Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menjek bele, hogy fedeztethess...

Menjek bele, hogy fedeztethesse a kanommal a szukáját?

Figyelt kérdés

Van xy fajtájú kutyám (ez most nem lényeg milyen :)), aki külföldről való. A fajtájában és magyarországi viszonylatban a kutyának eléggé jó kis TK-ja van. A fajtája tenyésztésénél használt szűrések bár nem én csináltattam, de a szülei alapján mindre mentes ( max csak szemszűrést kéne megcsináltatnom), és egy éve leszűrettem csípő, könyök és válldiszpláziára azt is mind mentes. Utóbbiakat prevencióból csináltattam meg, mert elég sokat sportolunk frizbi, agility, bikejöring.

Szóval nem fedezőkannak szántam.

De minap megkeresett egy hölgy, hogy a fajtát tenyészti és őt érdekelné az én kanom mint fedezőkan, mert látta egy versenyen és megtetszett neki. Ez szép és jó, csak én a kutyámat úgy hoztam el, hogy problémás eb volt (az előző gazdája nem kezelte a jellemének megfelelően) amit én nagyjóból már kineveltem a túlérzékenysége és hamar letargikussá válik megmaradt. És nem igazán tudom, hogy így akarnám nem. Ezt elmondtam a hölgynek is, de eléggé megmakacsolta magát és bombáz a leveleivel. Azt mondja, hogy ez nem baj, mert a szukája, a szavaival élve, egy domináns gyökér és az érzékenyebb kutyám biztos javítana rajta. Szerintetek?


2014. márc. 23. 13:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Az érzékeny nem a domináns ellentéte. Van érzékeny domináns is, mint az én kutyám. Na az kihívás, mert nagyon nehéz eltalálni, hogy mi az a büntetés, ami már hatásos de nem töri össze az érzékeny lelkét.
2014. márc. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
És milyen tenyésztő az, aki szerint javítana a domináns kutyáján az érzékeny kan?
2014. márc. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát! Mivel nekem is visszás volt a dolog, csak megerősítettetek abban, hogy ezt inkább nem! :)

Majd valahogy "lerázom" a hölgyet, esetleg elirányítom a kutyám egyik alomtesója irányába (igaz Németországban él, és nem tudom el-e menni, addig a hölgy fedeztetni) mivel vele tenyésztenek.

2014. márc. 23. 21:43
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!