Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek sincs beleszólásom...

Szerintetek sincs beleszólásom, hogy a szomszéd mit enged meg a kutyájának? Szerintem van!

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A szomszédban van 3 nagytestű kutya. Kennelben tartva illetve néha láncon.

Sétáltatni sosem viszik, vagy ha igen biztos jól álcázzák!

És kiengedik az utcára a 3 kutyát egyszerre gazda felügyelet nélkül!

Van 1 macskám, aki kiszokott menni az utcára. Mert hát a macskának nem akadály a kerítés léckerítés, maximum a 2 méteres betonos fal.

És féltem. A kutyák támadójellegűek. Ugranak neki a közös kerítésünknek, mikor el vannak engedve.

Egyszer kint voltam, és kiengedték ezeket a kutyákat is, és a kutyák mentek körbe a kerítésemnél az utcán, keresték a be utat!


És úgy tudom, javítsatok ki ha nincs ilyen, hogy minden kutya tartó köteles megoldani hogy ne tudjon kijutni a közterületre a kutyája. Na de a szomszédnak alacsony kerítése van, a kutyák vígan kiugranak rajta.


És ez rendszeres! Higgyétek el, nem érdekelne ha most istenbiza egy évben 4x kimennének az utcára!

De nem! Ez minden hetes!

Korán reggel illetve késő éjjel vannak elengedve az utcára a kutyák! Szóval direkt olyankor mikor valószínűleg nem jár arra sok ember, autó.

És nem véletlen jut ki 3 kutya egyszerre az utcára, majd fél-1 óra múlva megint be vannak zárva/láncra kötve!

Szóval ez már a szándékos elengedés!


És féltem a macskám, féltem magam, mert mi van, ha akkor jövök haza. Vagy kell elmennem, mikor ezek 3 an az utcán kószálnak?

Tuti fenyegetésnek néznének engem, mert a területük közvetlen közelében vagyok, ezek meg védenék 3 an!


Akartam szólnia szomszédnak, de nem hiszem hogy érdekli, mert nem beszélünk. Aztán belegondoltam, ha dühös lesz, hogy én parancsolgatni akarok neki, lehet még többet engedi majd el őket napközben is! Vagy bármit csinál.


Gondoltam hogy kihívom legközelebb a sintért. De ha fél-1 órára vannak elengedve lehet mire kiér a sintér azt fogja látni, hogy a 3 kutya bent van láncon/kennelbe, és én szórakozok velük! És legközelebb nem jönnek kI!

Gondoltam valamilyen kutyás szervezetnek szólni, de azok tudtommal akkor tesznek valamit, ha itt éhezteti/veri. Erről nincs szó!


Szóval megkérdeztem egy kutyás ismerőst hogy mit tegyek. Azt kérdezte: "Tied a valaemlyik kutya?

-nem.

Tied az utca?

-Nem

Bejutnak hozzád a kertedbe?

-Nem.

Akkor semmi közöd hozzá Ő hova engedi a kutyáit!


De szerintem igenis annyi közöm van hozzá mint akár annak, aki lent lakik az ország másik felében! Mert az utca KÖZterület, tehát MINDENKIÉ tehát az enyém, övé, tiétek!

Tehát van közöm hozzá, hogy 3 kutya az utcán szabadon van, és van rá esély, hogy engem, a macskám, vagy egy kisgyereket megharapjon!


Mit tudok tenni?



2014. márc. 26. 17:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
szolsz a kozterulet-felugyeletnek (onkormanyzatnak), hogy gazdatlan kutyakat latsz az utcan, felsz toluk mert nagytestuek. majd ok hivnak sintert...
2014. márc. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%
Egy -egy fényképpel esetleg megtámogatva lehet a jegyzőhöz fordulni, az ő hatásköre az intézkedés.
2014. márc. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
29%

Az egész,amit felsoroltál te kedves valaki,nevelés kérdése;)

Nekem nem zajos a kutyám,nekem nem büdös,nekem nincs vele semmi baj.Vajon ez miért lehet?Egyszerű a válasz:

A háziállat a gazdájától függ.Nem fogja magát kifésülni,nem eteti magát,nem olvas könyveket hogy hogy kellene viselkedni.Az ilyen gazdák amit a kérdező leírt,az annyi hogy a gazdájuknak jó szórakozás (nem értem mondjuk miért) hogy csak úgy vannak a kutyái mint egy kupac szar.

Én meg a macskákat utálom.Hozzánk csak a bolhát hozzák,hergelik a kutyákat,és hidd el,engem a macska jobban nem hagy aludni az utca összes kutyáinál.Teleszarja a kertet,megeszi a kutya kajáját.

Ha ugat egész este,ha agresszív,ha ez meg az,az a gazda hibája 99%-ban.Nevelni kell,nem csak kicseszni a kertbe mint a moslékot.

2014. márc. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
24%
Ennyi erővel a macska és a hörcsög,és társai is biológiai szemetek.Nem tudom neked/nektek miért ilyen ellenszenves a kutya,de gondolom vagy neked egy olyan kutyád volt akit nem neveltek meg rendesen,vagy ismerősnek volt ilyen kedves módon tartva a kutyája.De nem ismerlek,nem tudom miért utálod ennyire a kutyákat.
2014. márc. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
73%
Te vagy egy biológiai hulladék te nemnormális. Látni, hogy soha nem volt kutyád, ott vannak a mentő kutyák, a teráppiás kutyák ... . Visszatérvén a kérdésedre, jelentsd fel őt.
2014. márc. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Minden esetre próbálj meg valahogy beszélni a szomszédoddal,hátha legalább annyit megtesz hogy figyel rájuk,hogy ne támadjanak meg senkit.Nálunk is van ilyen,de szóltak neki és már nem mennek ki a kutyái.
2014. márc. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%
(Senki ne értse félre én és az utánam szóló válaszoló egy igen kedves válaszadónak szólt,akinek törölték a hozzászólását.)
2014. márc. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nektek meg legyen már annyi gógyitok, hogy nem etetitek a trollt, hanem szépen jelzitek a moderátornak, hogy nem megfelelő a válasza.
2014. márc. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Én jelentettem,csak előtte írtam,ez nem hiszem hogy akkora baj.

De inkább válaszoljunk,szegény kérdezőt csak elnyomjuk itt;)

2014. márc. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Készíts dátumozott videófelvételt, legyen rajta az is, hogy mennyi az idő, készíts fényképeket. Lehetőleg több napon/alkalommal (szerintem 3 alkalom már eléggé hatásos). Aztán szépen elmész a jegyzőhöz és panaszt teszel a videófelvételekkel bizonyítva az igazadat. Mondd hogy ezek a kutyák félelmet keltőek, nem tudni be vannak-e oltva (ha csak nem lóg biléta a nyakán honnan is tudná az ember).

Szerintem, ha a jegyző vagy a sintér jófej, akkor megbeszélhetnéd vele, hogy a következő ilyen alkalomnál egyből hívásra menjenek ki így akár egyből befoghatóak a kutyák. Mivel kötelező a chip, azt is meg fogják nézni és ha nincs, akkor mehet a bünti. Bizonyításképpen, hogy tényleg a szomszédé a kutya arról is csinálj képet, amikor a helyükön vannak.

2014. márc. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!