Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok, hol folytassam...

Mit gondoltok, hol folytassam a dolgot?

Figyelt kérdés
A kutyámmal kiskorától tükörsuliba jártunk, először ovi, aztán alapfok, aztán középfok, még megfigyelőnek is végigjártam egy tanfolyamot, klubozásba is belekóstoltam. Láttam, hogy sokaknak beválik, nem leszólni akarom, de az az igazság, hogy a mi problémáink nem oldódtak meg, pedig mindent betartottam, amit tanácsoltak, kötődési tréningeztünk sok-sok héten át, minden szabadidőmet erre szántam. Volt egy oktató, aki tényleg próbált segíteni a tanfolyamokon kívül is, de sajnos a benzinköltség érdekében egy másik tükörsuliba át kellett mennünk. Itt már inkább azt éreztem, hogy kényelmetlen nekik a dolog, hogy nem tudnak mit javasolni és kerülték, ha tanácsot kértem volna. Pár hónapja nem járunk suliba, a mindennapjaink azért elég jól működnek (nagy séták, klikkerezés, stb), de érik bennem az elhatározás, hogy újra nekifussak valahogy a problémák felszámolásának. Ez egyébként főleg a behívhatósági gondokat jelenti, amik jócskán rosszabbodnak, ha a kuttynak madarászni támad kedve. Jelenleg csak olyan helyen engedem el, ahol tuti nem adódhat baj abból, ha nem jön vissza azonnal, de hosszú távon ez nem megoldás, csak elkerülés. Szerintetek mivel próbálkozzak, ha a suli nem vált be?

2014. márc. 24. 11:29
 1/2 anonim ***** válasza:
68%
Másik sulival, vagy házhoz járó oktatóval, akivel ki tudtok menni "madarászni" is.
2014. márc. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
65%

Hosszú, nem nyomkövető, annál sokkal könnyebb, póráz, hosszú-hosszú hónapokon keresztül. És ezáltal nem hagyni hibázni a kutyát. Ugyanis most valahányszor elengeded és nem jön vissza, megerősítést nyer ez a viselkedés. Ám ha lehetősége sincs rá h hibázzon, illetve meg tudod akadályozni, akkor idővel felülírható a rossz szokás, beidegződés.

A másik, jól alkalmazott elektromos nyakörv, de az is hosszú-hosszú hónapok, akár év munkája.


Illetve megtanulni h mivel tudsz érdekesebb lenni a kutyád számára bármi másnál. Ez viszont a te feladatod kitalálni.

2014. márc. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!