Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam a kutyámat?

Hogyan tanítsam a kutyámat?

Figyelt kérdés
Kb fél éve találtam egy kistestű spicc keverék szuka kutyus, rossz állapotban volt, rengeteg bántották, nagyon félt, jo pár hétbe telt mire megtudtam közeliteni és sikerült befogni. Azota nálam van, fokozatosan probáltam hozzászoktatni mindenhez, megmutatni neki hogy soha többet nem fogják bántani és nem kell félnie. A többi kutyátol eleinte iszonyatosan félt, menekült minden fajtársátol. Abszolút nem nyitott feléjük. Annyit sikerült elérni hogy már nem menekül,hagyja hogy megszagolják, és ő is szaglászik,de különösebben nem foglalkozik más kutyákkal, játékról szo sem lehet nála. Egyáltalán nem mutat agresszivitást, inkább közönyös. Emberekkel valamivel barátkozobb volt. Most már emberek felé nyitott, oda megy simiért. Póráz nélkül is szépen jön, viszont mániája h a hátam mögött kullog, ami nagyon rossz dolog szerintem, nem szeretem, el kellene érnem nála h vagy mellettem vagy elöttem menjen, ezt hogyan tanitsam meg neki? Az ül parancs már szépen megy neki,ezzel nincs gond, viszont a fekszik még nem megy. Szeretném mindenre fokozatosan megtanitani, illetve a kutyákkal való viszonyán javítani, de ebben nincs tapasztalatom, tud valaki segiteni? Köszönöm.
2014. márc. 27. 11:56
 1/1 anonim ***** válasza:
Az, hogy mögötted megy, azt jelenti, hogy néz téged és arra megy, amerre Te mész. Ha Ő megy előtted, akkor Ő fog vezetni és Ő lesz a falkavezér. Én ezt nem akarnám a helyedben.
2014. márc. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!