Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kötődési tréning itthon?

Kötődési tréning itthon?

Figyelt kérdés

Sajnos nincs pénzem arra, hogy a kutyámat suliba vigyem, viszont nagyon szeretném elérni, hogy jobban kötődjön hozzám.

4 évesen került hozzám, menhelyi kutyus. A menhelyen azt mondták, hogy 1,5 éve volt bent, így gondolhatjátok mennyire megingott az emberekbe vetett hite. Hiába próbálom simogatni,sokat sétálni, játszani, úgy érzem, hogy nem kötődik annyira hozzám.

Azt hozzá kell tennem, hogy egy beagleről van szó, így elég makacs jószág:) (volt már kutyám,azzal nem volt ilyen probléma)

Most találtam erről a kötődési tréningről infokat, de nem tudok túl sok konkrétumot, és sokat olvastam, hogy inkább szakértőre bízzam a dolgot.

Engem viszont nagyon érdekelne, úgyhogy nagyon megköszönném, hogyha bárki bármit amit tud , leírna róla!


2014. márc. 24. 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

A kötődési tréningnek annyi a lényege, hogy a kutya csak tőled kaphat kaját (senki mástól nem, illetve vigyázni kell, hogy ne is egyen fel sehonnan semmit), illetve csak kézből és csak ha kiérdemelte (megcsinált valamilyen feladatot).


Na most ezt lehet szűkíteni: ha pl. valakinek behívási problémái vannak, akkor dönthet úgy, hogy csak a behívásnál kap kaját a kutya és nyilván csak akkor, ha odament a gazdához, miután az behívta. És ezer más területre rá lehet még húzni a dolgot.


Attól függően, hogy mennyi problémás a kutya, mennyire nem kötődik, szoktak koplaló napot is tartani, hogy még jobban tudatosuljon benne, hogy tőled kapja a kaját, tőled függ az élete.


Ahogy én csináltam: utcán és otthon is etettem kézből, minden feladatra, amit kértem tőle egy marék tápot kapott, illetve az utcán arra kapott kaját, ha rám figyelt, miközben ugató kutyák mellett mentünk el (nekünk ez volt a gázos). Emellett pedig átalakítottam a napjainkat. Mindig mikor kimentem hozzá, akkor játszottunk valamit, vagy vittem neki pár falatot. Tehát igyekeztem úgy csinálni, hogyha meglát, akkor mindig valami jó jusson az eszébe, jó dolgokkal kössön engem össze.


A tréninget pár hétig kell csinálni, persze ez is attól függ, hogy milyen a kapcsolat, de mindenképp rá kell húznod a saját életetekre, problémás területeitekre, úgy ér valamit az egész, mert nem az a cél, hogy megetesd kézből a kutyát :)

2014. márc. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*mennyire problémás. Elírtam, bocsi :)
2014. márc. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mióta van nálad?


Az előző válaszoló nagyon jókat írt, fogadd meg! :)

Falkavezérségnek is rendben kell lennie.

2014. márc. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors választ.

Nálunk elsősorban az a probléma, hogy itthon szót fogad, ha lemegyünk, akkor viszont se kép, se hang, hiába szólongatom. Ha el van fáradva, jobban odafigyel rám , de egyébként alig van reakció,még a saját nevére sem figyel.

Más kutyákkal nagyon barátságtalan, hiába van ivartalanítva, nem bírja más kanok jelenlétét, a lányokkal meg nem foglalkozik, így nem tudok neki játszópajtást találni. Van a közelünkben kutyafuttató, de csak ritkán tudom bevinni,mert mindig van valaki és ugye nem hajlandó senkivel sem jóban lenni. Ha esetleg be tudunk jutni, akkor próbálom hívogatni , több kevesebb sikerrel.

2014. márc. 24. 13:24
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy nagyjából másfél éve
2014. márc. 24. 13:24
 6/7 anonim ***** válasza:

1es vagyok.


Pont most van akkor kamaszkorban, ilyenkor azért egy kicsit nehezebb velük, hiába ivartalan, számtalanszor leírtuk már, hogy az nem oldja meg a problémákat.


A lényeg az, hogy ne azon kattogj, hogy mit nem lehet neki csinálnia, meg mit tiltsál, hanem az, hogy mit lehet, arra kell koncentrálni. Pl.: jön szembe egy kutya és ő elkezd rá ugatni, őrjöngeni. Te elfordítod a kutyától (tehát kifordítod a szituból), leülteted, kéred a figyelmét, akár kajával, vagy játékkal eltereled, már el is ment a másik kutya, te dícséred és kész, haladtok tovább. Ha nem akar leülni, nem tudod elterelni a figyelmét, akkor meg kicsit kiemeled a pórázzal (kicsit fojtod ezzel), így elkezd megnyugodni, hoppp, már el is ment a másik kutya.... Nem tudom, hogy ilyen gondok vannak-e, csak egy példát írtam. Szóval azt kell neki megtanítani, hogy mit lehet és nem a már meglévő problémát tiltani, azzal nem sokra fogsz haladni.


Remélem tudtam segíteni.

2014. márc. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, kipróbáljuk és nagyon kiváncsian várom, hogy mik lesznek a fejlemények!
2014. márc. 24. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!