Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pukizik ennyit és ilyen...

Miért pukizik ennyit és ilyen büdöseket?

Figyelt kérdés

Van egy 6 éves sealyham terrierünk és sokat pukizik, főleg így, esténként.

Ennyit eszik egy nap:

Reggel 6 körül anya ad neki reggelit (kutyakonzerv).

Eszik velem is, amikor reggelizek (7-negyed 8). Attól függ, én mit eszek. Van, hogy joghurtot, rántottát, melegszendvicset, müzlit, szóval ez változó, de csak pár falatot kap.

Ebédre azt kapja, amit mi hozunk/rendelünk éttermekből, általában húsos kajákat kap.

5 óra körül kap vacsorát, ami kutyakonzerv és mellé egy kis száraz táp. Amikor mi vacsizunk, kunyerál mindenkitől pár falatot még.



Anya szerint nincs semmi baja, csak jó az emésztése... De könyörgöm, néha olyan büdös van, hogy arra ébredek fel az éjszaka közepén. Szerintem nem normális és ezt még egyik kutyás ismerősünknél sem vettem észre.

Vagy ő ilyen típus lenne?


2014. márc. 26. 21:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A konzerveket sürgősen kezdjétek el hanyagolni.80% víz némi ízesített gabonával és húshulladékkal.

Szárazat milyen fajtát kap?

2014. márc. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
73%
Szerintem vidd el állatorvoshoz
2014. márc. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Jézusom, szerencsétlen kutya, komolyan ezeken él? :SSS
2014. márc. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé összevissza etetitek,az is baj.Egy kutyának nem tesz jót az embernek való kaja,legalábbis az érzékenyebb gyomrúaknak,valószínűleg ő is az.

A másik,hogy 6 éves felnőtt kutyának naponta egyszer kéne ennie.Nem ember,nincs szüksége napi háromszori étkezésre.

Álljatok rá valami jó minőségű tápra és felejtsétek el az emberi kajákat.Ezek a tápok drágák,de még mindig olcsóbbak a konzerveknél.

2014. márc. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Rengetegszer etetitek.

Napi 1 étkezés untig elég,egy 6 éves kutyának.Vagy esetleg kétfelé lehet szedni az egy napi adagját (!) Teháét nem dupla mennyiséget.

Száraztápot javaslok,valami közepes/jó minőségűt.

A kunyifalatokat meg elfelejteni . A ragadozók gyomra nem az egész napos falatozásra,legelészésre van kitalálva,mint egy tehéné. Egyszer jóllakatni aztán semmit,másnapig. Maximum kevés jutalomfalat ha tanultok.

2014. márc. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hát, annyira nem tudom, hogy milyen száraz kaját kap, csak ilyen színes a zacskó felső része, vagy nem tudom. De majd holnap megnézem.

Nem bírná ki, hogy csak egyszer egyen egy nap. Már délben, 1 óra körül is lökdösi a táljait, ugrál ránk, ha a konyhában vagyunk és jelez, hogy éhes.

Pedig reggel 7-től az nem annyira sok idő...

2014. márc. 26. 21:51
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy kutyának 1x max 2x kell enni adni!


Amiket eszik és amennyit nem csodálom,hogy még nem volt felpuffadva szerencsétlen!!


Álljatok át a napi 1x-i étkezésre és vmi jó minőségű tápot adjatok neki vagy főzettek húst,rizst,zöldséget időnként tojást,túrót,joghurtot is kaphat.

2014. márc. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy kutya mindig éhes,az az egészséges.


Szerinted a farkasok is napi 4x-5x táplálkoztak?

2014. márc. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%

Egyrészt valóban rengeteget és nem is minőségien etetitek. Ez baj.

Másrészt az én érzékeny gyomrú kutyusomnál ez a gyilkos pukizás addig ment, míg meg nem találtuk a megfelelő táplálási módot. Konzerv helyett inkább adjatok neki húst (színhúst nyersen). Árban kb ugyanott jön ki, mégis jobb a kutyának.

A nasi meg a humán kaja pedig felejtős. Tönkreteszi a gyomrát a sok fűszer. Gondolj bele, te is ennyit durrogtatnál ha 6évig BK-n, mekin meg egyéb gyorskajákon neveltek volna.

A kunyerálás meg bunkó dolog.

2014. márc. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 sippara ***** válasza:
100%
Istenem, iszonyúan etetitek :( Nem fog így sokáig élni, azzal ugye tisztában vagytok? Maximum kétszer kéne etetni egy nap, nem előtte hagyni a kaját, nem adni neki, akárhogy kunyerál...
2014. márc. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!