Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menjek bele, hogy fedeztethess...

Menjek bele, hogy fedeztethesse a kanommal a szukáját?

Figyelt kérdés

Van xy fajtájú kutyám (ez most nem lényeg milyen :)), aki külföldről való. A fajtájában és magyarországi viszonylatban a kutyának eléggé jó kis TK-ja van. A fajtája tenyésztésénél használt szűrések bár nem én csináltattam, de a szülei alapján mindre mentes ( max csak szemszűrést kéne megcsináltatnom), és egy éve leszűrettem csípő, könyök és válldiszpláziára azt is mind mentes. Utóbbiakat prevencióból csináltattam meg, mert elég sokat sportolunk frizbi, agility, bikejöring.

Szóval nem fedezőkannak szántam.

De minap megkeresett egy hölgy, hogy a fajtát tenyészti és őt érdekelné az én kanom mint fedezőkan, mert látta egy versenyen és megtetszett neki. Ez szép és jó, csak én a kutyámat úgy hoztam el, hogy problémás eb volt (az előző gazdája nem kezelte a jellemének megfelelően) amit én nagyjóból már kineveltem a túlérzékenysége és hamar letargikussá válik megmaradt. És nem igazán tudom, hogy így akarnám nem. Ezt elmondtam a hölgynek is, de eléggé megmakacsolta magát és bombáz a leveleivel. Azt mondja, hogy ez nem baj, mert a szukája, a szavaival élve, egy domináns gyökér és az érzékenyebb kutyám biztos javítana rajta. Szerintetek?


2014. márc. 23. 13:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem felejtsd el.
2014. márc. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Két ellentétes hiba, legyen az küllembeli vagy jellembeli, sosem oltja ki egymást. Vagy ezt, vagy azt öröklik a kölykök, én a helyedben nem vállalnám. Olyannak meg főleg nem, aki szerint a kutyája egy domináns gyökér.
2014. márc. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A domináns gyökeret két nevetés közt mondta, tehát csak amolyan viccnek szánta. Én is szoktam köcsögözni a másik kutyám, amikor szemétkedik. :)
2014. márc. 23. 13:33
 4/13 anonim ***** válasza:
56%
Ha a kutyádat rosszul nevelték, akkor az nem egy öröklött dolog, tehát nem adja tovább a kiskutyáknak. Minden kutya elromlik ha rossz a gazdája, akármilyen tökéletes genetikai állománya van. A kiskutyák életében meg gondolom nem venne részt, úgyhogy nem tudnák tőle eltanulni a helytelen viselkedést.
2014. márc. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A kutyámnak két "baja" van, hogy nagyon emberközpontú, de viszont nagyon érzékeny mindenre maga körül. Nem ideggyenge szerintem, mert akkor minden szituácóban ami stresszel jár ilyen volna, de pl. agility versenyen hangosan szól a zene, nem érdekli, csinálja a dolgát. De ha pl. elmegy a házunk előtt egy hangosbemondós kocsi, fülét-farkát behúzva szalad be a kutyaházba. A tenyésztője mondjuk figyelmeztetett, hogy az alomban ahol született, ő volt úgymond az egyik leggyengébb kölyök és a többi alomtesója eléggé elnyomta.
2014. márc. 23. 14:47
 6/13 A kérdező kommentje:
De én valahogy mindig úgy éreztem mióta nálam van, hogy ő annyira nem különleges (nekem természetesen az) a saját fajtájában, és nem érzem szükséget, hogy utódai legyenek. A hölgyet is inkább a TK-ja, meg az agility versenyen mutatott drive-ja, dolgozniakarása győzte meg.
2014. márc. 23. 14:49
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én előbb biztosan megbizonyosodnék róla, hogy az érdeklődő milyen tenyésztő, neki milyenek a kutyái, stb.
2014. márc. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Viccből dominánsnak nevezett szukától sem vennék kölyköt és nem is csináltatnék neki. Aki tenyészt, az meg értsen legalább olyan szinten a kutyájához, hogy ne hagyja dominálni, ha már nem veleszületett adottsága a kutyának.


De kérdező, ha te fedeztetni akarsz, hát fedeztess. Menj el hozzá, nézd meg a kutyáit és beszéljétek meg a dolgot.

2014. márc. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Utolsó, minden kutyának különböző a jelleme, van olyan amelyik dominánsabb. Ettől még nem lesz rossz anya és rossz kutya ha helyesen kezelik. Igazából semmit sem tudsz (meg még a kérdező sem) a kutyáról, csak egy mondatot amivel mások írták le, aztán a valóságban ki tudja hogy viselkedik. Nem attól lesz jó egy kutya, hogy beletréningezzük a megadást akkor is ha nem olyan típus.
2014. márc. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem támogatnám, hogy csak azért mert jó a tk-ja esetleg az apuka miatt hasonlóan érzékeny kölykök szülessenek. Az enyém is az, és nem könnyű vele.
2014. márc. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!