Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek lehet kutyák...

Szerintetek lehet kutyák tenyésztésére valami támogatást kapni?

Figyelt kérdés
Gyerekkorom óta imádom az állatokat, főként a kutyákat. Különösen a labradorok nőttek a szívemhez. 2 évvel ezelőtt megkaptam az első szuka kutyámat. Nyáron szeretnék hozzá venni egy kant is + kennelt alapítani stb. Imádom őket és nem tudnám elképzelni ha ők nem lennének, de azért jó lenne ha néha valaki megdobna minket valamivel (táp, állatorvosi ellátàsok, esetleg pénz) tud valaki erről valamit? A vàlaszokat előre is köszi.

#Tàmogatás #labrador tenyészet
2014. márc. 23. 21:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ott még nem tartunk. Bár, amióta a NÉBIH felügyeli a tenyésztést, ideje lenne kiharcolni a támogatást pont ugyanúgy, ahogy sertésre és egyéb állatra adják.
2014. márc. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Magyarul tenyészteni akarsz más pénzéből.Okos :)

Általában azokat szokták táppal meg egyébbel segíteni,akiknél mentett kutya van.Vagy esetleg állatvédő kerül olyan élethelyzetbe,hogy nem tudja ellátni a kutyáit.

Ne akarj szaporítani úgy,hogy nincs meg a megfelelő anyagi háttered!A tenyésztés egy nagyon költséges hobby,nem szabad pénz nélkül belevágni.Ha pl.ellik a szukád és császározni kell,nekiállsz kalapozni a műtétre?

2014. márc. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nincs :D illetve van, ha eredményes sportoló vagy például...de az se nagyon Magyarországon.

A tenyésztés és maga a kutyázás egy qva drága hobbi, ha nincs rá keret h minőségien csináld, inkább ne csináld - van annyi labrador tenyésztő mint a fene. Neked mi lenne a tenyészcélod, miben kiemelkedő a kutyád és mik a gyengeségei? (az alap dolgokat meg se kérdezem...)

2014. márc. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Én is csak ,,,haszon " állatokra találtam ilyen támogatásokat. Nem mint hogyha a kutya nem lenne az. Nagyon sok helyzetben segítenek a kutyák: lavináknál,vízi mentéseknél, vakoknak, beteg gyerekeknek. Most indult egy vakvezetô tanfolyam a megyèben. Csak most épp vemhes a szukának úgyhogy majd csak fél év múlva tudom vinni. De igyekszem őket fejleszteni , tanítani, új dolgokat kipróbàlni. És nem mások pénzéből szeretnék tenyészteni csak jo lenne valami ,,jel" amivel elismernék a munkánkat. De ha nincs hát nincs. Én így is büszke vagyok magunkra és remélem hogy még jó sokáig ezt csinálhatom!
2014. márc. 23. 22:08
 5/21 sippara ***** válasza:
82%
Ja, tehát már szaporítasz... az indulásnak biztos tuti.
2014. márc. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Akiteki ***** válasza:
72%
Van elég kidobott meg kóbor kutya. Nem kötelező almokat gyártani.
2014. márc. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Akkor fogják elismerni a tevékenységedet,ha minőségi kutyát tenyésztesz,amik eredményesek kiállításokon vagy munkában.

A kutyádnak van törzskönyve,fajtára jellemző betegségekre szűrései?Kiváltottad már a kennelnevet?

2014. márc. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

"jo lenne valami ,,jel" amivel elismernék a munkánkat"

Kiállítási meg munkaverseny eredménynek hívják az ilyen jeleket. Meg gyönyörű, egészséges kutyáknak, hozzájuk való gazdáknál. Mi mást akarsz még?

2014. márc. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Honnan veszed hogy szaporítok? :o A szukàm törzskönyves és az apa akivel fedeztetve van szintén. Megvannak a szűrései kataratka, HD diszpláziák ellen. Nem értem miért kell egyből mindenkit leszaporítózni!? Halljanak ki a kutyák?? Azt persze én is tudom hogy nagyon sok kóbor kutya mászkál az utcákon és a menhelyeken. Az ilyen felétől lenn gazdáknak tényleg nem való kutya. Tőlem még nem kóborolt el kóbor kutya. És nem is fog
2014. márc. 23. 22:29
 10/21 anonim ***** válasza:
55%
Ha csak úgy összeraktál véletlenszerűen egy kant és egy szukát, akkor jó, ha tudod, hogy nagyon nem jól kezdtél neki. Vannak a kutyáknak egészségügyi szűrései, törzskönyve, részt vettek tenyészszemlén? Ha ezekre 'nem' a válasz, akkor olvass kicsit utána a témának, mert nem elismerést érdemlő tenyésztő vagy, hanem egy szaporító.
2014. márc. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!