségem még egy kutyát tartani,mert jelenleg van egy kutyusom.

Csak érdekel a dolog.

Neten sok helyen látom,hogy ingyen elvihető kutyusok,de keverékek.


Azon gondolkodtam,hogy itt a gazdi nem meg gazdagodás céljából hozta le az almot hanem becsúszott ami persze felelőtlenség ,ivartalanítani kellett volna a szukát.


2013. júl. 15. 16:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
18%
Inkább háztól kell elvinni kölyök kutyát, mint menhelyről olyat, amiről nem lehet tudni semmit. Én egyszer hoztam ki menhelyről kutyát, de többet biztos, hogy nem fogok. Nagy csalódás volt.
2013. júl. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
65%
Nekem volt már ajándékba elhozott kölyökkutyám, és befogadott felnőtt kutyám is. Előbbivel nagyságrendekkel könnyebb volt minden.
2013. júl. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
56%

Ilyet miert irsz?? Egy menhelyi, befogadott kutyanal nincs haladabb.

Ido kell, hogy feloldodjon, foleg, ha kinoztak elotte, vagy ki tudja milyen kobor elete volt??

Ha haztol viszel, akkor azzal azt sugallod, hogy nyugodtanszaporitsa csak a kutyat, ugyis lesz vevo a kolykokre.

A menhelyi kutyat oltva, chip-pel, feregtelenitve kapod.

Szoval csak menhelyrol. Es mondd el, milyen kutyat szeretnel mik az elvarasaid, es az ottani gondozok olyat adnak, aki illik hozzad.

2013. júl. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél ilyen naív. El sem tudod képzelni mennyi ember van aki direkt szaporítja a keverék kutyáját, pedig tudja, hogy nem kér érte pénzt, csak mert cuki, vagy legyen belőle még egy, vagy mert a rokonoknak tetszik vagy egyéb más okból, de egyáltalán nem véletlenül "mert becsúszott". Ha meg akarsz menteni egy kutyát, vigyél menhelyről.
2013. júl. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
21%
A menhelyen nem tudhatod, milyen kutyát adnak. Egy felnőtt kutya veszélyes lehet és nem tudhatod, mire ugrik. Nem tudod, hogy bántak vele, miért került menhelyre. A menhelyesek, meg lesz.rják csak vidd el.
2013. júl. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon beleszerelmesednél egy ilyen kutyusba, úgy gondolom nem okozol nagy kárt vele ha elhozod.

De ha lehet akkor inkább menhelyit válassz majd, ah eljön az ideje. Neki sokkal nagyobb szüksége van a segítségre, mint egy családnál lévő kutyusnak. És valóban azt sugallod vele a felelőtlen gazdáknak, hogy nyugodtan hagyhatja szaporodni az állatait, mert úgy is elviszik. Majd ha a nyakán maradnak a kiskutyák, talán elgondolkozik.

2013. júl. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
28%

Az életben nem hoznék kutyát menhelyről. Ki tudja mennyi idős, milyen beteg.

Ha már egy csomó pénzt költök egy kutyára az legyen fajta tiszta.

2013. júl. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

de ha ingyen van, nekik miért éri meg?


szeretnék kutyát menteni majd,csak kettős érzésem van,mert sok olyat hallottam,hogy nincs gond velük viszont hallottam olyat is,hogy már egy jó ideje örökbefogadtak egy kutyát aztán 3-4 hónappal később kijött rajta mindenféle viselkedési probléma és még suli mellett sem tudták helyre rakni teljesen :/


Attól függetlenül,hogy csak pár év múlva tudok tartani még egy kutyust.Sok gyerek van a rokonságban,meg a családnak is van kutyája.Nem szeretném ha gond lenne.

Mert ha esetleg vmi viselkedési probléma előjön pár hónappal az örökbefogadás után,nem adhatom vissza,az milyen lenne már..


Szóval ezért kettős az érzésem a menhelyi kutyusokkal kapcsolatban.

2013. júl. 15. 16:27
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Jaj istenem, hár mert buták! Ne a logikát keresd. Az biztos, hogy a keverék kiskutyát hirdetők többsége egyáltalán nem ártatlan abban, hogy kiskutyái lettek, nem kell az ilyeneknek még a bátorítás is!
2013. júl. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
3 kutyám van 1-et az utcán találtunk 6 hetesen, egyet menhelyről hoztunk másfél évesen, meg egy tenyésztőtől. Természetesen mindegyikkel másképp kell bánni, de ez akkor is így lenne ha mindet tenyésztőtől veszem.egyik sem viselkedési problémás, de szerintem a legtőbb esetben ez nevelés kérdése is. Mindegyikkel úgyanúgy viselkedünk, ugyanazok a szabályok érvényesek mindr a megfelelő formában alkalmazva.
2013. júl. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!